Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG NP350V5C - tajemnicza usterka

pawelek1086 07 Maj 2016 21:12 588 3
  • #1 07 Maj 2016 21:12
    pawelek1086
    Poziom 1  

Na wstępie dzień dobry, bo to mój pierwszy post. Podejrzewam, że i tak nie da się usunąć usterki przez forum, ale że sprawa jest dość tajemnicza to spróbuję :)

Chronologia zdarzeń:
    marzec 2014 - zakup sprzętu (nówka z Saturna)
    czerwiec 2014 - uszkodzenie mechaniczne matrycy (moja wina) wymienione na nową w profesjonalnym serwisie, nie wiem czy ma to znaczenie dla sprawy
    wrzesień 2014 - pewnego pięknego dnia laptop zamienia się w trupa. Dosłownie. Nie tylko się nie uruchamia, ale brak nawet reakcji na ładowanie (sprawdzone na innej ładowarce). Spodziewając się, że to grubsza sprawa schowałem go do szafki i korzystałem z innego.
    czerwiec 2015 - przypadkiem znajduję laptopa w szafce. Na zasadzie "a nuż może się naprawił" próbuję go odpalić i... działa! Ładuje, uruchamia się, wszystko jak najbardziej sprawne. Szok :O ale, że i tak korzystałem z innego to wrócił do szafki jako zapasowy komputer "na wszelki wypadek".
    kwiecień 2016 - znów próbuję odpalić i znów trup, ale częściowy. Reaguje na ładowarkę. Po przyciśnięciu power coś się zaczyna dziać, zapala się jedna z niebieskich diod, ale nie startuje. Można otworzyć napęd optyczny, więc prąd tam jest. Celem wyeliminowania przyczyny w postaci usterki matrycy podłączyłem przez HDMI do telewizora - bez skutku. Krótko mówiąc nie działa.

No i tu pytanie - jak to możliwe? Nie jestem elektronikiem, ale zawsze uważałem że coś co jest zepsute to jest zepsute, a tu raz działa, raz nie, raz trochę działa. Jak uważacie na czym może polegać problem?

0 3
  • #2 07 Maj 2016 21:32
    grubas
    Poziom 40  

Mogłeś oddać na gwarancję od razu jak wystąpiła usterka nawet jak wymieniłeś sam matrycę.
    Zrób reset CMOS, sprawdź baterię od biosu i przeprogramuj BIOS.

0
  • #3 07 Maj 2016 21:58
    boro1234567
    Spec od komputerów

pawelek1086 napisał:
    Jak uważacie na czym może polegać problem?

Problem wymaga kontaktu płyty z miernikiem.
    Jeśli nie jesteś w tym temacie biegły pozostaje serwis.

0
  • #4 08 Maj 2016 09:07
    sk1977

Spec od komputerów

Uszkodzenie kości biosu może powodować taki efekt. Ale potencjalnych przyczyn jest więcej - od bateryjki CMOS zaczynając a na BGA kończąc.

0