Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop do ogólnego użytku 2016 - Jaki wybrać?

adilfc 06 Mar 2015 19:08 306 15
  • #1 06 Mar 2015 19:08
    adilfc
    Poziom 2  

Poprzednie posty.
    Witam,
    poszukuję laptopa do 2000zł. Niekoniecznie muszę wydać wszystko oczywiście. Laptop 90% czasu będzie chodził na zasilaniu z prądu. Potrzebny mi jest głównie do internetu, oglądania meczy (także z podłączeniem przez hdmi do tv), youtube, słuchania muzyki etc. Do gier mam ps3, więc tutaj raczej nie będę w nic grał, maksymalnie Football Manager. Chciałbym żeby posłużył mi parę lat (5-6), gdyż obecna 6-cio letnia toshiba ledwie daje sobie radę ze stronami pokroju onet, a 1080p wyświetla mi się jako pokaz slajdów.

Głównie zależy mi na czymś, co mógłbym kupić lokalnie w Olsztynie, żeby nie było problemu z ewentualnymi odsyłkami itp w przypadku gwarancji, więc chodzi głównie o sklepy stacjonarne (MM, Neonet, Media Expert, Euro Agd)

Poza sklepami stacjonarnymi znalazłem 1 sprzedawcę na allegro z Olsztyna z dużą różnorodnością laptopów w różnych cenach i nie mam pojęcia na który mógłbym się zdecydować.

allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=24801306&id=491

Mógłby mi ktoś doradzić, abym nie przepłacił za jakieś zbędne parametry i bajery, ale miał też radochę z użytkowania tego laptopa?

0 15
  • #2 13 Mar 2015 14:33
    czerwienny
    Poziom 11  

Skoro już odgrzałeś kotleta, to polecam coś z biurowej serii Dell'a.
    Trochę już leciwy Dell D630 jest świetnym modelem do pracy z programatorami, interfejsami samochodowymi itp, oraz korzystania z internetu, ale nie ma niestety złącza HDMI.
    Jeżeli nie grasz, to wybierz coś w tym stylu, acz nowszego.
    Weź pod uwagę fakt, że większość laptopów z "lepszymi" kartami graficznymi jest konstruowana tak, aby za jakiś czas kupić kolejny komputer.
    Wersje przeznaczone dla firm, do biur są bardziej długowieczne.
    Na co dzień zajmuję się serwisem komputerów i mam jakieś tam małe pojęcie o tym, o czym mówię.
    Pozdrawiam.

1
  • #3 29 Mar 2015 20:13
    makaronmc
    Poziom 30  

Panowie.. poszukuję dla siostry lapka to przeglądania internetu w cenie do 1200zł bez systemu.

Co polecicie ?

0
  • #5 30 Mar 2015 16:31
    Sebastian.R
    Poziom 20  

Panowie i panie. Zauważyłem że już od dawna firmy pchają na nasz rynek badziew i ostatni sort. Dlaczego podobne produkty o ile nie zostały uszkodzone przez użytkownika służą dłużej jeśli jest sprowadzony z UK czy Niemiec ? Wiem że mój protest niewiele da ale proponuje nie kupować "naszego" sprzętu a starać się kupić jak już te używane z zachodu. Lub kupować w hipermarketach gdzie zawsze da się oddać jeśli zaczyna go "coś brać" i odzyskać gotówkę. Ja już się wyleczyłem z zakupu teraz laptopa. Nie ważne jak się starasz i tak siądzie Ci w najmniej oczekiwanym momencie. Jedyny laptop jaki mam i mi do tej pory chodzi (a jak) jest stara Toshiba z 2003 roku ! W prawdzie musiałem w niej wymienić świetlówkę w LCD na LED ale od tego momentu nie mam żadnych problemów (Windows XP).
    Pozdrawiam.

0
  • #7 31 Mar 2015 11:26
    dicappo
    Poziom 20  

Cenowo spełnia oczekiwania i nie ma najgorszych parametrów.

1
  • #8 01 Kwi 2015 10:49
    makaronmc
    Poziom 30  

Sebastian.R napisał:
    Panowie i panie. Zauważyłem że już od dawna firmy pchają na nasz rynek badziew i ostatni sort. Dlaczego podobne produkty o ile nie zostały uszkodzone przez użytkownika służą dłużej jeśli jest sprowadzony z UK czy Niemiec ? Wiem że mój protest niewiele da ale proponuje nie kupować "naszego" sprzętu a starać się kupić jak już te używane z zachodu. Lub kupować w hipermarketach gdzie zawsze da się oddać jeśli zaczyna go "coś brać" i odzyskać gotówkę. Ja już się wyleczyłem z zakupu teraz laptopa. Nie ważne jak się starasz i tak siądzie Ci w najmniej oczekiwanym momencie. Jedyny laptop jaki mam i mi do tej pory chodzi (a jak) jest stara Toshiba z 2003 roku ! W prawdzie musiałem w niej wymienić świetlówkę w LCD na LED ale od tego momentu nie mam żadnych problemów (Windows XP).
    Pozdrawiam.

To co proponujesz ?
    Import np. z USA ?

Znasz jakieś strony gdzie można podpatrzeć ceny sprzętu w Stanach ?

0
  • #9 01 Kwi 2015 11:39
    luki56
    Poziom 39  

Chociażby na ebay, zaznacz sobie obszar stanów i masz do wyboru do koloru

0
  • #10 04 Kwi 2015 21:27
    Sebastian.R
    Poziom 20  

makaronmc napisał:
    Sebastian.R napisał:
    Pozdrawiam.

To co proponujesz ?
    Import np. z USA ?

Znasz jakieś strony gdzie można podpatrzeć ceny sprzętu w Stanach ?

Od razu wskoczyłeś na USA jak jakiś ich entuzjasta :D . Bliżej mamy UK. Od nich mam Toshibę która acz leciwa to pokonała Lenovo3000N100 za który dałem ongiś 3K zł , jak również po nim kupionego Asusa F5z za chyba 1700zł (oba kupione ze sklepu z gwarancją która psu na budę). W niej bateria trzyma jeszcze dobrą godzinę. Sama bateria już "kładzie" te z Lenovo i Asusa bo jest z 2007r nie mówiąc o innych podzespołach. Także drodzy kupujący , miejcie odmienne zdanie od mojego i dawajcie zarobić cwaniakom produkującym lipę która posłuży do gwarancji a potem wspaniałomyślnie (za Waszą kasę) przekona Was do zakupu kolejnego szajsu. W końcu się obudzicie ze sprzętem który będzie się psuł po półroku a kosztował jak ten co ma 15 lat przeżyć. Z Waszego sprzętu jedyne co będzie solidne to... cena.
    Ze mnie też się tu śmiano że padł mi 3000N100 - najgłośniej ci co mieli podobną wersję N200 i N500. Pytam się gdzie oni teraz są i czy nadal im sprzęt ten działa? Może się okazać że i u nich wyrosło poroże bo serwis za naprawę wyczesał ich z 800zł a gwarancję (i ich mękę) przedłużył o pół roku.
    Jak widzicie nie polecam tu konkretnego modelu ale jak nie możliwość zakupu sprzętu faktycznie I kategorii z UK na przykład czy Niemiec , to choć opanowanie się i przemyślenie czy producenci nie zrobili się za cwani. Oczywiście moje sła nie są skierowane do tych których stać co pół roku czy nawet rok wymieniać sprzęt.
    A! Dodam jeszcze jeden argument za zakupem np z UK. Kiedy padł mi N100 , tak po pół roku od tego tragicznego zdażenia , kupiłem na ebay samą płytę główną do laptopa Lenovo3000C100 czyli poprzednią serię z którą to weszła ta firma na początku sprzedaży. Oczywiście tu sprzęt okazał się solidny mimo że musiałem sam skonstruować wydajniejsze chłodzenie. Powód prostszy , firma wchodząca na rynek nie może dać się pogrążyć niejako w drzwiach na pierwszej serii. Laptop ten choć składak (bo reszta części z nieboszczyka N100 wzięta) pracuje do dziś.

0
  • #12 23 Kwi 2015 12:50
    Sebastian.R
    Poziom 20  

Tak , zdecydowanie. Dowody : toschiba Satellite pro a60 en do dzisiaj mi działa a laptopy kupione w PL jak HP250 , Lenovo 3000N100 , Asus F5z (popatrzcie ile kasy straciłem) dziś już bezpowrotnie "nie żyją". Także moje zdanie poparte jest stratą 999zł+2999zł+1790zł prawie 6Kzł i jakoś nie ma szans by mnie przekonać że się mylę. To jakby nie patrzeć dobry skuter lub używany samochód. Laptop do ogólnego użytku 2016 - Jaki wybrać?

0
  • #13 10 Maj 2015 19:11
    makaronmc
    Poziom 30  

Panowie...

Szukam laptopa na komunie dla siostry ciotecznej, cena do 2200-2500PLN

Osobiście myślałem o HP ProBook

Osobiście najbardziej mnie denerwują słabe matryce LED, które robią cuda pod różnymi kątami...

Jak jest z kolorystyką serii ProBook ?

0
  • #14 10 Maj 2015 20:08
    dicappo
    Poziom 20  

A coś więcej wielkość ekranu, czy tylko używany do nauki czy też do gier będzie?

0
  Szukaj w 5mln produktów