Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus SX125 - Brudzi papier + białe linie.

14 Maj 2016 17:55 1479 5
  • Poziom 6  
    Dzień dobry,

Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym Epson Stylus SX125. Zaczęło się od przekrzywienia lampy skanera co zablokowało całe urządzenie (drukarka i skaner nie chciały działać), rozebrałem więc drukarkę, by się dostać do lampy skanera, wyprostowałem, zmontowałem wszystko - skaner skanuje, drukarka drukuje.
    Problem w tym, że drukarka brudzi papier (w różnych miejscach + zawsze na górnym i dolnym brzegu kartki), oraz zostawia sporadycznie białe poziome linie na czarnym tekście (zaznaczone kwadratami na zdjęciach), dołączam kilka zdjęć jak to wygląda.

Kilkukrotnie robiłem następujące rzeczy:
    1. Test dysz (Opcja z programu drukarki)
    2. Czyszczenie głowicy (Opcja z programu drukarki)
    3. Wyrównanie głowicy drukującej (Opcja z programu drukarki)
    4. Wymiana pojemnika z tuszem (zaszła konieczność bo się skończyły dwa)
    5. Czyszczenie prowadnicy papieru (Opcja z programu drukarki)

Dodam, że przed uszkodzeniem się skanera, taki "biały pasek" czy "zabrudzenie kartki" pojawiały się bardzo rzadko, zazwyczaj przy końcówce tuszu, ale pomagało "Czyszczenie tuszu" (Opcja z programu drukarki), obecnie drukarka brudzi kartki wszystkie, jedne mniej inne bardziej w różnych miejscach, czasem tylko na brzegach (Góra i dół kartki), czasem też gdzieś na kartce (Brudzenie czasem jest dwustronne).

Proszę o porady i sugestie co dalej, mam nadzieję, że drukarka nie nadaje się już tylko do śmieci... ;)

Epson Stylus SX125 - Brudzi papier + białe linie. Epson Stylus SX125 - Brudzi papier + białe linie. Epson Stylus SX125 - Brudzi papier + białe linie.
  • Poziom 15  
    Połóż na środku drukarki kawałek ręcznika papierowego. Tam gdzie jeździ karetka, na tej gąbce i przejdź po niej karetką tak żeby wyczyścić karetkę od spodu. Przeczyść też stację serwisową. Powinna być tam taka gumka która może brudzić głowicę za każdym razem jak po niej jedzie.

Co do brudzenia na początku kartki to przeczyść ręcznie wszystkie rolki. Możesz też puścić puste strony (na zużytych kartkach) aż do skutku.

Co do tych białych pasów to wygląda na zapowietrzoną lub zaschniętą głowicę. Ale najpierw wydrukuj cała czarną kartkę i pokaż. Będzie widać czy są to regularne odstępy czy nie. Może być coś innego winne.
  • Poziom 6  
    W końcu znalazłem chwilę, by się zabrać za drukarkę, po wyczyszczeniu nie brudzi kartek, jednak problem z białymi liniami pozostał, wydrukowałem czarną kartkę i tak oto wygląda:

Co mogę dalej zrobić?
  • Poziom 15  
    Przyschnięta głowica. Powinno być to widać na teście dysz.
  • Poziom 6  
    Wyczyściłem głowicę płynem Cleanser Ink Strong Plus.

Obecnie tak wyglądają poszczególne kolory:

Jak widać, czarny i niebieski nie najlepiej wychodzą.
    Czy to dalej brudna głowica czy może problem jest gdzie indziej? Spód głowicy był moczony w tym płynie przez około 3 godziny oraz płyn był "nakapany" na otwory w głowicy przez które leci tusz do druku.
  • Poziom 15  
    Ale jak jest na teście dysz? na nim będzie widać.