Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scoda Octavia 2.Mokro pod dywanikiem przedniego pasażera.

14 Sie 2016 17:33 3048 18
  • Poziom 8  
    Dzień dobry.Kupiłem nie dawno Scode Octavie i dziś podczas odkurzania auta zauważyłem że dywanik u pasażera jest mokry,odchyliłem dywanik a tam mokro centralnie pod nogami pasażera,z gąbek można wyciskać wode.Skąd ta woda.Była wymieniana szyba może być że gdzie tam jest przeciek,nadmieniam że auto nie było bite.Gdzie może jeszcze przeciekać?
  • Admin grupy Samochody
    Zapchany odpływ z klimatyzacji, lub źle zamontowana rurka.
  • Poziom 8  
    A jak można sprawdzić ten odpływ i gdzie jest ta rurka?
  • Poziom 8  
    tak dokładnie z lewej strony,dodam ze ostatnio tam zobaczyłem parę kropel jak skapnęło z pod schowka!!!znaczy że być może będzie trzeba rozbierać deskę!!
  • Admin grupy Samochody
    Nie trzeba. :)
    Można zrobić bez tak dużych nakładów pracy.
  • Poziom 8  
    Dziękuje za poradę,będę działał,puki co susze to wszystko tam.
  • Poziom 10  
    Ja stawiał bym jeszcze na nagrzewnice sprawdź czy nie ubyło ci plynu chłodniczego.
  • Poziom 8  
    No też tak myślałem że może to być z nagrzewnicy,ale ciecz pod dywanikiem jest przezroczysta a ja mam w kolorze różu i nie ma słodkiego posmaku hehe bo próbowałem językiem!!!nie mogę namierzyć tej rurki drenowej i tego bardziej się boję
  • Poziom 8  
    Dziś trochę jeździłem autem klima chodziła i nigdzie spod schowka nie kapało!!!!!mam dywaniki z sunięte i nie widać żeby się skraplało coś i woda się sączyła!! może to jednak źle sklejona szyba,może gdzieś na spoiwie jest przeciek!!!!masakra z tym w dodatku jeszcze w takim niedostępnym miejscu !!!!
  • Poziom 10  
    To zostaje tylko lanie wody na szybe i diagnoza raczej tylko to zostaje jako winowajca znajomy miał to samo po wymianie szyby.
  • Poziom 8  
    możliwości jest wiele i traf.Ale trzeba bedzie się wszystkich posłuchać
  • Poziom 8  
    Ponawiam wątek.Na pewno to nie jest wina klimy, miałem poodsuwane dywaniki ostatni tydzień,do gołej blachy i po ostatnich deszczach definitywnie sączy się woda z pod deski u prawego przedniego pasażera z góry.Co tam jest,zapchane tzw.rynienki choć jak padało woda ściekała,może jednak gdzieś przy pchane jest o ścieka,ale może wolniej a reszta do kabiny.Co jeszcze by można było sprawdzić?
  • Poziom 19  
    Wszystko wskazuje na to, że winowajcą jest deszcz.
    Sprawdź czy na przednim prawym słupku założona jest prawidłowo gumowa przelotka drzwiowa.
    Następnie usuń zbędne elementy plastikowe w okolicach schowka, włącznie z samym schowkiem w celu jak najlepszego widoku i lej swobodnym strumieniem wodę (zaczynając od górnego prawego słupka).
    Oczywiście że drzwi muszą być pozamykane i potrzebna jest druga osoba do pomocy.
    Powodzenia.
  • Poziom 8  
    Dziękuje,sprawdzę.
  • Admin grupy Samochody
    Zobacz czy na podszybiu pod plastykami są odpływy drożne.
  • Poziom 8  
    ok,sprawdzę.Też tak właśnie o tym miejscu myślałem,choć lałem tam wodą i coś ściekało na ziemie,ale może nie wszystko.
  • Poziom 8  
    Dobry wieczór,dziś w końcu się zebrałem i zebrałem ekipę i sprawdziliśmy przeciek i na pewno cieknie przez szybę była wstawiana nowa,ale jeszcze w Niemczech i w prawym górnym rogu cieknie zdjęliśmy tapicerkę i widać było jak się woda sączyła z pod szyby,czyli źle wklejona przez fachowców.Czytałem ze trzeba od nowa ją zdjąć i jeszcze raz obsadzić,tylko nikt nie da gwarancji że nie pęknie,ale wybiorę się do warsztatu od szyb może coś poradzą.I mam nadzieje że to jedyny powód przecieku bo resztę sprawdziłem i chyba ok.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Witam,jak pisałem wcześniej powodem przecieku była szyba źle sklejona pojechałem do serwisu NORDGLASS w Koszalinie i potwierdzili nie szczelność w narożniku szyby,diagnoza- wymiana szyby i w brew pozorom nie jest droga z wymianą wyszło 450zł,ja jednak zdecydowałem się na podklejenie i kupiłem od nich klej cena 23zł,kolega wypełnił miejsca przecieku i puki co jest ok,fajna rzecz której się dowiedziałem wyciągając dywaniki rurka od drenu klimy idzie pod dywanikami i wychodzi na zewnątrz na wysokości lewej nogi pasażera.dziękuje za porady i pozdrawiam.Ale żeby życie miało smaczek pojawiły się inne problemy tylną wycieraczka nie chodzi i ostatnio delikatnie paliło mi się światło stop na klapie,gdzieś dostaje lwy prąd,ale to już sprawy elektryki pogrzebie i zobaczę.