Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile za montaż centrali?

robi4 26 Cze 2005 23:21 1478 9
  • #1 26 Cze 2005 23:21
    robi4
    Poziom 17  

Dostałem zlecenie zamontowania centrali tel wewnetrzenej od znajomego w jego firmie i nie wiem ile za to wziąć.Możeci mi podpowiedziec jak kalkulujecie takie prace?

oto zakres prac wykonanych
    -powieszenie centrali
    -doprowadzenie lini miejskich dwóch (były w innym pomieszczeniu)
    -rozprowadzenie 8 linii wewnetrzych (kucie w ścianie (ok 50m) i układanie w listwach ok 200m)
    -programowanie centrali

Pozdrawiam

0 9
  • Pomocny post
    #2 27 Cze 2005 18:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Cze 2005 11:23
    Andrzej0
    Poziom 12  

Dobre :)
    za 50 m kucia w ścianie + programowanie + tłumaczenie z reguły bardzo niezorientowanemu użytkownikowi o co w ogóle loto ! 80 zł !
    Instalatorzy powariowali
    Niestety w Polsce da się zaobserwować tendencję zaniżania kosztów wartości zaawansowanych usług. Skoro urządzenie kosztuje 100 zł to za jego zainstalowanie należy się 10 zł.
    To nic, że na zgłębienie niezbędnego zasobu wiedzy niektórzy poświęcili kilka lat. Doszło do tego, że gościu, który skręca śrubokrętem drewnianą szafę za 4 tyś. bierze więcej za 30 min roboty niż instalator za cały dzień uruchamiania zaawansowanego sprzętu.
    Panowie !
    Nie dajcie się zwariować !
    Bierzcie za swoją pracę uczciwe pieniądze !
    Bo sami psujecie rynek usług.

Howg

0
  • #4 29 Cze 2005 22:26
    jarek1
    Poziom 27  

Popieram Andrzeja za dobrą robote trzeba skasować ,jeśli chodzi o pytanie to jest kilka pytań czy to jest kolega i robisz tylko przysługe czy to poprostu twoja praca i chcesz wybadac innych. Zauważyłem taką tendencję że stolarzowi za meble zapłacą nawet 6 tyś i 500 zł za montaż ale za montaż centralki to 100 jest za drogo bo to przecież żadna filozofia.
    Ale wracając do pytania zależy czy coś zarabiasz na centrlce , gdzie trzeba kuć ( stare budownictwo czy wielka plyta) ,200 m korytek to też nie mało zależy też gdzie mają być układane przy ziemi czy suficie .Ja bym policzył tak 25 zł za uruchomieni jednego wew. 15 za podłączenie lini miejskiej 100 zaprogramowanie centrali razem wychodzi 330zł netto no i za kucie i korytka to z godzin jak wyjdzie.

0
  • #5 30 Cze 2005 00:37
    kaz69
    Poziom 27  

Zgadzam się jarek1 co do cennika.Koszy są przedstawione realistycznie.A co do składajacych mable;"to nie trzeba koniecznie wieszać centralek,można je przecież oprzeć o ścianę i gotowe".Co do programowania to teraz są wszyscy "inteligentni"i sami potrafią,a jak są problemy to instalator źle podłączył druciki i dla tego nie dział.A jak powiesz 100 zł więcej za szkolenie i programowanie to zaczynają sie schody.

0
  • #6 30 Cze 2005 00:53
    jarek1
    Poziom 27  

Ja stosuję taką metodę przy szkoleniu że pracownicy podpisują protokół szkolenia i mam ręce czyste a jeśli klient nie chce zapłacić za szkolenie to każdy przyjazd po odbiorze centralki jest płatny i każdy sobie sam przeliczy że to mu się nie opłaca.

0
  • #7 30 Cze 2005 19:52
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 02 Lip 2005 21:24
    robi4
    Poziom 17  

Witam i dzękuję za sugestie.
    Kolega jest kolega a zycie jest zyciem.Za moja pracę nawet kumpel musi płacic i on to rozumie.
    Kucie było w ścianie ceglanej, listwy cześć pod sufitem a część przy podłodze, a przy okazji była tez prowadzana siec komputerowa.
    Za moja pracę uzgodniłem 80% wartości sprzętu.

I wszyscy są zadowoleni.

Pozdrawiam

0
  • #9 03 Lip 2005 00:48
    kaz69
    Poziom 27  

Jeżeli nie pnoisłeś strat to jesteś wygrany!!!I oto chodzi.
    Pozdrawiam

0
  • #10 04 Lip 2005 10:41
    Andrzej0
    Poziom 12  

[quote="robi4"]Witam i dzękuję za sugestie.
    Kolega jest kolega a zycie jest zyciem.Za moja pracę nawet kumpel musi płacic i on to rozumie.
    Kucie było w ścianie ceglanej, listwy cześć pod sufitem a część przy podłodze, a przy okazji była tez prowadzana siec komputerowa.
    Za moja pracę uzgodniłem 80% wartości sprzętu.

I wszyscy są zadowoleni.

Pozdrawiam[/quote]

Bardzo roztropnie.
    Tyle samo liczy się w alarmówce.
    pozdro

0