Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Wave 533 (GT-S5330) - Zawiesza się, nie działają niektóre przyciski

19 Sie 2016 14:22 996 2
 • Poziom 9  
  3 dni temu mój telefon Samsung Wave 533 (GT-S 5330) zawiesił się. Nie zdarzyło się to pierwszy raz, więc po prostu wyjąłem baterię. Jednak tym razem to nie pomogło. W telefonie przestały działać przyciski fizyczne. Co ciekawe, tylko niektóre - nie działa środkowy przycisk menu, odbierz i odrzuć, zmniejszenie głośności, przycisk aparatu i cała wysuwana klawiatura QWERTY. Działa zaś blokada klawiatury/on-off i zwiększenie głośności. Co jeszcze ciekawsze, wciąż działają wszelkie funkcje dotykowe ekranu, podświetlanie klawiszy i wszystko to, co mogę włączyć bez użycia klawiszy fizycznych.

  Dzięki temu, że miałem skrót do podstawowych funkcji telefonu (klawiatura/sms/kontakty) na "pulpicie" to wciąż mogę pisać i odbierać telefony. Mam też dostęp do wszystkich kodów serwisowych, jako że mogę wpisywać numer. Nie mogę niestety włączyć nic poza tym - ustawienia, pliki, internet i cała reszta.

  Zauważyłem, że użycie tych przycisków, które nie działają, często (ale nie zawsze) powoduje zawieszenie się telefonu, które skutkuje tym, że telefon przestaje reagować też na wszelki dotyk i przestaje być jakkolwiek użyteczny - ale wtedy wciąż działa reorientacja ekranu, godzina, wyświetlacz i nawet można do mnie zadzwonić, ale nie da się już w żaden sposób odebrać. Ekran też się również już nie wyciemni.

  Uprzedzając pytania - tak, telefon kilka razy upadł i raz wpadł do wody (czystej, miska z wodą z kranu), od razu go wtedy rozłożyłem na ile można bez użycia śrubokręta, a więc bateria, sim, microsd, i tak leżał około 48h. Ale to nastąpiło jakieś pół roku temu, od tego czasu aż do dziś działał bez zarzutu, śladów rdzy też nie widać - oczywiście na ile mogę to sprawdzić nie rozkręcając telefonu.  Pytanie nr1 - Czy to błąd oprogramowania, czy uszkodzeniu uległo coś fizycznie?
  Pytanie nr 2 - Zakładając, że to tylko soft, czy da się coś zrobić, żeby go przywrócić do życia bez użycia kodu format factory?
  Pytanie nr 3 - Czy mogę jakoś od strony menu serwisowego ustawić podłączenie USB w tryb Samsung Kies żeby móc podłączyć go do PC i zgrać kontakty i pliki z pamięci telefonu? (Obecnie mam ustawione na tryb pamięci przenośnej, a przypominam że nie mogę wejść w ustawienia telefonu)

  PS - raz po kilkugodzinnej zabawie przycisk menu zaczął działać, ale tylko do czasu kolejnego wyłączenia telefonu - mój błąd, mogłem wtedy ustawić co trzeba...
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 13  
  Witam.Zalecam wgranie nowego softu,jeżeli to nie pomoże rozebrać telefon i sprawdzić czy np nie zrobił się nalot pod przyciskami,jak tak to przeczyścić.
 • Poziom 9  
  O tym wiem, pytałem czy da się tego uniknąć, lub (jeśli nie) jak zmienić tryb USB z poziomu trybu serwisowego?