Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Tchibo cafissimo nie dziala.

21 May 2016 08:37 6198 3
 • Level 2  
  Witam. Mam pytanie do szanownych uzytkownikow "elektrody". Co moze byc przyczyna usterki w ekspresie tchibo cafissimo w ktorym po wlaczeniu swieca sie wszystkie lampki usytuowane na jego gornym panelu. Ekspres po wlaczeniu przyciskiem wl/wyl. nie grzeje i nie podaje wody. Jest natomiast taki tez objaw, ze po wlaczeniu urzadzenia przyciskiem wl/wyl w momencie gdy otwarte jest pokretlo do spieniania mleka, urzadzenie wyrzuci przez ta dysze niewielka ilosc wody.
 • Level 15  
  Przyczyną jest awaria urzadzenia. Albo soft siadł, albo elektronika. Rozkręć, weź mierniczek popatrz czy wszystko wygląda ok i tyle.
 • Level 9  
  rolers1
  udało Ci się rozwiązać problem?
 • Level 8  
  Jak w Tchibo Cost świecą się wszystkie lampki to są 3 opcje:
  1. Ekspres jest nowy/wrócił z serwisu i trzeba go zalać zgodnie z instrukcją. Czyli zbiornik do pełna, dajesz kupek pod dyszę, odkręcasz i czekasz aż będzie się tylko 1 świecić, wtedy go zakręcasz i ekspres powinien się uruchomić.
  2. Jest zakamieniony/brudny przepływomierz i po prostu woda nie przechodzi przez bojler. Wtedy czyścisz przepływomierz, jak słychać zapowietrzoną pompę to może kapturek z plastiku obok spadł. Jak jest tak zakamieniony,że nie idzie na przód to wykręcasz elektrozawór, wykręcasz przebijak kapsułki i jakimś drutem robisz drożność, wpychasz go obcęgami aż wyjdzie tam gdzie powinien być elektrozawór, dziurkę obok też czyścisz i składasz całość - powinno działać.
  3. Uszkodzona elektronika główna. Jak nie masz drugiego ekspresu na gwarancji (aby podmienić elektroniki i tamten reklamować) to nic z tym nie zrobisz.