Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peuget 307 SW 1.6 - Nie odpala

Kubsonik 22 May 2016 10:35 837 7
    Kubsonik
    Level 6  
    Witam. Mam problem ze swoim peugeotem 307 Sw. Samochod ma silnik 1.6+ lpg. Sytuacja zdarzyla sie juz kilkukrotnie. Po kilkudniowym postoju nie moge go odpalic. Kreci normalnie, immo tez ok. Odpala w trybie awaryjnym na lpg dlatego problemem pewnie jest pompka paliwa. Zanim kupie pompe chcialbym sie dowiedziec czy moze byc jakas inna przyczyna w tej sytuacji? Dodam tylko ze jak uda sie odpalic to pozniej juz odpala za kazdym razem. Nie wiem tylko na jak dlugo...

Pozdrawiam
    złowrogi_boncur
    Level 27  
    No nie wiadomo co mu się dzieje ale po tym co mówisz że na gazie odpali to raczej faktycznie pompa paliwa, często bywa że jak się kończy to przestaje pracować a czasem pracuje, kanape z tyłu wyjmij i jak nie odpala to sprawdź czy słychać ją w baku.
    marek1977
    Level 33  
    Jeździsz z zasady na gazie a w zbiorniku rezerwe. Pompa paliwa chodzi "na sucho" i pewnie w końcu się uszkodziła.
    złowrogi_boncur
    Level 27  
    Sam fakt że instalacja gazowa nie odcina prądu na pompe powoduje że pompa na siłe dobija ciśnienie i też ją wykańcza, ja u siebie zrobiłem dodatkowy włącznik z przekaźnikiem i odcinam prąd na pompe jak jade na gazie, i mam kontrole nad sytuacją :)
    Kubsonik
    Level 6  
    Nie jezdze na rezerwie. Wiem, ze pompa caly czas pracuje i musi byc w jakims stopniu zanurzona. Wymienic sama pomkpke czy calosc z plywakiem i obudowa?
    marek1977
    Level 33  
    Samą pompę. Po co Ci nowy pływak :) Źle wskazuje?
    Kubsonik
    Level 6  
    Wymieniłem pompke na nową. Jest taki problem, ze długo dłużej kręci zanim odpali. Czym może być to spowodowane?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Albo pompka lipna/źle zamontowana, albo układ nieszczelny, albo gaz dostaje się do kolektorów. Zakręć butlę, pojeździj na benzynie i zobacz co będzie się działo. Jeśli pomogło, to do gazownika.