Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mikrofalowa Whirpool amw 100 ix

rocked 06 Maj 2016 07:18 849 1
  • #1 06 Maj 2016 07:18
    rocked
    Poziom 2  

Witam. Mam problem a mianowicie około 3 lat temu stałem się szczęśliwym posiadaczem kuchenki mikrofalowej Whirpool Amw 100 ix, kuchenka przez trzy lata leżała w kartonie i czekała na lepsze czasy czyli na wykończenie domu. Została zamontowana tydzień temu po czym ustawiłem zegar i działała normalnie, nastepnego dnia chciałem ponownie uruchomić kuchenkę i przestała reagować po otworzeniu drzwiczek zapala się komunikat door także na wyświetlaczu podświetlony jest napis zegar oraz blokada. W instrukcji napisane jest że aby wyłączyć blokadę rodzicielską należy wcisnąć przycisk start/expres po czym zapali się komunikat door i po 10 sekundach nalezy otworzyć drzwiczki, po otwarciu drzwiczek kuchenka powinna wrócić w stan czuwania. u mnie tak się nie dzieje. Czy możliwe że po przez nie używanie wyschły kondensatory? W serwisie chcą 70 zł za samą wycenę po czym Pani postraszyła że jak to moduł elektroniki to 460 zł. Proszę o pomoc dodam że potrafię się obsługiwać lutownicą oraz miernikiem:)

0 1
  • #2 06 Maj 2016 10:01
    Piotr2608

Poziom 38  

Jak nie softy, rezystory to znowu kondensatory. Trzeba rozebrać urządzenie i albo wymienić wyłączniki krańcowe albo je po prostu wyczyścić np. preparatem do czyszczenia styków.

1