Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 2000r diesel - Opel Astra 2.0 2000r awaria nie ma mocy, obrotomierz n

27 Maj 2016 20:32 2718 7
  • Poziom 2  
    W momencie kiedy wzrośnie temperatura zapalają się dwie kontrolki 1. od silnika 2. od układu chłodzenia (kwadracik z gwiazdką w środku)
    Auto traci moc i przestaje działać obrotomierz.
    Co może być przyczyną? jeden mechanik powiedział ze pompa (podobno sprawdził za pomocą komputera) znajomy mechanik do którego nie mogę podjechać bo to 130 km powiedział ze to jest coś z układem chłodzenia i że w momencie kiedy pompa jest uszkodzona auto nie odpalało by.
    Prosze o pomoc
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 38  
    Nie działający obrotomierz sugeruje uszkodzony czujnik wału korbowego. Dochodzi do tego z reguły "kwadratowa "praca na wolnych obrotach. Co masz w błedach?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 2  
    Nie było mnie przy tym jak odczytywał błędy. Sam mechanik zaczął się trochę motać jak mi mówił że to wina pompy, że sterowniki się posypały. Z tego co się orientowałem to sterownik można za 300 zł naprawić, kiedy on mi zaśpiewał 2200 za regenerację pompy i 350 zł za robotę. Prawię połowę wartości auta.
  • Poziom 1  
  • Poziom 38  
    KotBury2 napisał:
    Gdyby uszkodzeniu uległ czujnik obrotowy wału korbowego, to silnik zostałby natychmiast zatrzymany przez komputer, ponieważ ma zero informacji o GMP cylindra odniesienia. Nie wie wtedy, gdzie i kiedy wtryskiwać paliwo. Nie będzie przecież wtryskiwał byle jak i byle gdzie.

No widzisz, a niektóre auta bez czujnika wału zapalą, na przykład rzeczony Opel.

"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. "
    I tego się trzymaj.
  • Poziom 2  
    Odebrałem samochód od tego mechanika staram się go przetransportować to zaufanego gościa. Problem jest taki że zauważyłem że faktycznie nie kręci się wentylator.
  • Poziom 38  
    Powinieneś mieć moduł sterujący wentylatorami i klimatyzacją pod przednim lewym nadkolem, właściwie tuż za zderzakiem, sprawdź wtyczki. Po drugie sprawdź porządnie masy, być może, gdy silnik się zagrzeje i włącza się wentylator spadek napięcia na kiepskiej masie może powodować tego typu objawy.
    Z reguły uszkodzenie pompy wtryskowej rzeczywiście powoduje niemożność uruchomienia silnika.
    Jak włączysz klimatyzację, wentylator też nie pracuje? (o ile masz klimę)
  • Poziom 2  
    Tak mam klime też wentylator nie pracuje przy jej włączeniu.

Dodano po 2 [minuty]:

Samochód normalnie odpala gdy temperatura spadnie około 70° to gdy dodam trochę gazu kontrolki znikają i pracuje dobrze dobrze momentu 90°