Peugeot 307SW 1,6 16V NFU 2005r + LPG, przebieg 320kkm.
W skrócie:
-trudności z odpalaniem na zimnym silniku
-szarpanie silnikiem, nierówna praca, falowanie obrotów na zimnym silniku
-w ciągu 2-3 tygodni dwukrotnie check i praca na 3 cylindry, szarpanie i brak mocy. po zgaszeniu i ponownym odpaleniu ustało.
Od kilku miesięcy problemy z odpalaniem, trzeba kręcić 2-3 razy, ale finalnie odpala od strzała. Nierówna praca na zimnym silniku przed przełączeniem na gaz, szarpanie silnikiem i falowanie obrotów, "ciężka" reakcja na pedał gazu. Po przełączeniu na gaz od razu prawidłowa praca, pełna moc. Odpalanie na ciepłym silniku - bezproblemowo.
W ciągu ostatnich 2-3 tygodni dwukrotnie zdarzyło się, że na ciepłym silniku niedługo po odpaleniu (czyli podczas pracy na gazie) auto zaczęło pracować na 3 cylindry, szarpanie i brak mocy. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu powrót do normalnej pracy. Czasem również zauważalny spadek mocy podczas przyspieszania, przypuszczalnie kiepskiej jakości gaz.
Kilka dni temu pierwszy poważny problem z odpalaniem - kręcił, ale nie odpalił. Finalnie odpalone awaryjnie na gazie, prawidłowa praca silnika.
Nowy czujnik temperatury. Dzisiaj założona nowa cewka Delphi i świece Bosch 3-elektrodowe. Przepustnica wyczyszczona na początku roku, złożona na nowej uszczelce. Filtr powietrza ma pół roku. Serwis olejowy co 10-15kkm. Filtry gazu wymieniane co 10-15kkm, obecnie 2kkm po wymianie. Na reduktorze zrobione 120-130kkm, tyle ma również cała instalacja LPG.
Po podpięciu pod komputer Diagbox pokazywał P1336, P1338. Po wymianie cewki i świec wywaliło P1337, P1338. Testy cewek i wtrysków przechodzą pomyślnie.
Po konsultacji ze znajomym mechanikiem, wstępny plan działania:
-kompresja
-wtryski
-szczelność dolotu, odma
-sprawdzenie instalacji LPG (wtryski, centralka, reduktor)
Co jeszcze warto wziąć pod uwagę i jaki kierunek obrać? Dzięki za cenne rady
W skrócie:
-trudności z odpalaniem na zimnym silniku
-szarpanie silnikiem, nierówna praca, falowanie obrotów na zimnym silniku
-w ciągu 2-3 tygodni dwukrotnie check i praca na 3 cylindry, szarpanie i brak mocy. po zgaszeniu i ponownym odpaleniu ustało.
Od kilku miesięcy problemy z odpalaniem, trzeba kręcić 2-3 razy, ale finalnie odpala od strzała. Nierówna praca na zimnym silniku przed przełączeniem na gaz, szarpanie silnikiem i falowanie obrotów, "ciężka" reakcja na pedał gazu. Po przełączeniu na gaz od razu prawidłowa praca, pełna moc. Odpalanie na ciepłym silniku - bezproblemowo.
W ciągu ostatnich 2-3 tygodni dwukrotnie zdarzyło się, że na ciepłym silniku niedługo po odpaleniu (czyli podczas pracy na gazie) auto zaczęło pracować na 3 cylindry, szarpanie i brak mocy. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu powrót do normalnej pracy. Czasem również zauważalny spadek mocy podczas przyspieszania, przypuszczalnie kiepskiej jakości gaz.
Kilka dni temu pierwszy poważny problem z odpalaniem - kręcił, ale nie odpalił. Finalnie odpalone awaryjnie na gazie, prawidłowa praca silnika.
Nowy czujnik temperatury. Dzisiaj założona nowa cewka Delphi i świece Bosch 3-elektrodowe. Przepustnica wyczyszczona na początku roku, złożona na nowej uszczelce. Filtr powietrza ma pół roku. Serwis olejowy co 10-15kkm. Filtry gazu wymieniane co 10-15kkm, obecnie 2kkm po wymianie. Na reduktorze zrobione 120-130kkm, tyle ma również cała instalacja LPG.
Po podpięciu pod komputer Diagbox pokazywał P1336, P1338. Po wymianie cewki i świec wywaliło P1337, P1338. Testy cewek i wtrysków przechodzą pomyślnie.
Po konsultacji ze znajomym mechanikiem, wstępny plan działania:
-kompresja
-wtryski
-szczelność dolotu, odma
-sprawdzenie instalacji LPG (wtryski, centralka, reduktor)
Co jeszcze warto wziąć pod uwagę i jaki kierunek obrać? Dzięki za cenne rady