Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konsola PS4 NAT2 - Połączenie kablem

04 Sie 2016 19:05 4614 32
  • Poziom 6  
    Witam. Mam do Was prośbe o pomoc w ustawieniu na konsoli PS4 połączenia z NAT1. Obecnie jest to NAT2 chociaż konsole mam podpiętą pod internet kablem, a więc powinno być NAT1 z tego co sie orientuje. Jest to telewizja kablowa
  • Moderator - Sieci, Internet
    NAT2 - system konsoli jest podłączony do internetu za pomocą routera, jest kilka możliwości że nie ma NAT1

1. Nie włączona lub brak funkcji automatycznego przekierowania portów UpNp na routerze
    2. Brak przekierowania odpowiednich portów (jeżeli UpNp nie zrobi tego automatycznie)
    3. Brak publicznego IP na WAN-ie twojego routera
    4. Blokowanie połączeń na tych portach przez konfigurację firewall-a na routerze (raczej wątpię)
  • Poziom 6  
    Ok tylko ze ja mam konsole podlaczona kablem prosto z modemu.
    Sprawdzałeś czy twoje urządzenie to rzeczywiście modem a nie modem+router?
  • Poziom 6  
    Jest to modem Cisco EPC3008
    Pokaż jaką adresację masz na komputerze lub konsoli będąc podłączonym do EPC3008 na 99% działa jako modem+router
  • Poziom 6  
    A czy mozna prosic troszke jasniej? Przyznam ze te tematy sa mi calkiem obce...
    Co masz w zakładce Status Połączenia konsoli kiedy jesteś normalnie podłączony do routera - Link
    Czyli tak jak mówiłem Cisco EPC3008 działa jako modem+router.
    W pierwszej kolejności popraw dodanie obrazka zgodnie z regulaminem forum

Masz dostęp do konfiguracji Cisco?
    No to nic sam nie zrobisz
  • Poziom 6  
    Dobra to co mają mi zrobic?
    Pisałem już wcześniej o tym. Publiczne IP na WAN-ie routera plus UpNp lub przekierowanie odpowiednich portów na adres IP konsoli:

TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480
    UDP: 3478, 3479
  • Poziom 6  
    Operator powinien bez problemu wykonać to?
    To nie do mnie pytanie tylko do dostawcy internetu.
  • Poziom 6  
    A jakbym połączył konsole przez WiFi moim routerem to dało by rade coś pokombinować z tymi portami?
    Bez dostępu do konfiguracji routera i sprawdzenia konfiguracji nic nie zrobisz.
  • Specjalista Sieci, Internet
    jimasek napisał:
    tak jak mówiłem Cisco EPC3008 działa jako modem+router

Tylko, że ten Cisco to tylko zwykły modem kablowy i nie ma opcji routera.
    Więc raczej coś tu wywija sam operator.

eFHaczPL napisał:
    Jest to telewizja kablowa

Jaka - nazwa, firma?
    A co z czym dokładnie masz problem, co nie działa na takich/tych ustawieniach?
  • Poziom 6  
    Toya.
    Chodzi o ograniczony dostęp w PS4 w NAT 2.
    Czym to się objawia, co powoduje - podaj więcej szczegółów.
  • Poziom 6  
    Lagi, nie lagi itd, chodzi głównie o gre multi. Z tego co wiem dostęp nie powinien być ograniczony.
    eFHaczPL napisał:
    Poza tym jest to nie ważne czym sie objawia, dostęp nie powinien być ograniczony.

Ma znaczenie co i czym się objawia, a skoro są lagi to dostęp masz - teraz pytanie co te lagi powoduje - ale skoro tak podchodzisz do sprawy.
  • Poziom 6  
    Raczej zadałbym pytanie co powoduje dostęp Nat 2 a nie Nat 1?
    eFHaczPL napisał:
    co powoduje dostęp Nat 2 a nie Nat 1?

No i drugi raz pytam - jakie z tego oprócz lagów są problemy? (lagi nie są zależne od dostępu).

Oczekujesz pomocy, a zachowujesz się jakbyś miał to gdzieś - albo współpracuj, albo sobie daruj szukanie przyczyny.
  • Poziom 6  
    'Widzenie' przeciwników później, opóźnienia w strzelaniu jeśli chodzi o fps. Ciężko to realnie i na chłopski rozum wytłumaczyć.
    Dostawca Toya umożliwia korzystanie z publicznego adresu IP ale po złożeniu wniosku z uzasadnieniem. O szczegóły dopytuj dostawcy internetu.
    Piszesz, że masz zwykły modem (jeśli dobrze pamiętam), piszesz też, ze jesteś do tego modemu podłączony przewodowo - tylko Ty sam i nikt więcej nie korzysta z modemu, nie masz routera? - czyli modem->konsola na przewodzie?

Jaką masz prędkość netu na WYSYŁANIU DO internetu?
    Bardzo często czytam o problemach właścicieli PS4 w sieci - problemem są tu często serwery Playstation.