Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć wifi między budynkami odległość 40-60m

26 Lip 2016 00:23 1725 2
  • Poziom 11  
    Witam
    Potrzebuje puścić internet z domu do gospodarczego pomieszczenia odległość około 40 - 60m
    kabel niestety odpada z względów estetycznych mam położoną kostkę więc ziemią nie ma możliwości, a górą też bym nie chciał tego robić.
    Zostaje tylko wifi.

Sieć wifi między budynkami odległość 40-60m

Na obrazku załączyłem jak by to miało być połączone, na czerwono zaznaczyłem jak mogłyby być skierowane anteny to zielone to nieduże drzewko.
    jaki sprzęt byłby dobry, i nie drogi.
    W gospodarczym działał by tylko jeden laptop i telefony.
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator - Komputery Serwis
    Jeśli ktoś będzie chciał, żeby to byle jak działało to może i sobie będzie kombinował z routerem na oknie. Szczerze mówiąc gdyby mi zależało na jakiejkolwiek jakości to użyłbym dwóch accesspointów ze zintegrowaną anteną (np Ubiquiti Nanostation) wycelowanych w siebie i działających w trybie mostu. Do jednego urządzenia doprowadzony kablem sygnał z routera, od drugiego urządzenia (w gospodarczym) puszczony kabel do dowolnego Accesspointa czy najtańszego routera skonfigurowanego jako AP.

Rozwiązanie nie jest najtańsze, ale jest poprawne i w miarę stabilne. Koszt zależy w sumie od wymaganej prędkości, jeśli stabilne 20-25Mbps Ci starczy to można sobie kupić komplet używanych Nanostation 2 (2.4GHz) lub Nanostation 5 (5GHz) (na Allegro można znaleźć od 50 do 70zł sprawne z zasilaczem), ich jedyna wada to żółknące z czasem obudowy, więc prawdopodobnie w tej cenie urządzenie będzie żółte, nie białe :) Ale działające. Do tego, jeśli w gospodarczym nie ma za dużo ścian i dowolny właściwie sprzęt da sobie radę, to można podłączyć najtańszy router, choćby TPLINK TL-WR740N/741ND/841N/841ND lub jakikolwiek inny, który masz pod ręką.

Jeśli 20Mbps to mało to możesz szukać droższych urządzeń, przykładowo Nanostation M2, M5, M2 Loco, M5 Loco. Na nich osiągniesz większe prędkości.

Przy założeniu, że 20Mbps będzie OK to na częściach używanych da się to zmieścić w budżecie 150zł.