Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFL 1600 - pralka nabiera wody - pytanie o elektrozawór

DukeBB 30 Kwi 2016 10:38 765 7
  • #1 30 Kwi 2016 10:38
    DukeBB
    Poziom 6  

Witam,

Mam taki problem, że pralka nabiera wody, więc wnioskuję, że jest coś nie tak z elektrozaworem.

Czy ktoś miał może taki problem w tej pralce?
    Przejrzałem chyba wszystkie tematy na tym forum i nie znalazłem, ale może podczas innych napraw ktoś miał okazję lepiej poznać elektrozawór w tej konkretnej pralce?

Chodzi mi konkretnie o to, czy można z tym zaworem coś samemu zrobić, wyczyścić, naprawić, wymienić uszczelkę/oring itd?

Jedyny elektrozawory z jakimi ja miałem przyjemność to takie małe pneumatyczne w markerach paintballowych...

z góry dziękuję za, każdą pomoc.

1 7
  • Pomocny post
    #2 30 Kwi 2016 12:34
    peter falk
    Specjalista AGD

DukeBB napisał:
    czy można z tym zaworem coś samemu zrobić, wyczyścić, naprawić, wymienić uszczelkę/oring itd?

Można go tylko wy.. do kosza. W Twoim mieście na półce sklepu 2-3 dychy nowy. Warto się bawićw "naprawę" zaworu? Chyba nie :|

0
  • Pomocny post
    #3 01 Maj 2016 12:10
    mrice
    Specjalista AGD

Jak Peter Falk pisze, przy cenach "uniwersalnych" zaworów bez sensu sie bawić w ratowanie, zwłaszcza, ze jak cos pójdzie nie tak to w nocy mozesz chałupe mieć zalaną. Jedyne co trzeba dorobić to dwa otwory w obudowie pod śrubki by uniwersalny zawór przykręcić.

Oczywiście rozumiem, że nie występuje zjawisko cofania sie wody przez odpływ ? Np w przypadku podłaczenia węża spustowego pod syfon pod zlewem ?

0
  • #4 04 Maj 2016 10:52
    DukeBB
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedzi :)
    Kupię zawór uniwersalny a sprawę możliwego cofania się wody też sprawdzę. Pralka ma dedykowany odpływ ale wynajmowany przeze mnie dom to fuszera w wielu miejscach więc nie zdziwiłbym się, gdyby jednak coś takiego było możliwe.

0
  • #5 04 Maj 2016 12:27
    mrice
    Specjalista AGD

to zacznij od sprawdzenia odpływu nim kupisz ten zawór, bo w WFL pioruńsko rzadko one się psują

0
  • #6 04 Maj 2016 12:35
    DukeBB
    Poziom 6  

Badam temat jeszcze bezinwazyjnie.
    Woda, którą nabrała pralka wydawała się idealnie czysta.
    Zaobserwowałem kapanie wody do przegrody na płyn do płukania, a do dwóch pozostałych chyba nie. Jest to możliwe?

0
  • #7 04 Maj 2016 15:03
    mrice
    Specjalista AGD

tak, jesli na wyłączonej pralce tam Ci kapie to bedzie przepuszczał elektrozawór

0
  • #8 28 Lis 2016 12:04
    DukeBB
    Poziom 6  

Hej, jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :)

Minęło trochę czasu i wiele prań i muszę powiedzieć, że nastąpiło samoleczenie, problem zniknął. Wnioskuję, że w elektrozaworze było jakieś ciało obce i się wypłukało z czasem. Faktem jest, że przed tym jak ja zacząłem używać pralki w styczniu tego roku pralka długo stała w garażu i z wodą w środku (nie z mojej winy), mogło to być nawet kilka lat. Tam gdzie teraz stoi nie mam obawy o zalanie czegokolwiek, ponieważ jest w najniższym punkcie domu w piwnicy, a zaraz obok niej znajduje się odpływ wody w posadzce, także mogłem ryzykować i czekać, problem całkowicie zanikł. Mam nadzieję, że tak już zostanie :)

1