Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Zlece wykonanie sterownika oswietlenia do akwarium.

adam1974 30 Kwi 2016 20:22 2013 10
    adam1974
    Poziom 11  
    Witam.Zlece wykonanie sterownika osiwetlenia do akwarium.
    Obecnie mam oswietlenie ledowe tyle ze na czasowkach co nie bardzo zdaje egzamin.Zalaczane sa kolejne 4 sekcje aby symulowac pory dnia.
    Poszukuje kogos kto by sie podja wykonania takiego sterownika programatora.
    Zalaczanie stopniowo od ok godz 11 do 22(wskazana jest mozliwosc zmiany parametrow) w cyklu calodobowym,tygodniowym,z podtrzymaniem po zaniku napiecia itd.
    Poszczegolne obwody oswietleniowe musza byc wlaczane na raz tzn bez lagodnego rozruchu.Posiadam drivery do ktorych sa podlaczone szeregowo ledy.Stosowanie tych driverow uniemozliwia stosowanie softstartow. Rozgladalem sie za arduino ale mnie to przerasta.
    Czas realizacji miesiac
    Budzet do ok 200zl
    Forma platnosci przelew,lub zaplata przy odbiorze osobistym. Ogólnie ta kwestia do uzgodnienia.
    kontakt poprzez pw,
    Masz problem z Arduino? Zadaj u nas pytanie. Odwiedź nasze forum Arduino. Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
    adam1974
    Poziom 11  
    Kolego sundayman w moim poscie wyraznie napisalem jakie mam oczekiwania.
    Gdybym chcial kupic wskazany przez Ciebie sterownik jak i inne gotowe sterowniki to mnie by tu nie bylo. Ogranicza mnie budzet.
    Napisalem ze mozna to zrobic na arduino tyle ze ja w tym temacie nie siedze.
    Nie wiem gdzie Ty przeczytales ze zlece zrobienie sterownika od podstaw?
    Jest gotowa plytka
    https://sklep.avt.pl/avt1514.html
    do tego dolozyc elektroniczny programator i po sprawie.
    Tyle ze ja takiego programatora nie potrafie zrobic.
    Mam simens logo ktory by mogl zalatwic sprawe ale nie potrafie wgrac programu ,poza tym kabel to koszt ponad 100zl.
    Budzet ok 200zl,i nigdzie nie wspomnialem ze to ma byc na gotowo.Ktos zrobi sterowanie a ja dorobie obudowe. Koszt wykonania w takim przypadku nie obciazy wykonawcy. Opcji jest sporo,jesli beda propozycje zawsze mozna sie dogadac. Moje potrzeby sa mniej wiecej opisane.
    zmyslonyy
    Poziom 26  
    Kolego @adam1974 ale kolega @sundayman dość słusznie zauważył, że przez Ciebie podana kwota urąga jakieś przyzwoitości. Ja rozumiem, że dysponujesz taka a nie inną kwotą ale ciekawe czy Ty byś chciał pracować za napisanie już dość zawiłego programu za jakieś grosze za stawkę 5-10zł/h. Piszesz o tym by wykorzystać do tego jakieś arduino ale to jeszcze gorzej bo wtedy zostaje jeszcze mniej na robociznę.
    W istocie szukasz kogoś kto poświęci swój prywatny czas aby zaspokoić Twoje wygórowane ambicje i napiszę Ci program warty kilkakrotnie więcej pieniędzy niż Ty oferujesz bo zrobienie czego zupełnie od nowa jest znacznie droższe niż kupno seryjnie produkowanego urządzenia.
    Pozostaje Ci życzyć powodzenia....
    atom1477
    Poziom 43  
    adam1974 napisał:
    Kolego sundayman w moim poscie wyraznie napisalem jakie mam oczekiwania.
    Gdybym chcial kupic wskazany przez Ciebie sterownik jak i inne gotowe sterowniki to mnie by tu nie bylo. Ogranicza mnie budzet.

No to zrozum że wymagać można wszystkiego ale nie wszystkiego na raz.
    Albo budżet albo funkcje układu.
    sundayman podał Ci gotowca za 460zł.
    Więc albo funkcje muszą być znacznie ograniczone względem tego co ma ten gotowiec, albo cena musi być wyższa.
    A Ty chcesz i niższą cenę i więcej funkcji.

adam1974 napisał:
    Jest gotowa plytka
    https://sklep.avt.pl/avt1514.html
    do tego dolozyc elektroniczny programator i po sprawie.

Płytka którą podałeś nie potrafi stopniowo załączać oświetlenia. Nie wystarczy więc do niej dorobić elektronicznego programatora. No chyba że przez pojęcie stopniowo rozumiesz po jednej sekcji.
    Zresztą ten elektroniczny programator, to nie jest "tylko elektroniczny programator". To jest "aż elektroniczny programator".
    Chodzi o to że sterowanie oświetleniem jest łatwe. Trudne jest co innego. Trudne jest zrobienie całego interfejsu do ustawiania parametrów.
    Bo muszą być przyciski, menu, jakiś wyświetlacz (A wyświetlacz tekstowy wcale nie jest prostszy do wykorzystania, bo zwiększa wymagania co do skomplikowania menu. Na graficznym można po prostu wyświetlić wszystkie parametry, a na tekstowym trzeba się bawić w podpozycje menu, migające cyferki żeby było widać który parametr jest aktualnie zmieniany, itp.), do tego jakieś algorytmy antyidiotyczne żeby się nie dało ustawić np. czasu wyłączenia wcześniejszego niż czas włączenia, itp.
    Mnóstwo roboty mimo że z punktu widzenia użytkownika wygląda to prosto, bo do ustawienia jest raptem kilka parametrów.
    Naprawdę prościej zrobić sterownik sterujący 10 parametrami ale takimi wpisanymi do programu na sztywno, niż sterownik gdzie będą tylko 2 parametry ale ustawiane z klawiatury i menu (z jednoczesnym uniemożliwieniem ustawienia kombinacji niedozwolonych).
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie
    @adam1974 Szanowny Kolego. Generalnie to mnie zatkało, myślę że czas na napisanie jakiegoś krótkiego poradnika w stylu "dlaczego projekt urządzenia kosztuje 10x więcej niż gotowe w sklepie".
    Oczywistym jest, że nikt Ci tego nie zrobi za dwie stówy. Gdyby nie prawa autorskie i honor współpracy, to mógłbym to zlecenie przyjąć, bo... już to kiedyś pisałem ;-) Wiem więc z doświadczenia, że taki sterownik + program to dobry tydzień pracy. 200 zł w tydzień ? Kusząca propozycja, ale dziękuję.

Mam za to inną propozycję - nie sprzedam Ci ryb, ale dam wędkę. Zbuduj to sam, a ja (i pewnie inni) chętnie pomogę merytorycznie.
    Na początek zrób małe zakupy - Atmega8, może jakiś zestaw uruchomieniowy, bo się przyda w innych projektach. Jeśli nie masz, to kup programator do procków. Polecam też jakąś książkę na początek, żeby było wiadomo o czym dalej będziemy rozmawiać.
    Programowanie nie jest trudne, jak zoptymalizujesz kod, to zmieścisz się w darmowej wersji Bascom.
    Policzyłeś na szybko koszt tego co wymieniłem wyżej ? Zostało Ci coś z tych dwóch stówek ? niesądze...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    aaanteka
    Poziom 38  
    adam1974 napisał:
    Obecnie mam oswietlenie ledowe tyle ze na czasowkach co nie bardzo zdaje egzamin.

A możesz powiedzieć w jakim sensie nie spełniają , bo przecież właśnie chcesz nic innego jak zrealizowania odpowiednich "czasówek " tyle że zintegrowanych w całość i elektronicznym zadawaniem poszczególnych parametrów:

adam1974 napisał:
    Zalaczanie stopniowo od ok godz 11 do 22(wskazana jest mozliwosc zmiany parametrow) w cyklu calodobowym,tygodniowym,z podtrzymaniem po zaniku napiecia itd.
    Poszczegolne obwody oswietleniowe musza byc wlaczane na raz tzn bez lagodnego rozruchu.Posiadam drivery do ktorych sa podlaczone szeregowo ledy.Stosowanie tych driverow uniemozliwia stosowanie softstartow
    .

To może jednak zastosowanie czegoś takiego , przemyślane zrealizuje twoje oczekiwania( tanio ,prosto i skutecznie).

A na pewno już wszelkie twoje oczekiwania zrealizują takie podzespoły jak :
    -ten czy -ten.

Chyba ,że programowanie 24 godzinne , 7 dniowe do 128 programów na tydzień nadal według ciebie nie sprosta według ciebie oczekiwaniom.

Ze względu na cenę można zastosować w takim przypadku dwa lub trzy programatory :D (256- 384 programy na tydzień!!!).

Generalnie problem tkwi w określeniu algorytmu oświetlenia dziennego a nie w braku możliwości.

Tak się zastanawiam z tym automatyzowaniem akwarium:
    -oświetlenie automatycznie,
    -karmienie automatycznie,
    czasem nawet wymiana wody automatyczna.
    Brakuje tylko automatycznych rybek:D:D:D .

A gdzie tu idea , sam hodowca pasjonat zbędny:D.
    A przecież akwarium ma cieszyć właśnie jego i w sumie to on miał je doglądać i pielęgnować:D.

Mogę opracować w ciągu tygodnia odpowiedni program na dowolny układ uruchomieniowy (Arduino )- cena kodu wynikowego z prawem przeniesienia własności intelektualnej 2000pln +Vat.
    adam1974
    Poziom 11  
    Cos sie w temacie ruszylo:)
    Dzieki w/w postom juz mam obraz calosci.
    Bardzo logiczny jest fakt iz nikt nie zaplaci wiecej niz za gotowy firmowy towar.Stad padla moja kwota 200zl.A kwota ta wynikla z roznych projektow oswietlenia akwariowego dostepnych na net ktore to przegladalem .
    Propozycje 2 -3 tys za projekt wykonanie sterownika mijaja sie z celem gdyz jak juz jednemu koledze odpisalem na Pw ,Nowa firmowa lampa na diodach cree z wbudowanym sterownikiem gdzie ustawic mozna doslownie wszystko,kazda pogode i porę dnia kosztuje ok 2,5tys. zl.

Moim zdaniem niektore powyzsze odpowiedzi duzo wnosza do tematu,inne sa forma nabijania postow, badz wysmiania pytajacego.Ale tutaj kazdy ma swoje zdanie;)
    Mimo niklej wiedzy z elektroniki sprobuje z simensem logo lub jak wspomnialem zaczne z arduino
    Dziekuje za naswietlenie tematu i poswiecenie swojego prywatnego czasu na odpowiedzi. Mysle ze ten temat z uwagi na koszt budowy przekraczajacy 1000-1500% poczatkowej kwoty mozna uznac za zamkniety.
    zmyslonyy
    Poziom 26  
    adam1974 napisał:

Propozycje 2 -3 tys za projekt wykonanie sterownika mijaja sie z celem gdyz jak juz jednemu koledze odpisalem na Pw ,Nowa firmowa lampa na diodach cree z wbudowanym sterownikiem gdzie ustawic mozna doslownie wszystko,kazda pogode i porę dnia kosztuje ok 2,5tys. zl.

Tylko chyba zapomniałeś dodać, że to jest cena urządzenie już zaprojektowanego i wyprodukowane w większej ilości i to najczęściej w Chinach. Koledzy tutaj podają ceny dotyczące tylko i wyłącznie zaprojektowania oraz dodatkowo układu prototypowego lub ewentualnie zrobienie jednej sztuki dla Ciebie jako klienta.

Gdy się produkuje urządzenie w tysiącach sztuk to można koszty związane z zaprojektowaniem wliczyć w cenę urządzenia ale Ty zdaje się, że mówisz o jednej sztuce więc musiałbyś ponieść wszelkie koszty związane z zaprojektowaniem.