Witam.
Mój Delonghi ESAM 4500 po włączeniu znacznie dłużej niż wcześniej się nagrzewa. Zgodnie z podpowiedziami znalezionymi na forum podejrzenie padło na grzałkę w termobloku. Zmierzyłem opór - miernik pokazuje 90 omów. Wg info z forum w przypadku przepalenia któreś z grzałek będzie około 80. Czy te moje dodatkowe 10 coś zmienia w diagnozie, czy raczej to wina niedokładności marketowego miernika?
Natomiast dodatkowy problem jest taki:
Do tego ekspresu dostępne są dwa rodzaje termobloków z przyłączem fi5 lub fi6. Rozmiar wybity jest na termobloku. Trzeba odczytać jaki się ma i zamówić z takim przyłączem. Prosta sprawa. A jednak, u mnie... Zobaczcie na zdjęcie.
Jak obstawiacie;-)
Pozdrawiam,
Krzysiek
Mój Delonghi ESAM 4500 po włączeniu znacznie dłużej niż wcześniej się nagrzewa. Zgodnie z podpowiedziami znalezionymi na forum podejrzenie padło na grzałkę w termobloku. Zmierzyłem opór - miernik pokazuje 90 omów. Wg info z forum w przypadku przepalenia któreś z grzałek będzie około 80. Czy te moje dodatkowe 10 coś zmienia w diagnozie, czy raczej to wina niedokładności marketowego miernika?
Natomiast dodatkowy problem jest taki:
Do tego ekspresu dostępne są dwa rodzaje termobloków z przyłączem fi5 lub fi6. Rozmiar wybity jest na termobloku. Trzeba odczytać jaki się ma i zamówić z takim przyłączem. Prosta sprawa. A jednak, u mnie... Zobaczcie na zdjęcie.
Jak obstawiacie;-)
Pozdrawiam,
Krzysiek