Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czajnik BOSCH TWK60088 - Jak dostać się do wyłącznika ?

Bałdyzer 25 Lip 2016 11:43 1560 5
  • #1 25 Lip 2016 11:43
    Bałdyzer
    Poziom 9  

Potrzebuję dostać się do wyłącznika w czajniku BOSCH TWK60088 ale nie mam pojęcia jak to zrobić . Dół czajnika był na trzech śrubkach i zatrzaskach i łatwo dał się zdemontować. Może ktoś z was wie jak zdemontować górny plastik z rączki czajnika ( zaznaczyłem go strzałką na zdjęciach) ten w którym osadzony jest wyłącznik.
    Czajnik już jest po gwarancji i nagle przestał działać tzn. nie świeci się wyłącznik po jego naciśnięciu i nie grzeje. Możliwości są dwie albo padła grzałka albo coś z wyłącznikiem. Dolna okrągła stopa z prądem jest na pewno w porządku bo kolega ma taki sam czajnik i jak swój czajnik położył na mojej stopce zasilającej to normalnie mu czajnik grzał wodę.

Czajnik BOSCH TWK60088 - Jak dostać się do wyłącznika ? Czajnik BOSCH TWK60088 - Jak dostać się do wyłącznika ? Czajnik BOSCH TWK60088 - Jak dostać się do wyłącznika ? Czajnik BOSCH TWK60088 - Jak dostać się do wyłącznika ?

0 5
  • #2 25 Lip 2016 11:56
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Zdejmij ten siwy plastik w koło rączki, na górze rączki chyba będzie wkręt.
    Najpierw popatrz dokładnie pod pokrywką czy nic nie widać.

0
  • #3 25 Lip 2016 11:56
    peter falk
    Specjalista AGD

Rączkę trzeba rozebrać. Jest na zatrzaskach.
    Nie lepiej przed rozebraniem przedzwonić miernikiem to i owo w czajniku?

0
  • #4 25 Lip 2016 12:59
    Bałdyzer
    Poziom 9  

Miernikiem sprawdzałem dokładnie. Prąd jest przekazywany z okrągłej stopki na dwa przewody które idą do wyłącznika, lecz wyłącznik nie świeci. Wychodzi na to, że albo grzałka jest spalona albo wyłącznik ma przerwę i nie puszcza prądu na grzałkę. Niestety nie da się tego sprawdzić bez dojścia do wyłącznika.
    Ten górny plastik rączki , ten w którym jest wkomponowany guzik wyłącznika nigdzie nie ma śrub więc pewnie będą zatrzaski. Staram się podwazyć płaskim śrubokrętem ten plastik ale nie chce puścić. Boję się tego robić na siłę bo może pęknąć.
    A nie będzie przypadkiem tak , że któryś z dwóch guzików trzeba wyjąć i tam będzie schowana śrubka ?

0
  • #5 25 Lip 2016 13:09
    peter falk
    Specjalista AGD

Lepiej nie próbuj patentu z guzikami.

1
  • #6 25 Lip 2016 13:25
    Bałdyzer
    Poziom 9  

Ta górna pokrywa rączki faktycznie była na zatrzaskach i udało mi się ją zdjąć ale okazało się że pod nią jest tylko sam guziczek z diodą , a mechanizm wyłącznika jest pod tą dolną obudową rączki . Niestety ta dolna obudowa to jeden cały element razem z tym plastikiem w kształcie koła który wchodzi od góry w czajnik. Tak to wymyślili żeby nie było szans tego otworzyć

0