logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Elektrozaczep R3 - zapadka nie wraca po zwolnieniu mechanizmu

Ba_rt 03 Cze 2016 10:59 2802 2
REKLAMA
  • #1 15717723
    Ba_rt
    Poziom 13  
    Posty: 111
    Pomógł: 4
    Ocena: 10
    Witam,

    Mam pewien problem. Posiadam elektrozaczep typu R3 (przynajmniej tak mi się wydaje), który do pewnego czasu nie działał w ogóle. Rozebrałem go, przeczyściłem i zaczął pracować PRAWIE poprawnie. Po podaniu napięcia cewka działa prawidłowo i zwalnia mechanizm blokujący zapadkę i można otworzyć furtkę. Po zdjęciu napięcia mechanizm wraca na swoje miejsce, ale zapadka już nie, co skutkuje cały czas otwartą furtką :( Na zdjęciach poniżej widać zapadkę ze sprężyną, która (jak się domyślam) powinna być właśnie odpowiedzialna za powrót zapadki, ale nie bardzo widzę jakby to miało działać...

    Elektrozaczep R3 - zapadka nie wraca po zwolnieniu mechanizmu Elektrozaczep R3 - zapadka nie wraca po zwolnieniu mechanizmu Elektrozaczep R3 - zapadka nie wraca po zwolnieniu mechanizmu
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 15718169
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2078
    To jest elektrozaczep R2 prawy: http://tinyurl.com/gtgqqa8
    Masz złamaną zapadkę (sprężynę) powrotu. Kup nowy i nie baw się w regenerację starego.

    Pozdrawiam
  • #3 15718195
    Ba_rt
    Poziom 13  
    Posty: 111
    Pomógł: 4
    Ocena: 10
    Ok dzięki, zamykam.
REKLAMA