Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion PU-2426A - Wyświetla Disc Error

@rti 25 Maj 2016 15:57 606 3
 • #1 25 Maj 2016 15:57
  @rti
  Poziom 21  

  Witam. Zmieniarka Clarion PU-2426A miała problem z czytaniem płyt (przerywały) a dodatkowo nie działały pozycje od 1 do 3 a jedynie 4, 5 i 6. Został wymieniony mechanizm który był zakupiony bez lasera. Laser został dokupiony osobno oczywiście nowy egzemplarz. Aktualnie mechanizm działa bez zarzutu na wszystkich pozycjach 1-6 niestety nie czyta płyt. Każdorazowo wyświetla "disc error". Czy ktoś spotkał się po zmianie lasera z takim zjawiskiem? Wiadomo że trafiają się często nowe i uszkodzone lasery jednak zanim zacznę grzebać w tym co już zostało zrobione/wymienione chciałbym wykluczyć inne przyczyny. Przy wyciąganiu zmieniarki szło to dosyć opornie dlatego zastanawiam się czy nie został uszkodzony któryś z przewodów optycznych. Jeden z nich świeci jednak drugi jest cały czas martwy. Czy oba przewody powinny od razu dawać znaki życia czy może ten drugi aktywuje się podczas pracy lub w innym momencie? Co radzicie sprawdzić i gdzie powinienem szukać przyczyny uszkodzenia. Zwora oczywiście została zdjęta tak więc nie wiem gdzie szukać problemu skoro na starym mechaniźmie mimo wielu problemów wyżej opisanych cokolwiek działało.

  0 3
 • Pomocny post
  #2 30 Maj 2016 15:23
  djlj24
  Spec od car audio

  Zostaw światłowody w spokoju. Jeden z nich nadaje sygnał do zmieniacza, drugi odsyła od zmieniacza do następnego modułu (to zmieniacz ma do niego "zamigać").
  Czy zmieniacz próbuje chociaż zakręcić płytą po jej załadowaniu czy też od razu ją zwraca i ładuje następną? Czy też próbuje chociaż ogniskować - jak tak, to można ręcznie ją ruszyć.
  Przyczyn może być wiele - nie tylko laser, ale czujniki położenia, silnik napędu płyty (nawet nowy) oraz płytka serwo ( ta z driverami).

  0
 • #3 03 Cze 2016 15:05
  @rti
  Poziom 21  

  Podłączyłem otwartą zmieniarkę w aucie. Płyta kręci a laser ogniskuje (słychać wyraźnie jego pracę soczewki). Przełączniki skrajne sprawdzone, element optyczny odpowiedzialny za identyfikację włożonej płyty sprawny. Błąd zgłaszany jest po jednym w miarę powolnym obrocie płyty. Postanowiłem więc włożyć nowy laser do starego mechanizmu i przetestować na działających pozycjach niestety efekt jest ten sam. Coś najwyraźniej uszkodziło się przy wymianie mechanizmu. Taśmy połączeniowe sprawdzone i wszystkie są sprawne. Trochę się wpędziłem w ślepy zaułek i nie potrafię z tego wybrnąć.

  0
 • #4 06 Cze 2016 15:52
  @rti
  Poziom 21  

  Wsadziłem stary laser i o dziwo uzyskałem odczyt jak na początku czyli rwanie. Jako że silniczki są nowe podmieniłem laser na drugi nowy i wszystko zadziałało idealnie. Problemem był nowy i uszkodzony laser który mimo że ogniskował nie działał właściwie. Temat zamykam za porady bardzo Ci dziękuję! Już bym pewnie z kablem optycznym walczył myśląc że go naderwałem podczas rozbiórki.

  0
  Szukaj w 5mln produktów