Witam,
Mam pewien problem. Posiadam elektrozaczep typu R3 (przynajmniej tak mi się wydaje), który do pewnego czasu nie działał w ogóle. Rozebrałem go, przeczyściłem i zaczął pracować PRAWIE poprawnie. Po podaniu napięcia cewka działa prawidłowo i zwalnia mechanizm blokujący zapadkę i można otworzyć furtkę. Po zdjęciu napięcia mechanizm wraca na swoje miejsce, ale zapadka już nie, co skutkuje cały czas otwartą furtką
Na zdjęciach poniżej widać zapadkę ze sprężyną, która (jak się domyślam) powinna być właśnie odpowiedzialna za powrót zapadki, ale nie bardzo widzę jakby to miało działać...
Mam pewien problem. Posiadam elektrozaczep typu R3 (przynajmniej tak mi się wydaje), który do pewnego czasu nie działał w ogóle. Rozebrałem go, przeczyściłem i zaczął pracować PRAWIE poprawnie. Po podaniu napięcia cewka działa prawidłowo i zwalnia mechanizm blokujący zapadkę i można otworzyć furtkę. Po zdjęciu napięcia mechanizm wraca na swoje miejsce, ale zapadka już nie, co skutkuje cały czas otwartą furtką