Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 3 1.6 benzyna/gaz faluja obroty czasem gasnie

mathino23 29 May 2016 21:24 1362 2
    mathino23
    Level 2  
    Witam. Posiadam golfa 3 od listopada jest to rocznik 96 ze wspomaganiem .czytałem na forum już podobne tematy na temat mojego problemu lecz nie znalazłem rozwiązania . A mianowicie : odpalam samochód obroty automatycznie wskakuja na 3 tyś przekazuje ibnormalnie trzyma 900-1000 ale to jak samochód postój kilka godzin albo noc. Ale to w sumie mały problem . Najgorszy jest taki ze gdy się rozgrzeje niebtrzyma niskich obrotów faluja one od 500 do 800 nawet cały czas albo trzyma za nisko same 600 aż samochód drży . Objaw nasila się gdy włączę światła , dmuchawe , przekrece kierownica potrafi wtedy nawet zgasnac. Męczące to jest i denerwujące gdyż byłem juzbubkilkubspecjalistow którzy wymienili prawie wszystko a nic nie pomogło . Wymienione zostało : przepustnice która była adaptowana , świece , kable zapłonowe , kopuła , akumulator, alternator wszystkie filtry , masa była sprawdzana . Cały wydechvrobiony kolektor ssący sprawdzany odma wyczyszczona . Cewka sprawdzana niby wszystko okej jest . Mechanicy łapią się za głowę bo juz kończą im się pomysły . Jedynie co mogłem trafić to trafna przepustnice ale komputer nie pokazuje żadnego błędu . Nawet sondę wymieniłem i katalizator dałem . Czytałem się ze to może być od pompy paliwa ale tennobjaw jest zarówno na gazie i na benzynę to raczej odpada . Była rowniezbsugestia ze od centralnego ale czy to możliwe przecież centralny nie grzeje silnika i nie robi takich cyrkow ze faluha obroty . Spalanie miałem około 8 L gazu na poczatku yeraz jest to 12 -.- nie wiem już co zrobić może Wy macienjakis pomysł . pomysł gorybdziekuje
  • Helpful post
    B o n u s
    Level 15  
    Czujnik ciśnienia wspomagania kierownicy (na pompie jest)? odłączałeś czy coś inaczej działa po jego odłączeniu?

Jak pracuje silniczek krokowy przepustnicy czy reguluje czuć pod stopą że rusza pedałem gazu?? widać, że rusza sprężynką przepustnicy? jak z potencjometrami w przepustnicy może ścieżki są starte?
    mathino23
    Level 2  
    Podmienilem przepustnice z innego samochodu na chodzie i jest lepiej tylko nowybobjaw powstał . Znaczy nie Nowy tylko ten sam faluje ale już nie gaśnie . Obroty są od 1200 do 1800 najalowym jak i na biegach . Wymieniłem też wtryskinbo dwa leciały ale to samo nadal . Już nie mam siły . Nie sprawdziłem czujnika na pompie wspomagania ale jutro to zrobię . Ale może coś jeszcze może być przyczyną . Skoro obroty już są ponadctysiac nie gaśnie a faluje . Pod przepustnice jeśli uszczelka była dobra warto rac silikon czy to nie ma znaczenia ? Bo kilka osób mi mówiło ze może łapać lewe powietrze . A może jakieś czujniki czy przekaźniki albo bezpieczniki ?