Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Passat b5 kombi podczasnaciśnięcia przycisku otwieranaia klapy w pilo

24 Lip 2016 23:16 426 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z otwieraniem tylnej klapy w Passacie. Gdy nacisnę przycisk otwierania tylnej klapy w pilocie otwiera również tylne prawe drzwi. Wszystko resztę działa bez zarzutu. Pomóżcie w tym problemie.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Pierwszy etap:
    Zrób diagnostykę, sprawdź błędy, wykonaj test elementów wykonawczych.
    Drugi etap:
    Sprawdź przy wiązkę przewodów przy module komfortu .
    Mogą być zgnite połączenia przewodów. Rozizoluj wiązkę i pociągaj za kable.
    Trzeci etap:
    Sprawdź wszystkie gumowe przepusty przewodów do drzwi i klapy.
    Możesz znaleźć połamane przewody.
  • Poziom 2  
    Witam,
    Dziękuję Ci bardzo za szybką odpowiedź. Byłem na diagnostyce, jeśli chodzi o błędy, to tylko miałem błąd poduszki powietrznej, za niskie napięcie na którymś obwodzie, abs i esp. Po wykasowaniu błędów nie powtórzyły się. Wiązki przy module komfortu sprawdzałem już wcześniej - są ok. Moduł komfortu miał zaśniedziały element, ale po wizycie u elektronika i przelutowaniu go moduł na 100% ok. Wiązki przewodów na przegubach przy drzwiach również ok. Po rozebraniu drzwi od strony kierowcy przez chwilę było dobrze, dopóki nie przykręciłem 3 śrub mocujących obicie drzwi. Wtedy wada powróciła. Przypuszczam, że problem jest gdzieś w tych drzwiach... Czy to może być spowodowane niesprawnym modułem elektronicznym w tych drzwiach? Czy raczej wina np. braku masy lub któryś z kabli? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    LWiktorn napisał:
    Czy to może być spowodowane niesprawnym modułem elektronicznym w tych drzwiach?

Tak, naprężenia przy dokręcaniu powodują , że np. "zimne luty" na płytce wewnątrz zamka drzwi tracą połączenia.