Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEAT IBIZA 2000 - nie działa prawidłowo zamek klapy bagażnika

03 Maj 2016 15:21 7446 6
  • Poziom 14  
    W Ibizie 2000 zaciął się zamek. Bez względu na to, czy centralnym zamki były zamknięte, czy otwarte nie dało się klapy otworzyć. Nie dało się otworzyć również kluczem. Słychać, że siłownik działa. Zdemontowałem więc tapicerkę klapy i podciągnąłem ręcznie cięgnem klamka-zamek. Zamek puścił, klapa się otworzyła. Sądziłem, ze może się coś przycięło. Popsikałem wszystko w koło WD 40 i .........................teraz jest dokładnie odwrotnie. W każdej pozycji siłownika można otworzyć zamek.
    Najlepiej zobrazuje to filmik. https://goo.gl/photos/kjQeHgZE8f7pvWa37
    Wstawiłem link do filmu umieszczonego na serwerze Picasy, ponieważ rozszerzenie .MTS jest niedozwolone
  • Poziom 38  
    Słuchaj zobacz w górnej części zamka która zapadka odpowiada za otwarcie zamka, czyli na który element napiera dźwignia od klamki i to on prawdopodobnie będzie za mało się przekręcał. Inaczej mówiąc w chwili zamknięcia zapadka powinna na tyle się przesunąć aby dźwignia od klamki jej nie sięgnęła. Może źle wyregulowany siłownik lub urwana część w zapadkach. Spróbuj też kręcąc kluczykiem. Ciężko jest to wytłumaczyć.
  • Poziom 14  
    Czyli trzeba założyć, że zamek jest zepsuty i kupić zamek. Założyć na zamek cięgno i powinno być OK. Czy też problem tkwi w klamce ? Kluczyk przekręcając przesuwa cięgno w klamce. Jest to o tyle problem, że samochód już jest poza moim zasięgiem, bo to samochód córki i pojechała już, ale chciałbym sie przygotować na szybka akcję naprawy.
  • Poziom 38  
    Tak to nie ma co na "pałę" kupować dopóki się nie ustali co konkretnie jest uszkodzone. Ostatnio też takie coś robiłem i wystarczyło pokombinować i dołożyć jedną nakrętkę i zamek działa do dziś bezproblemowo.
  • Poziom 14  
    No tak, tylko, że jak się nie zna zasady działania takiego zamka i nie miało okazji widzieć jak powinien działać prawidłowo, to trudno szukać po omacku. I raczej nie znajdę przyczyny właśnie z tego powodu. Sądziłem, że siłownik poprzez wysunięcie, czy wciągnięcie ramienia spowoduje brak możliwości podniesienia klamki, a tu nic. A po obejrzeniu filmiki jak sądzisz - klamka działa jak należy ?
    Do zamka jak zauważyłem idą przewody z kostką. Może w zamku nie działa coś i dlatego poprzednio zamek pozostał w pozycji zamkniętej, a teraz po mechanicznym odblokowaniu jest cały czas w pozycji otwartej ? nie mam pojęcia jak to działa. Mogę jedynie wymienić łeb za łeb.
  • Poziom 38  
    Kable od zamka są od czujnika więc nie mają z tą usterką nic wspólnego. Ciężko ocenic co jest uszkodzone po tym filmiku. To trzeba widzieć na własne oczy.
  • Poziom 14  
    zauważyłem na zdjęciu klamki coś, czego nie widzę w klamce na filmiku. I pytanie, który element i w jaki sposób powinien uniemożliwić w pozycji zamkniętej podniesienie klamki ? Bo siłownik przesuwa suwak, podobnie jak i klucz. Wnioskuję, że problem tkwi w klamce, bo zamek działa prosto : zatrzaśnięty, zablokowany, pociągnięciem cięgnem odblokowywać blokadę i zamek puszcza. Kupuje więc klamkę. Jak bede miał obie przed oczami, to napisze co zauważyłem.