Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepszy program do robienia stron WWW.

Adili 28 Cze 2005 22:59 2880 10
  • #1 28 Cze 2005 22:59
    Adili
    Poziom 17  

Czy ktoś wie i zajmuje się tym, jaki program jest najepszy do robienia stron takich jak np. ta www.thesims.pl.. Jak uzyskać taki efekt. Może ktoś zna jeszcze inne programy. Chodzi mi także o to, aby były one w miarę proste. Próbuję także z Front Pagiem 2003 z pakietu Office, ale mizernie mi to wychodzi. Może są jakieś strony na temat Front Page'a.

0 10
  • Servizza
  • #2 28 Cze 2005 23:07
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wejdź na tą stronę, która Cię tak interesuje, wybierz WIDOK/ŹRÓDŁO i zobaczysz, przy pomocy jakiego narzędzia jest robiona. A co do kursu FrontPage'a (i nie tylko), to wykaż nieco inwencji, zmniejśz poziom lenistwa i zrób mniej więcej tak:
    http://www.google.pl/search?q=frontpage+kurs&hl=pl&lr=lang_pl&start=10&sa=N
    I tylko nie opowiadaj mi, że tam są same książki do kupienia.

0
  • #3 28 Cze 2005 23:09
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany

front Page-em robi sie przktycznie tylko szkielet strony.
    Po to aby stronka wygladała trosze potrzeba troche fajnej grafiki... Polecam PHOTOSHOP... orad dynamiki na tej stronie - czyli FLASH<SWISH ewentualnie>, JAVA oraz PHP<wysza szkola jazdy>

Poczytaj sobie troche na googlach o tym - jest tego mnoostwo.

0
  • Servizza
  • #4 29 Cze 2005 09:21
    115750
    Poziom 20  

Jeśli chodzi Ci strony htmlowe, to przede wszystkim edytory tekstowe, nie żadne graficzne, bo te wrzucają masę śmieci do kodu strony.
    Może być np. HTMLowiec.

0
  • #5 29 Cze 2005 09:27
    tszczesn
    Specjalista-oldradio

Adili napisał:
    Czy ktoś wie i zajmuje się tym, jaki program jest najepszy do robienia stron takich jak np. ta www.thesims.pl.. Jak uzyskać taki efekt. Może ktoś zna jeszcze inne programy. Chodzi mi także o to, aby były one w miarę proste. Próbuję także z Front Pagiem 2003 z pakietu Office, ale mizernie mi to wychodzi. Może są jakieś strony na temat Front Page'a.

vim 6.0 najlepszy jest :) A z generatorem stron Microsoftu to ja bym uważał, on lubi generować dziwny kod, do tego poprawnie czytelny tylko pod IE.

0
  • #6 29 Cze 2005 09:30
    Kuba_eM
    Poziom 24  

Heja!

Ta strona została "zrobiona" poprzez wykorzystanie jakiegoś gotowego systemu portalowego (przy okazji zostały wycięte stopki z nazwą co to za system). Może to jest PHPNuke lub coś podobnego? Napisane w PHP. Samemu napisaś coś podobnego jest ciężko, stracisz dużo czasu. Poszukaj sobie gotowca np. na:
    http://hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/Portal_Systems/index.html
    i przerób do własnych potrzeb.

Pozdrawiam,
    Kuba

0
  • #7 29 Cze 2005 10:07
    ostry_18
    Poziom 24  

można i CMSem, można też napisać własny szablon. Ja w swoich stroanch zawsze pisze włąsne szablony. A wracając do softu, to polecam Pajączka - bardzo wygodny, zawiera masę kursów i wspomaga tworzenie skryptó PHP, ASP, JS.

0
  • #8 29 Cze 2005 12:08
    axel77
    Poziom 12  

Czy chcesz stworzyć stronę typu "portal", czy po prostu jakas mala "stronę domową"? Jesli to ma byc jakies większe przedsięwzięcie, to polecam np. PHP Nuke http://phpnuke.org. Po wgraniu tego na serwer wystarczy juz tylko stworzyć lub znalezc w internecie "skórkę", a pozniej (prawie) cała administracja przez www,, bez potrzeby grzebania w plikach. System jest oczywiscie oparty na PHP i MySQL. Przy stworzeniu dobrej grafiki myślę ze nie byłoby problemu z uzyskaniem czegos takiego jak thesims.

0
  • #10 29 Cze 2005 12:27
    k4be
    Poziom 31  

z tego, co się orientuję, w stronach zrobionych we frontpage są błędy - strony działają prawidłowo tylko pod ie...

0
  • #11 29 Cze 2005 16:08
    Adili
    Poziom 17  

Dzięki wam wszystkim. Skorzystałem z PHP Nuke. Jest to naprawdę wygodny skrypt. Dodałem trochę grafiki i wygląda bosko. Dzięki.

0
  Szukaj w 5mln produktów