Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szpiegowanie ip w internecie.Tzn kto oglądał moja stronę-aukcjoner.pl

30 Kwi 2016 13:35 1053 11
  • Poziom 17  
    Witam.Jak osoba z zewnątrz znając moje ip może dzieki aukcjonerowi.pl ,który posiada licznik oglądalności i inne funkcje.Miedzy innymi jak dobrze pamietam.Osoba taka znała ip i ilośc osób oglądających ich stronę.Tu akurat chodzi o konkurencje na allegro.Sprzedawcy miedzy sobą sprawdzają jeden drugiego.czy to prawda?Czy jest taka możliwość?
  • Poziom 39  
    Znakomita większość serwisów ma narzędzia rejestrujące wejścia, kliknięcia, ilość unikalnych wejść. Wysyłając żądanie (wyświetlenia strony) do serwera przekazujesz informacje o swoim IP. mac adresie karty sieciowej i sporo innych informacji o swoim sprzęcie, aktywności na stronie.
  • Poziom 17  
    Napisałem do kolesia maila i tym się zdradziłem. On nigdy nie odpisuje na maile.
    Czyli tak :ja sobie serfuje a on wszystko wie co przeglądałem. On ma firme na allegro.I pod strone allegro daje jakiś myk i wie kto oglądał jego stronę(na allegro).
    Koleś strasznie tego nie cierpi tego i bez przerwy mi coś ostro wypomina.
    Tak to mój szef,były szef...

Dodano po 1 [minuty]:

Akurat zmieniłem płytę.Apropos gdzie znajduje się IP.W BIOSie.Czy gdzieś indziej?
  • Poziom 38  
    Troszkę niezwięźle napisane, ale jak wchodzisz na jakąś stronę to administrator/osoba mająca dostęp do logów może sprawdzić twój adres, wysyłając do kogoś mejla także da się co nieco odczytać z nagłówka.
    Jeśli ktoś Cię szpieguje i wie jakie strony odwiedzasz, to możesz mieć jakiegoś syfa w systemie.

IP ustawiane jest w systemie.
  • Poziom 17  
    Czyli ip mogę ustawic.Ale jak to zrobić?
  • Poziom 38  
    To zależy jaki masz rodzaj (dostawcę) połączenia internetowego, ale istnieje duża szansa, że po jego zmienianie Internetu nie będzie.
  • Poziom 40  
    Jeśli w czasie pracy chodziłeś po jakiś stronach to wszystko szło przez lokalny router i bez problemu twój pracodawca lub ktoś komu to zlecił mógł ustalić na jakie strony wchodziłeś.
    Jeśli chodzi o różne systemy handlowe to cały marketing internetowy opiera się na rejestrowaniu i analizie danych o użytkownikach.
  • Poziom 17  
    Słuchajcie to nie dzieje się w pracy. Mówię o domowym komputerze,internecie.
  • Poziom 9  
    A jaki jest Twój problem? Bo to że ktoś zna Twoje IP jeśli wchodzisz na jego stronę to nic dziwnego. Tak samo jak ktoś zna Twój numer telefonu gdy do niego dzwonisz.
  • Poziom 17  
    A allegro pozwala na to. Druga sprawa.Jeżeli to inna strona,to musi byc na niej licznik odwiedzin np.z aukcjonera-jego narzędzia.(po tym poznam)?
  • Poziom 9  
    Trudno zrozumieć co budzi takie Twoje wzburzenie. Jeśli korzystasz z jakiejś strony to zupełnie oczywiste jest to że zostawiasz tam swoje IP. Podpowiem Ci, że nie tylko IP, ale zaczynając od informacji o systemie, przeglądarce na rozdzielczości ekranu i ilości wyświetlanych kolorów kończąc. Jak piszesz do kogoś maila - mail zawiera w nagłówkach IP. W zasadzie wszystko co robisz w sieci zostawia ślad Twojego IP i pozwala Cię zidentyfikować. Oczywiście można robić różne rzeczy żeby temu przeciwdziałać i to ograniczać, ale to raczej nie jest zajęcie dla kogoś kto pyta gdzie w BIOSie ustawia się IP ;)
  • Specjalista Sieci, Internet
    simplus2 napisał:
    W zasadzie wszystko co robisz w sieci zostawia ślad Twojego IP i pozwala Cię zidentyfikować.

Pozwala zidentyfikować (a i to nie jest takie proste, bo adresu, peselu i tak nikt w taki sposób nie pozna), ale tylko jak już właściciela usługi a nie kto konkretnie co robił.

Czyli jeśli Twój net jest na ojca zarejestrowany i Ty coś nawywijasz - to wezwany i tak będzie Twój ojciec i złoży wyjaśnienia.

Sam system też ma telemetrię (szpiegowanie) - bo nie powiedzieć zawsze ktoś, gdzieś coś zbiera. Przeglądarki szpiegują, programy itd. - wszystko dla NASZEGO dobra... ;) .