Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dom - Bezpiecznik główny wyłącza się.

Tadzik12 20 Maj 2016 17:35 1203 13
  • #1 20 Maj 2016 17:35
    Tadzik12
    Poziom 8  

Od pewnego czasu mamy problem. Co jakiś czas w wyniku awarii wyłącza się bezpiecznik główny w domu. Dziwne jest to, że nie wyłącza się różnicówka. Spawdzaliśmy wszystkie urządzenia i nie znaleźliśmy źródła problemu.
    Elektryk wymienił bezpiecznik główny. Zwykle wygląda to tak. Właczamy jakieś urządzenie np odkurzacz w pokoju, wyłącza się bezpiecznik. Każdorazowa próba ponownego włączenia bezpiecznika powoduje jego wyłączenie. Wystarczy jednak włączyć w tym gniazdku, na chwilę np suszarkę, a potem znów odkurzacz i wszystko wraca od normalności, bezpiecznik się nie wyłącza. Takie sytuacje nie zdarzają się tylko w jednym pomieszczeniu i nie tylko z udziełem jednego urządzenia. Było już w piwnicy, garażu, kuchni a także na piętrze w domu. Ta sytuacja trwa już od 2-3 miesięcy. Wcześniej zdarzało się rzadko, teraz coraz częściej. Proszę o pomoc, co robić?

0 13
  • #2 20 Maj 2016 17:42
    zbich70
    Specjalista elektryk

Tadzik12 napisał:
    Proszę o pomoc, co robić?

A można porosić o schemat ideowy i wyniki pomiarów?

0
  • #4 20 Maj 2016 17:47
    Darom
    Specjalista elektryk

Potrzebny sprytny elektryk, ewentualnie trochę mniej sprytny elektryk, ale z cęgami Dietza z funkcją Peak-Hold.

pzdr
    -DAREK-

0
  • #5 20 Maj 2016 21:38
    Tadzik12
    Poziom 8  

mawerix123 napisał:
    Tadzik12 napisał:
    wyniku awarii wyłącza się bezpiecznik główny

Jakiej awarii :?:

Jaką ma wartość ten bezpiecznik :?:

Jakie masz prądożerne urządzenia w domu :?:

Nie napisze co może być jedną z przyczyn bo administrator znowu będzie psy na mnie wieszał.

Jakiej awarii? Tego nie wiemy. Poprostu wyłącza się.
    Główny 25A
    Pralka, zmywarka, zamrażarka, 2 komputery, piekarnik itd. Problem jednak nie występuje wtedy kiedy np. jest włączany piekarnik, tylko wtedy kiedy podłączam nowe urządzenie do gniazdka. Dzisiaj podłączyłem do gniazda bieżnię i bezpiecznik główny wyłączył się. Zaraz potem do tego gniazda podłączyłem 2 halogeny i już było dobrze.

0
  • #6 20 Maj 2016 21:52
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Proszę podać pełną nazwę, symbol lub tp. tego "bezpiecznika głównego", albo jego fotkę.

0
  • #7 20 Maj 2016 22:12
    Tadzik12
    Poziom 8  

Dom - Bezpiecznik główny wyłącza się. Dom - Bezpiecznik główny wyłącza się. Dom - Bezpiecznik główny wyłącza się.

Bezpiecznik główny wymienił elektryk na taki jak na fotce. Jeszcze miałem opakowanie.

0
  • #8 20 Maj 2016 22:19
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

No i wszystko jasne - upływność w instalacji powoduje zadziałanie wyłącznika ochronnego RCD.
    To nie jest bezpiecznik główny, tak a`propos.
    "Elektryka" pogonić i zapytać, czy ma odpowiednie mierniki do badania tej felernej instalacji.

2
  • #9 20 Maj 2016 22:23
    Tadzik12
    Poziom 8  

elpapiotr napisał:
    No i wszystko jasne - upływność w instalacji powoduje zadziałanie wyłącznika ochronnego RCD.
    To nie jest bezpiecznik główny, tak a`propos.
    "Elektryka" pogonić i zapytać, czy ma odpowiednie mierniki do badania tej felernej instalacji.

Jestem laikiem, mogłbyś mi wytłumaczyć czym jest ta upływność?

0
  • #10 20 Maj 2016 22:24
    shulc
    Poziom 22  

Tadzik12 napisał:

Bezpiecznik główny wymienił elektryk na taki jak na fotce. Jeszcze miałem opakowanie.

Tadzik12 napisał:
    Dziwne jest to, że nie wyłącza się różnicówka.

bardzo dziwne, bo ten bezpiecznik to wyłącznik różnicowy
    Tadzik12 napisał:
    . Spawdzaliśmy wszystkie urządzenia i nie znaleźliśmy źródła problemu.
    Elektryk wymienił bezpiecznik główny

zmień elektryka

0
  • #11 20 Maj 2016 22:50
    Peter134
    Poziom 17  

Upływnośc mówiąc jak najprościej to takie coś, że prąd dopływa przewodem, ale nie wraca drugim tylko płynie np.do ziemi. Wyobraź sobie,że nalewasz wodę do zlewu, ale w taki sposób, że cześć leci obok zlewu a cześć spowrotem rurami.

1
  • #12 20 Maj 2016 23:09
    Tadzik12
    Poziom 8  

Bardzo dziękuję za pomoc. Zacznę od zmiany elektryka, jak radziliście. :D

0
  • #14 21 Maj 2016 00:31
    Darom
    Specjalista elektryk

Tadzik12 napisał:
    Dziwne jest to, że nie wyłącza się różnicówka.
    Ciekaw jestem, który z wyłączników był brany za "różnicówkę" z pierwszego postu. :-)

0