Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Loncin 125 stuki w silniku i utrata mocy.

08 Maj 2016 08:31 1407 3
  • Poziom 2  
    Cześć !
    Mam problem z Loncin 125 wymieniłem dosłownie wszystkie części skrzynia tylko stara i kartery stare zostały i słychać jakieś głuche stuki z okolicy wału i gdy jadę to od połowy gazu zaczyna go mulić i są te stuki.Na postoju dodaje cały gaz i chodzi normalnie nic nie stuka.Na starych częściach też były takie same objawy wymieniłem wszystko prócz karterów i skrzyni biegów i nadal tak jest.
  • Poziom 21  
    Głośne stuki z okolic wału mogą pochodzić z wyrobionych obudów łożysk wału czyli problem z karterami. Jak piszesz, nie zostały zmienione. Na postoju nie ma dużego obciążenia to pewnie nie słychać. Jeśli częstotliwość stukania pokrywa się z obrotami silnika to chyba nic innego być nie może.
    Co do mulenia najważniejszy jest gaźnik i jego regulacja. Ale przyczyn może być dużo więcej.
  • Poziom 2  
    WŁAŚNIE dość lekko ten wał korbowy z łożyskami wszedł nie używałem wcale siły sam się wsuną . A z tym pokrywaniem stukania to o co chodzi bo nie rozumiem ??

Dodano po 3 [minuty]:

Już nie mam co wymieniać w tym silniku tylko te kartery i skrzynia biegów stara została
    A co myślisz o podłożeniu czegoś ciękiego pod łożyska będzie chodzić ???

Dodano po 3 [minuty]:

Czy luz na karterach nie powoduje utraty mocy ???
  • Poziom 3  
    Możliwe tez że kosz sprzęgłowy nie jest dokręcony odpowiednio i poluzowała się nakrętka w ten sposób kosz sprzęgłowy się tłucze (lata na boki).