Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Tchibo cafissimo nie dziala.

21 Maj 2016 08:37 4500 3
 • Poziom 2  
  Witam. Mam pytanie do szanownych uzytkownikow "elektrody". Co moze byc przyczyna usterki w ekspresie tchibo cafissimo w ktorym po wlaczeniu swieca sie wszystkie lampki usytuowane na jego gornym panelu. Ekspres po wlaczeniu przyciskiem wl/wyl. nie grzeje i nie podaje wody. Jest natomiast taki tez objaw, ze po wlaczeniu urzadzenia przyciskiem wl/wyl w momencie gdy otwarte jest pokretlo do spieniania mleka, urzadzenie wyrzuci przez ta dysze niewielka ilosc wody.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 15  
  Przyczyną jest awaria urzadzenia. Albo soft siadł, albo elektronika. Rozkręć, weź mierniczek popatrz czy wszystko wygląda ok i tyle.
 • Poziom 8  
  rolers1
  udało Ci się rozwiązać problem?
 • Poziom 8  
  Jak w Tchibo Cost świecą się wszystkie lampki to są 3 opcje:
  1. Ekspres jest nowy/wrócił z serwisu i trzeba go zalać zgodnie z instrukcją. Czyli zbiornik do pełna, dajesz kupek pod dyszę, odkręcasz i czekasz aż będzie się tylko 1 świecić, wtedy go zakręcasz i ekspres powinien się uruchomić.
  2. Jest zakamieniony/brudny przepływomierz i po prostu woda nie przechodzi przez bojler. Wtedy czyścisz przepływomierz, jak słychać zapowietrzoną pompę to może kapturek z plastiku obok spadł. Jak jest tak zakamieniony,że nie idzie na przód to wykręcasz elektrozawór, wykręcasz przebijak kapsułki i jakimś drutem robisz drożność, wpychasz go obcęgami aż wyjdzie tam gdzie powinien być elektrozawór, dziurkę obok też czyścisz i składasz całość - powinno działać.
  3. Uszkodzona elektronika główna. Jak nie masz drugiego ekspresu na gwarancji (aby podmienić elektroniki i tamten reklamować) to nic z tym nie zrobisz.