Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie PIC 16F....

ravi 27 Cze 2005 00:21 1919 3
 • #1 27 Cze 2005 00:21
  ravi
  Poziom 10  

  Witam, dotychczas miałem niewiele wspólnego z PICami, stąd moje nieco lamerskie pytanie... Szukałem w sieci, ale niebardzo mogłem natrafić na jakiś godny polecenia programator uC jak w temacie. Poza tym kilka pytan zwiazanych z tymi PICami... Mianowicie czy jest jakis sposob na programowanie ich w ukladzie (cos jak SPI w AVRach)? Ponadto czekam na informacje/schematy jakich programatorów używacie i softu programującego. Jakby ktoś jeszcze używał danego programatora pod linuxem to już w ogóle super....

  dzięki,
  pozdrawiam,
  KJ

  0 3
 • #2 27 Cze 2005 08:09
  diag
  Spec od samochodów

  Polecam strone programu IC-prog, tam znajdziesz wszystko.

  0
 • #3 27 Cze 2005 12:44
  Jacu$
  Poziom 27  

  Ja od wielu lat używam programatora, którego autorem jest Henk Schaer.
  Używałem też trzech wersji (właściwie idea ta sama tylko różne sposoby realizacji) programatora, którego autorem jest David Tait. Obydwa są obsługiwane przez program Ic-Prog. W zależności od zastosowanych bramek (7406 lub 7407) należy w konfiguracji zanegować lub nie pewne sygnały.
  Odradzam takie wynalazki jak JDM czy LudiPIPO. Czasami działają dobrze a czasami nie działają (wszystko zależy od parametrów elektrycznych portu szeregowego komputera). Programatory H.Schaer i D.Tait działają na każdym komputerze jednakowo niezawodnie.
  Co do pracy pod Linuksem to zajrzyj na następujące strony:
  http://www.drzyzgula.org/bob/electronics/linux.shtml
  http://www.gnupic.org/
  http://www.yty.net/pic/enindex.html
  http://www.grennan.com/picprog/
  Ja próbowałem kompilować programy za pomocą gpasm i wszystko doskonale działało. Poczytaj, popróbuj i jakoś sobie chyba dasz radę :wink:

  0