Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark 7i WIN - Po resecie WIN10 nie działa poprawnie dotyk

skyrocket 09 Maj 2016 17:51 1923 8
  • #1 09 Maj 2016 17:51
    skyrocket
    Poziom 16  

Cześć!

Na tytułowy tablet miałem wgrany system WIN10. Zachciało mi się zrobić reset systemu i tu niespodzianka nie działa poprawnie dotyk. Nie działa na tyle, że nie mogę nawet przejść pierwszego okna konfiguracji. Nie ma możliwości żeby nawet nacisnąć dalej. Kupiłem przewód micro usb - usb ( marki K&M ) i chciałem podpiąć myszkę żeby ogarnąć temat. W tym miejscu pojawia się klops bo tablet wcale nie reaguje na myszkę podpiętą pod port usb.
    Czy macie jakieś propozycje co do tego jak uruchomić tablet w takiej sytuacji?

Pozdrawiam i czekam na wasze pomysły.

Dodano po 21 [minuty]:

Edit: Podpiąłem klawiaturę też nic nie reaguje. Zarówno myszka jak i klawiatura sprawne w 100% - działają obecnie przy PC.

• #2 09 Maj 2016 21:06
    Artezo
    Poziom 7  

Sprawdź czy po podłączeniu do tego złącza pendrive tablet go wykrywa, jeśli nie to oznacza że tablet nie ma otg - nic przez tą złączke do niego nie podłączysz. Chyba że źle cię zrozumiałem i myszka wczesniej działała. ;-)

Dodano po 3 [minuty]:

A odnośnie dotyku pobierz sterowniki z oficjalnej strony informują na niej o problemie z dotykiem tu masz link:http://www.lark.com.pl/dopobrania/update/Ultimate/7iWin/SileadTouch.zip

• #3 09 Maj 2016 21:08
    skyrocket
    Poziom 16  

Pendrive nie działa, myszka klawiatura również. Podłączyłem również tym kablem pendrive'a do telefonu SGSII i Lenovo Tab2 A8-50 i żaden z nich nie reaguje.
    Lark 7i win ma otg w specyfikacji, nie spotkałem żadnego urządzenia z windowsem które nie miałoby otg.

• #4 09 Maj 2016 21:16
    Artezo
    Poziom 7  

A więc to co mówiłem pobierasz sterowniki które ci podałem instalujesz a później tylko ponowne uruchomienie

• #5 10 Maj 2016 00:31
    skyrocket
    Poziom 16  

No ok, ale jak mam to zrobić skoro nie mogę przejść przez pierwszy ekran konfiguracji po resecie systemu? Tam gdzie jest "DALEJ" nie da się metodą dotykową trafić. Próbowałem wszystkimi metodami i na różne sposoby. Cały czas tablet stoi na ekranie konfiguracji typu wybór języka, regionu, strefy czasowej. W dolnym prawym rogu znajduje się przycisk dalej do którego nie da się dotrzeć w obecnym stanie ekranu dotykowego.

Dodano po 10 [minuty]:

Cytat z oficjalnej strony firmy Lark:
    "Informacja dla użytkowników Ultimate 7i WIN oraz Ultimate 8i WIN
    Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że modele tabletów Ultimate 7i WIN oraz Ultimate 8i WIN, otrzymały bezpłatną aktualizację do systemu Windows 10.

Aby przeprowadzić taką aktualizację, niezbędne jest podłączenie do
    urządzenia zewnętrznej pamięci z minimum 9 GB wolnego miejsca (dysk USB
    lub karta microSD). W przypadku, gdyby po przeprowadzonej aktualizacji,
    nie reagował ekran dotykowy urządzenia, należy pobrać z naszej strony
    niezbędne sterowniki:

Sterownik do ekranu dotykowego dla Windows 10 dla tabletu Ultimate 7i WIN

Sterownik do ekranu dotykowego dla Windows 10 dla tabletu Ultimate 8i WIN

i zainstalować je na urządzeniu.

W tym celu po rozpakowaniu pobranego archiwum, należ wypakować je na dysk komputera, przekopiować na kartę SD lub dysk USB, podłączyć tę pamięć do tabletu, podłączyć mysz do tabletu, i uruchomić na tablecie odpowiedni plik exe. Instalacja zajmuje około 2 sekund, po tej operacji należy uruchomić ponownie tablet."

Dodano po 1 [minuty]:

Nie mogę tego zrobić w momencie gdy nie mam podłączonej myszy do tabletu, a myszy podłączyć nie mogę z niewiadomych przyczyn. Zamówiłem już dodatkowy kabel OTG, tym razem z opcją zasilania dodatkowego i zobaczę czy to zadziała. Jeśli nie to pewnie serwis.

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

Może da radę jakoś powrócić tablet do systemu Win 8.1 instalując go poprzez kartę SD, która będzie botowalna przed startem obecnego systemu ( win 10 ) i tym sposobem ominę ekran konfiguracji który blokuje mi wszystkie ruchy.

• #6 10 Maj 2016 16:47
    Artezo
    Poziom 7  

Sprawdź czy jest możliwość wejścia do BIOSU jeśli tak to w ustawieniach szukasz pozycji USB XHCI mode i zmieniasz disabled na enabled po czym restartujesz tableta. Jeśli nie to rozbierasz tableta przykładasz kabelek do pinów ośmiopinowej kosteczki BIOSU i przytykasz drugi koniec kabla do którejś z kropek na płycie głownej (być może power lub GND) gdy tablet jest włączony. Po kilku próbach ustawienia BIOSu powinny się zresetować jeśli dobrze rozumuje, jeżeli się mylę (często się to zdarza :-D ) proszę mnie poprawić ;-)

Dodano po 6 [minuty]:

opisze ci to krok po kroku bo pewnie nie zrozumiesz:
    Potrzebne nam będą: śrubokręt, kabelek którym zewrzemy 2 piny opcjonalnie jakaś klawiaturka/myszka na usb aby sprawdzić czy wszystko dziala.
    1. Otwieramy obudowę tabletu (coś jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=Ot6dB0y9GZU)
    2. Po otworzeniu, widzimy metalową blaszkę. Otwieramy ją.
    !!!NIE WOLNO ODKLEJAĆ TEJ BIAŁEJ PIANKI POD BLASZKĄ!!! JEŻELI TO ZROBISZ, TABLET BĘDZIE SIĘ PRZEGRZEWAĆ PONIEWAŻ TA PIANKA JEST TERMOPADEM!!!
    3.Przygotowywujemy sobie kabelek i najlepiej dodatkową osobę do pomocy.
    Bierzemy kabelek w dłoń, włączamy tablet i zwieramy piny zaznaczone na zdjęciu
    4. Po zrobieniu tych czynności wyłączamy tablet przytrzymując przycisk POWER. Podłączamy sobie (najlepiej myszkę) urządzenie OTG, włączamy tablet i patrzymy czy działa.

• #7 10 Maj 2016 19:50
    skyrocket
    Poziom 16  

Widziałem ten temat z resetem biosu. Tak się zastanawiam, czy nie lepiej będzie oddać go na gwarancję która jeszcze obowiązuje. Bo jak zacznę przy nim grzebać to może przestać ;)
    Jak wejść do biosu w tym tablecie? nie mogłem znaleźć żadnego info nt temat.

• #8 10 Maj 2016 23:58
    Artezo
    Poziom 7  

Jeżeli jest gwarancja to ssij z niej ile się da! :-D

• #9 11 Maj 2016 22:14
    skyrocket
    Poziom 16  

Udało mi się podłączyć myszkę. Winny okazał się NOWY kabel od K&M przez który żadne z urządzeń nie widziało podłączanych sprzętów.
    Mam jeszcze jeden problem który opiszę zakładając inny wątek żeby w tym już nie motać.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME