Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klej na ekranie dotykowym

19 Jul 2016 15:15 2802 17
  • Level 4  
    Witam ostatnio kleiłem klejem "Kropelka". Miałem go na palcach i przez przypadek dotknąłem mojego smartfona ,teraz są na nim 2 plamy od kleju, niestety nie miałem naklejonej folii ochronnej więc plamy są na wyświetlaczu :cry: . Da się to usunąć domowymi sposobami ?? czy trzeba wymieniać ekran na nowy? Mój telefon to Samsung Galaxy S4 Pomocy!!!! :cry:
  • TermopastyTermopasty
  • Helpful post
    Level 11  
    Generalnie rozpuszczalnikami typu aceton lub izopropanol. O ile aceton masz w zmywaczu do paznokci to z izopropanolem ciężej w domowej apteczce. Jest jeszcze kwestia samego wyświetlacza - jeśli jest szklany to ok, jeśli jednak z plastkiu to może zmatowić się - to własne ryzyko. Ponoć pomaga oliwa - natrzeć miejsce wacikiem i zobaczyć czy się wykruszy. Można również spróbować benzyną ekstrakcyjną - dostępna w sklepach budowlanych za parę groszy - nie uszkodzi wyświetlacza
  • Level 4  
    S4 ma szkło hartowane gorilla to chyba nic nie powinno się uszkodzić. Próbowałem już zmywaczem do paznokci trochę zeszło ale i tak widać i czuć pod palcem, z drugą grubszą plamą prawie nic nie zeszło :(
  • TermopastyTermopasty
  • Level 40  
    Klej nie utrzyma się na szkle, więc de facto mógłbyś go po prostu zdrapać używając twardego plastiku jako drapki. Poza tym śą specjalne zmywacze do klejów cyjanoakrylowych
  • Level 4  
    Boję się że porysuję w ten sposób ekran :/
  • Level 11  
    Jak weźmiesz na wacik benzynę to nic się nie stanie. nie porysujesz
  • Level 9  
    Spróbuj rozgrzać np. suszarką a potem delikatnie zdrapać klej z powierzchni ekranu. Jeśli nie jest to bardzo problematyczne to poczekaj do jutra, może się odlepi od szkła.
  • Level 40  
    Supermycha90 wrote:
    Boję się że porysuję w ten sposób ekran :/

Plastik ma porysować szkło hartowane? No, weź mnie nie osłabiaj...
  • Level 4  
    To jest super mocny klej nie odklei się tak po prostu z dnia na dzień , a z benzyną bym się wstrzymał. Bałbym się działać benzyną na delikatny telefon za 1000zł
  • Level 40  
    To użyj zmywacza do klejów cyjanoakrylowych.
  • Level 4  
    A ten zmywacz jest żrący i czy może uszkodzić ekran ?
  • Level 40  
    Nie jest żrący. Nie uszkodzi ekranu. Jak się bardzo obawiasz możesz sobie przetestować na jakiejkolwiek szklanej szybce.
  • Level 37  
    Słuchaj to nie jest tak że kapniesz kropelkę acetonu i klej ci zejdzie,
    aceton bardzo szybko paruje, trzeba nasączyć nim wacik i przyłożyć to plamy.
    Potem dobrych kilka minut tak trzymaj a na bank klej zmięknie. Rusz go paznokciem czy się już poddaje, jeśli nie to drugi wacik i dalej moczysz, aż zmięknie i da się paznokciem zdrapać.
    Ostatnio z koszulki polo tak Kropelkę usunąłem, trochę cierpliwości tylko trzeba.
    Izopropanol nie nadaje się do usuwania Kropelki, wiele razy próbowałem i zawsze bez efektów.

• Level 24  
    Ja ostatnio kleiłem kropelką w żelu odstający digitizer w "nowym chińskim" fulsecie do HTC i oczywiście maznąłem po szkle w dwóch miejscach.

Izopropanolem dało radę. Oczywiście trochę wacikiem, trochę plastikowym rozbierakiem, trochę paznokciem. W końcu klej się wykruszył i nie było śladu, po awarii.
  • Level 4  
    Gdzie mogę kupić izopropanol ?

• Level 24  
    W sklepach elektronicznych lub przez internet. Opakowania 1L lub 5L. Nie wiem czy są mniejsze, ja przynajmniej nigdy mniejszych nie szukałem.
  • Level 37  
    Starego zaschniętego kleju izopropanol nie ruszy,
    on się nadaje do błyskawicznego zalania plamy zanim w całości nie spolimeruje,
    cudów nie ma, tylko aceton ale pisałem że szybko i intensywnie paruje, może zostawiać biały osad i dobrym zwyczajem jest zaklejenie wszystkiego naokoło plamy np taśmą malarską.
  • Level 4  
    Udało mi się usunąć klej z ekranu :D ! Wystarczyło użyć zmywacza do paznokci (z acetonem) (mój poprzedni zmywacz nie miał w składzie acetonu). Wziąłem patyczek kosmetyczny i wlałem na niego trochę zmywacza i łatwo zeszło , pojawił się biały osad ale szybko wytarłem chusteczką i pięknie zeszło :D ekran jak nowy :D
    Dziękuje za pomoc!
    Do wszystkich którzy mają ten sam problem polecam użyć zmywacza do paznokci z acetonem !!