Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AGD w zabudowie + wolnostojąca lodówka do nowej kuchni + pralka

03 Cze 2016 16:19 4173 15
  • Poziom 13  
    Cześć wszystkim.
    Wiem, że tematów tego typu jest wiele na forum, jednak każdy ma znacząco inne wymagania.
    Proszę Was o podpowiedzi i opinie w sprawie AGD do kuchni.
    Czego szukam?

Lodówki wolnostojącej
    - W miarę cicha
    - No frost
    - Pojemna
    - Ze wskaźnikiem temperatury w lodówce i zamrażarce
    - Możliwie do 2000 zł
    - Mój typ to przede wszystkim Samsung bez szczególnego modelu, ale czy coś z innych marek jest godne uwagi?

Piekarnika do zabudowy
    - Przede wszystkim równomierne pieczenie,
    - Łatwe czyszczenie,
    - Teleskopy,
    - Autoprogramy nie są wymagane,
    - Ewentualnie dualcook itp.,
    - Cena ok. 1500 zł,
    - Mój typ to Amica EB621/622BA+ IN (czym się różnią?), generalnie chciałbym postawić na Amicę jeśli chodzi o sprzęty w zabudowie (mają teraz zwrot za "multizakupy"), jednak kusi Samsung z dualcook - co o tym powiecie?

Zmywarki do zabudowy
    - Z panelem na froncie lub projektorem do wskazania zakończenia zmywania,
    - Niekoniecznie szuflada na sztućce (użytkownicy raczej nie są zachwyceni?),
    - 60cm z funkcją 1/2 wsadu,
    - Cena ok. 1500 zł,
    - Mój typ to też Amica (ZZM 647E - panel na froncie, IN ZIM 688E), jednak wszystko z szufladą na sztućce. Myślałem ewentualnie o Bosch SMV54M90EU.

Płyta indukcyjna
    - Z wolną strefą (więcej niż 2 cewki),
    - Gotowanie na tzw. "wolnym ogniu" ma być ciągłe, nie impulsowe,
    - 400V
    - Ewentualnie połączenie z okapem (bajer, czy dobra funkcja?)
    - Cena ok. 1500 zł,
    - Typ oczywiście Amica (serie 6544), jednak nie wiem jak tam z cewkami i wolnym gotowaniem.

Okap
    - Do kuchni o powierzchni 7,6m2,
    - Podszafkowy, teleskopowy,
    - Uruchamianie wyciągnięciem,
    - Czy tutaj działa połączenie z płytą indukcyjną?
    - Cena raczej do 500 zł,
    - Typ Amica ;) OTC614BG, w sumie nic innego sensownego nie widzę.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy
    - Ma grzać :),
    - Grill może być, nie musi,
    - W zasadzie nic skomplikowanego,
    - Niedroga,
    - Totalny brak typu, może Amica AMG20BF? :)

Z góry dzięki wielkie za wszelkie podpowiedzi i opinie. Najbardziej w sumie interesuje mnie, czy warto stawiać na Amicę.
  • Poziom 37  
    Jak zmywarka to Bosch lub Siemens. Dlaczego szuflada nie wzbudza entuzjazmu ? Okap Elektrolux /najcichszy/.
    Piekarnik Bosch.
  • Poziom 13  
    Ok, mały update :).
    Oto moje bieżące typy:
    Lodówka: Samsung RB33J3230BC
    Piekarnik: Amica 622BA+ IN (jeśli nie to dlaczego?)
    Zmywarka: Bosch SMV54M90EU lub SMV58L60EU
    Płyta indukcyjna: Amica PI6544SU lub PI6544STK lub IN6544ISTB
    Okap: OTC614BG lub OTC613BG - bo czarny, bo automatyczne włączanie po wysunięciu :)

Mikrofala na razie na boku :).
  • Poziom 9  
    Weź pod uwagę również Candy. Candy ma w Polsce bardzo dobry serwis tak wiec ewentualne naprawy po upływie okresu gwarancji powinny być tanie. Poza tym maja dobre sprzety w stosunku do ceny jaką musiałbyś za nie zapłacić.

Lodówka : Candy CKCS6186IXV/1
    Zmywarka : Candy CDPM 96370

W przypadku mikrofali polecam coś od Samsunga.
  • Poziom 1  
    to ja od razu się podepnę - co sądzicie o lodówce miele kfn 28032? tak, mam świadomość ceny, ale nasłuchałem się tyle superlatyw o sprzętach miele, że chciałbym poznać też opinie ludzi, którzy się na tym znają
  • Poziom 13  
    I powrót do tematu.
    Sprzęt muszę kupić do końca sierpnia i próbuję wybrać coś ostatecznie :).

Oto moje bieżące typy:
    Lodówka: Samsung RB33J3230BC / RB31FERNDBC (czym one się różnią oprócz pojemności chłodziarki?)
    Zmywarka: Bosch SMV54M90EU lub SMV58L60EU lub Siemens SN64M080EU
    Płyta indukcyjna: Amica IN6544ISTB (ale z tego co widziałem, działa pulsacyjnie na "wolnym ogniu", kiedyś miałem płytę samsunga, która działała ciągiem - czy znacie jakieś inne płyty, które działają ciągiem i są godne polecenia?)
    Okap: Akpo WK-9 Kastos 60 - bo ładny i wydajny :)

Do tego potrzebna będzie pralka :). Żaden slim, ale też nie najgłębsza, coś koło 55cm, ładowność 7-8kg, ale też ma być pojemna - ma wyprać większy koc, pościel - tu pewnie też przyda się większy otwór drzwiowy. Dobrze by było, żeby była cicha, szczególnie przy wirowaniu (małe dzieci), a także w miarę naprawialna.
    Stawiam na Boscha, Samsunga lub LG. Budżet ok 1500 zł. Będę wdzięczny za podpowiedzi :).
  • Poziom 37  
    Whirpoool 5 lat fabrycznej gwarancji.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    PiasQ napisał:
    Lodówka: Samsung RB33J3230BC / RB31FERNDBC (czym one się różnią oprócz pojemności chłodziarki?)

RB33J3230BC to jakby nowsza wersja. Pewnie poprawili kilka elementów i zwiększyli pojemność.

PiasQ napisał:

Dobry wybór. Mieliśmy okazję go opiniować i jest jak najbardziej godny polecenia.

PiasQ napisał:
    Zmywarka: Bosch SMV54M90EU lub SMV58L60EU lub Siemens SN64M080EU

Tutaj to już kwestia różnic programowych, po za tym "bebechy" te same.
  • Poziom 13  
    Wiem, że zaczynam mieszać, ale co powiecie o zmywarkach BEKO?
    Znajomy ze sklepu AGD podpowiada, że jest najmniej awarii tego sprzętu, a Bosch/Siemens ze względu na skomplikowane układy nikt po gwarancji nie chce podejmować się napraw. Jak to jest?

Jeszcze co do płyty indukcyjnej. Najprawdopodobniej Amica grzeje na niskich poziomach "pulsacyjnie", tj. widać, że woda się gotuje i opada. Miałem kiedyś indukcję Samsunga (niestety bardzo awaryjną), która gotowała ciągiem na każdym poziomie - to mi pasowało.
    Pytanie, jak jest z obecnymi płytami Samsunga jeśli chodzi o awaryjność (bo mam potwierdzenie, że też gotują ciągiem)?

Dodano po 4 [godziny] 28 [minuty]:

No i dalej będę truł :) ...

Oto moje bieżące typy:
    Lodówka: Samsung RB33J3230BC / RB31FERNDBC - jak się trafi ;)
    Piekarnik: Amica 622BA+ IN - chyba nic lepszego w podobnej cenie nie wymyślę?
    Zmywarka: Beko DIN28330 - bo ludzie polecają, bo podobno awaryjność niska, bo 5 lat gwarancji :)
    Płyta indukcyjna: Amica IN6544ISTB lub Samsung NZ64H57479K (Samsung ze względu na fakt pracy "ciągłej" na niskich poziomach, a nowe modele mają lepsze opinie)
    Okap: Akpo WK-9 Kastos 60 - bo ładny i wydajny :)
    Pralka: Beko WMB 71242/71243 PL PTLMA - ta druga na silniku inwerterowym (lepiej?), sama pralka ciekawa, bardzo dobre opinie, 5 lat gwarancji
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    PiasQ napisał:
    Znajomy ze sklepu AGD podpowiada, że jest najmniej awarii tego sprzętu, a Bosch/Siemens ze względu na skomplikowane układy nikt po gwarancji nie chce podejmować się napraw. Jak to jest?

Znajomy ze sklepu AGD trochę naciąga rzeczywistość. Serwisujemy sprzęt AGD i nigdy nie widzieliśmy żeby Bosch miał jakiś bardziej skomplikowany układ niż w innej firmie. A jeśli BEKO daje 5 lat gw na ten model, to warto się nad nią zastanowić. Reszta wyjdzie w praniu tzn. zmywaniu.
  • Poziom 13  
    No i zamówione:

Lodówka: Samsung RB33J3230BC
    Piekarnik: Amica 622WA+ IN
    Zmywarka: Beko DIN28330
    Płyta indukcyjna: Amica IN 6144 IWSTK
    Okap: Akpo WK-9 Kastos 60
    Pralka: LG F12U2TDN0

Dam znać, jak się sprawuje :)
  • Poziom 11  
    Witaj PiasQ

Bardzo interesuje mnie, jak sprawuję się płyta IN 6144 IWSTK ??
    Głośność, utrzymanie czystości i najważniejsze - czy gotuje na "wolnym ogniu" stale z mniejszą mocą, czy działa impulsowo na zasadzie przerwa/grzeje ?
  • Poziom 16  
    @PiasQ
    Zmywarka: Beko DIN28330 Link Bosch lub Electrolux.
    Piekarnik: Amica 622WA+ IN lub electrolux
    Płyta indukcyjna: Amica IN 6144 IWSTK lub electrolux.
    Pralka: Bosch WAT24340PL tani dobrze, A ew Electrolux EWF1287EMW lub EWF1287HDW2 ma funkcja pary.
    :)
  • Poziom 13  
    @hessto, dzięki, ale 2 posty wyżej napisałem, że już zamówione :)

@zibi72, głośność powiedziałbym znośna, mam osobną kuchnię, więc aż tak uwagi nie zwracam, ale okap głośniejszy ;). Utrzymanie czystości - nie mam zastrzeżeń, w świetle dziennym nie widać tak smug, jak to w przypadku czarnych płyt. Niestety na wolnym ogniu działa impulsowo. Też zwracałem na to uwagę i wychodziło, że jedynym producentem "ciągłego wolnego ognia" jest Samsung. Niestety miałem złe doświadczenie z Samsungiem i nie zdecydowałem się ponownie. Tutaj natomiast nie jest źle - niby działa impulsowo, ale jak do tej pory (2 miesiące użytkowania) nie miałem problemów z gotowaniem czegoś na wolnym ogniu - niemal tak samo szybko i sprawnie.
  • Poziom 11  
    @PiasQ, Zrozumiałem. Napisz jeszcze, jak wygląda "bezwładność" tej płyty na niskiej mocy? Dla przykładu.. jeżeli zagotujesz wodę i zmniejszasz moc, to widać efekt że woda lekko bulgocze - przestaje i tak na zmianę? Czy może bulgocze delikatnie w miarę na równym poziomie? Do takiego testu, to dobry garnek z grubym dnem raczej niezbędny myślę?
  • Poziom 13  
    @zibi72, tak jak piszesz, wszystko zależy od garnka. Mam porównanie z jakąś niemarkową indukcją wolnostojącą, gdzie rzeczywiście bulgotało i przestawało (wydawało mi się, że na dość długi czas) - trudno się operowało. Tutaj wydaje mi się, że jest lepiej, ale jednak widać, kiedy się załącza a kiedy wyłącza. Na pewno bardziej równomiernie jest gotując z przykrywką. Bez niej efekt bulgotania i ciszy na przemian jest widoczny.

Aha, tak poza tym jeszcze, wg mnie Samsunga dużo lepiej się obsługiwało, przyciski dotykowe były bardziej czułe (ale pozytywnie), dużo łatwiej przechodziło się między poziomami mocy, osobne przyciski do aktywowania podwójnego pola. W Amice jest dość dziwnie - jak klikasz na slider to zawsze aktywują się poziomy nieparzyste, żeby aktywować parzyste, trzeba naprawdę precyzyjnie przesuwać palcem - czym grubszy palec tym gorzej. Aktywacja podwójnego pola to włączenie jednego, a następnie przytrzymanie palców na obydwu - dość nieintuicyjne. Śmieszna jest też funkcja szybkiego nagrzewania - aktywuje się po podwójnym kliknięciu na dane pole - czasem wychodzi to przez przypadek jak zmieniasz moc na polu i wtedy wrzask bo nagle kipi :P.

Jakbym miał jeszcze raz wybierać, biorąc pod uwagę, że ktoś by mi zagwarantował, że nie będę dzwonił po serwis co kilka miesięcy - wybrałbym Samsunga.