Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GD 20/20 - regeneracja czy wymiana?

suchar_ 05 Lip 2016 13:33 1029 3
  • #1 05 Lip 2016 13:33
    suchar_
    Poziom 2  

Witam,

dostałem kolumny Tonsil ZgP-25-8-585. Trochę o nich poczytałem i już wiem że cudów od nich nie mogę oczekiwać. Podłączone są do Unitry WS 315.

Ale do rzeczy:
    w jednej kolumnie zawieszenie w głośniku GD 20/20 (robiącym za niskotonowy, choć wiem, że jest normalnopasmowym) jest kompletnie pokruszone; w drugiej kolumnie, ten sam głośnik, jeszcze w miarę się trzyma ale membrana jest podarta w jednym miejscu.

Miałem już przystępować do regeneracji, ale poczytałem trochę i widzę, że ludzie polecają wymianę na:
    - GDN 20/35/1
    - GDN 20/40
    znalazłem obydwie pary w podobnych cenach (20/40 lekko tańszy) na oryginalnych cewkach.

W wątkach, w których polecano takie wymiany, zwykle nie było możliwości zostania przy 20/20. Stąd moje pytanie, czy regenerować, czy wymienić na któreś z powyższych? Moje jedyne obawy kieruje do basu, nie chciałbym aby zagłuszył wyższe pasma. Teraz jest nawet przyjemny, choć, jak to ktoś określił, jest bardziej "buuu buuu" niżeli "bum bum". :wink: No i zawsze można zbić bas na wzmacniaczu, co nie? :?:

0 3
  • Pomocny post
    #3 05 Lip 2016 20:55
    wkj
    Poziom 35  

Włodzimierz Wojtiuk napisał:
    No to może zregenerować tym:
    http://audiovideomax.pl/akcesoria-glosnikowe-...stradowa-z-resorem-twardym-20cm-m206t/p,12447
    taki eksperyment, koszt niewielki, a innych głośników zawsze później można popróbować.

Ja bym tu nie eksperymentował.

Seria 585 w której występowały wspomniane wyżej ZgP-25-8-585 miała 4-5 różnych zestawów i rzeczywiście montowano tam te wszystkie głośniki.
    Nie bawił bym się w naprawę tych 20/20 tylko kupił od razu 20/40, zdecydowana poprawa będzie.
    Te zestawy najwyższych lotów nie są.

0
  • #4 09 Lip 2016 14:41
    suchar_
    Poziom 2  

Kupiłem 20/40, dzięki za odpowiedzi.

Może kiedyś zregeneruje te 20/20, i wstawię w jakieś stare pudło.

0