logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Delonghi ESAM 4500 - długie nagrzewanie, opór grzałki 90 omów, wybór termobloku

krzysztof-f 13 Maj 2016 08:27 1335 2
REKLAMA
  • #1 15669718
    krzysztof-f
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam.
    Mój Delonghi ESAM 4500 po włączeniu znacznie dłużej niż wcześniej się nagrzewa. Zgodnie z podpowiedziami znalezionymi na forum podejrzenie padło na grzałkę w termobloku. Zmierzyłem opór - miernik pokazuje 90 omów. Wg info z forum w przypadku przepalenia któreś z grzałek będzie około 80. Czy te moje dodatkowe 10 coś zmienia w diagnozie, czy raczej to wina niedokładności marketowego miernika?

    Natomiast dodatkowy problem jest taki:
    Do tego ekspresu dostępne są dwa rodzaje termobloków z przyłączem fi5 lub fi6. Rozmiar wybity jest na termobloku. Trzeba odczytać jaki się ma i zamówić z takim przyłączem. Prosta sprawa. A jednak, u mnie... Zobaczcie na zdjęcie.

    Delonghi ESAM 4500 - długie nagrzewanie, opór grzałki 90 omów, wybór termobloku

    Jak obstawiacie;-)

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 15669756
    BRum
    Poziom 21  
    Posty: 299
    Pomógł: 42
    Ocena: 388
    Zmierz króciec suwmiarką,najprościej od strony pompy.Termoblok fi 5 jest dostępny za ok 123 PLN,a fi 6 tylko jako kompletny za duuuużo wyższą cenę.
    Do fi 5 dokup dwa przyłącza ,dwie tulejki ,odpowiednie uszczelki i po problemie.
  • #3 15671058
    krzysztof-f
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Zmierzone. Średnica zewn. 6 mm. Dzięki za podpowiedź.
    A te 90 om (zamiast spodziewanych 80) potwierdzają spalenie grzałki, tak? (Miernik za 28 zł) :-)
REKLAMA