Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Arduino - Belka tensometryczna- moduł wagi

Prezeslukasz 16 Apr 2016 22:22 4155 15
    Prezeslukasz
    Level 14  
    Kupiłem tensometr oraz moduł hx711, mam biblotekę do niego ale nie znam poleceń tej biblioteki. Może ktoś ma jakiś opis do biblioteki tego typu.
    Prezeslukasz
    Level 14  
    Dzięki za pomoc lecz ja szukam opisów komend dla biblioteki hx711
    marciniaczekbob
    Level 11  
    Opis znajduje się w pliku HX711.h:
    Code: c
    Log in, to see the code
    Prezeslukasz
    Level 14  
    Dzięki za pomoc.
    Prezeslukasz
    Level 14  
    Waga już działa ale wyświetla całe kg. Ponieważ działam na zmiennych typu INT. Chcę zrobić ja tak aby pokazywało do 0.5kg na wyświetlaczu siedmio segmentowym. Ale nie wiem jak z np wagi (dane typu float) 3.44 kg wyodrębnić miejsca po przecinku czyli .44 kg Bo później to już prosto napisze równanie które będzie zaokrąglało do 0.5kg wartość 0.44 kg
    marciniaczekbob
    Level 11  
    Chyba tak:
    Code:
    float zmienna = scale.get_units(10)/1000; 
    Prezeslukasz
    Level 14  
    Zrobiłem tak:wynik np 13.44(typ float) przekształcam na typu int co daje 13.

teraz na wyświetlaczu led wyświetlam 13 (korzystam z funkcji moduło) następnie odejmuje od float int czyli 13.44-13=0.44. i za pomocą prostych funkcji if które zaokrąglając dane wyświetlam je na wyświetlaczu
    marciniaczekbob
    Level 11  
    Pokaż kod, nikt czarodziejem nie jest i nie wie gdzie masz błąd.
    Prezeslukasz
    Level 14  
    ale przecież napisałem ze już jest ok
    marciniaczekbob
    Level 11  
    Prezeslukasz wrote:
    Zrobiłem tak:wynik np 13.44(typ float) przekształcam na typu int co daje 13.

teraz na wyświetlaczu led wyświetlam 13 (korzystam z funkcji moduło) następnie odejmuje od float int czyli 13.44-13=0.44. i za pomocą prostych funkcji if które zaokrąglając dane wyświetlam je na wyświetlaczu

Ja odebrałem to jako opisanie kodu, który ci nie działał :D
    Prezeslukasz
    Level 14  
    Teraz zastanawiam się jak napisać kod który by przy braku zmiany wagi "wyrzucał" na wyświetlacz temperaturę. Kod do obsługi ds18b20 (czujnika) już mam. Myślę nad wprowadzeniem dodatkowej zmiennej "stara_waga" i porównywaniu jej z aktualną przez minute. jeśli się nie zmieni to wyświetlała by się temp na wyświetlaczu.
    Prezeslukasz
    Level 14  
    Mam problem ponieważ jak do poniższego kodu dodam obsługę czujnika temp to czujnik ten nie działa.

Log in, to see the code

Pojawił się też drugi problem - chcę do programu dodać zmienna która będzie odejmowana od zmiennej "waga" (taka dodatkowa tara) wartość ta będzie odejmowana na żądanie (dodam pin klawisza) ale nie wiem jak to zrobić.
    kod poniżej blokuje mi program

Log in, to see the code
    PaweLmucz
    Level 7  
    Cześć. Mam podobne problemy chętnie poczekam na odpowiedz dotycząca twojego problemu. Koledzy forumowy włączcie się do dyskusji.