logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Skrętka - Brak połączenia między routerem a switchem, standard 586B

fredzel0 12 Lip 2016 13:11 1710 10
  • #1 15802677
    fredzel0
    Poziom 11  
    Posty: 46
    Witam.
    Mam następujący problem: czy zarabiając kabel z jednej strony podłączony do routera/switcha można uśmiercić skretkę? Mam nowe kable zarobione zgodnie z standardem 586B i nie ma połączenia między routerem a switchem.
  • Pomocny post
    #2 15802687
    highlanderus
    Poziom 30  
    Posty: 1050
    Pomógł: 174
    Ocena: 186
    Sprawdzałeś testerem? Może są niedokładnie sprasowane.
  • Pomocny post
    #3 15802693
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Skrętki uśmiercić nie mogą ale możesz uśmiercić podłączony port po drugiej stronie.
  • #4 15802713
    fredzel0
    Poziom 11  
    Posty: 46
    Porty działają bo sprawdzałem przez bezpośrednio podłączony laptop do tych portów. Nie mam testera.
  • Pomocny post
    #5 15802725
    sitoslaw
    Poziom 14  
    Posty: 66
    Pomógł: 8
    Ocena: 9
    No to pozostaje albo kupić tester (na znanym portalu od 10 zł) albo przedzwonić na piechotę przewód - z jednej strony wpiąć do urządzenia (np wyłączonego) a z drugiej strony zwykłym miernikiem sprawdzić przejście na żyłach miedzy 1 a 2 oraz 3 i 6 (jesli zarabiana zgodnie z standardem A lub B to kolory zielony i pomarańczowy).
  • #6 15802726
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Są tylko 2 możliwosci jeśli połączenie działało przed zarabianiem -
    - źle zarobiona wtyczka
    - uszkodzenie fizyczne przewodu przy zarabianiu wtyczki.
  • #7 15802779
    fredzel0
    Poziom 11  
    Posty: 46
    A może użyć krosa? Bo myślałem że mogło dojść do zwarcia i przerwania jakieś pary przewodów.
  • #8 15802820
    highlanderus
    Poziom 30  
    Posty: 1050
    Pomógł: 174
    Ocena: 186
    fredzel0 napisał:
    myślałem że mogło dojść do zwarcia i przerwania jakieś pary przewodów


    dlatego jak nie masz testera to chociaż najprostszy multimetr i sprawdź przejścia przewodów.
  • #9 15802838
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Sam kros ci nic nie da bo zmieniłbyś tylko miejsca pinów uszkodzonych przewodów (ale nadal były by to te same przewody) - trzeba by było liczyć tylko na 100Mb/s zmieniając kable sygnałowe na pozostałe wolne (brązowe, niebieskie) - na obu końcach przewodu.
  • Pomocny post
    #10 15802878
    Samuraj
    Poziom 35  
    Posty: 2792
    Pomógł: 286
    Ocena: 618
    Jak napisał Hermes są tylko dwie możliwości:
    - źle zarobiona wtyczka
    - uszkodzenie fizyczne przewodu przy zarabianiu wtyczki.

    Osobiście stawiam na pierwszy punkt.
    Ale jeśli autor posiada najprostszy miernik to jest możliwość sprawdzenia przewodu.
    Osobiście opiekowałem się pewną siecią ok 100 komputerów i jakoś tester nie był mi potrzebny. Najlepszym testerem był laptop.
    Nie spotkałem się w swej karierze z uszkodzeniem przewodu podczas zaciskania wtyczki. Co spalił się po zwarliśmy wyprowadzenia zaciskarką :?:
    Przecież tam jest znikomy prąd oraz napięcie.
    Nie wiem jakich trzeba wartości aby przewód się przepalił.
  • #11 15807921
    fredzel0
    Poziom 11  
    Posty: 46
    Problem znaleziony i rozwiązany. Przyczyna źle dopasowana zaciskarka (trzeba było ją wyregulować) i skutkiem były źle zarobione wtyczki. Dziękuję wszystkim za pomoc!

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z brakiem połączenia między routerem a switchem po zarobieniu kabla zgodnie ze standardem 586B. Odpowiedzi wskazywały na możliwe przyczyny, takie jak źle zarobiona wtyczka lub uszkodzenie przewodu podczas zarabiania. Sugerowano użycie testera lub multimetru do sprawdzenia przejścia przewodów. Ostatecznie problem został rozwiązany przez regulację zaciskarki, co doprowadziło do poprawnego zarobienia wtyczek.
REKLAMA