Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Wave 533 (GT-S5330) - Zawiesza się, nie działają niektóre przyciski

Lech1991 19 Aug 2016 14:22 1200 2
    Lech1991
    Level 9  
    3 dni temu mój telefon Samsung Wave 533 (GT-S 5330) zawiesił się. Nie zdarzyło się to pierwszy raz, więc po prostu wyjąłem baterię. Jednak tym razem to nie pomogło. W telefonie przestały działać przyciski fizyczne. Co ciekawe, tylko niektóre - nie działa środkowy przycisk menu, odbierz i odrzuć, zmniejszenie głośności, przycisk aparatu i cała wysuwana klawiatura QWERTY. Działa zaś blokada klawiatury/on-off i zwiększenie głośności. Co jeszcze ciekawsze, wciąż działają wszelkie funkcje dotykowe ekranu, podświetlanie klawiszy i wszystko to, co mogę włączyć bez użycia klawiszy fizycznych.

Dzięki temu, że miałem skrót do podstawowych funkcji telefonu (klawiatura/sms/kontakty) na "pulpicie" to wciąż mogę pisać i odbierać telefony. Mam też dostęp do wszystkich kodów serwisowych, jako że mogę wpisywać numer. Nie mogę niestety włączyć nic poza tym - ustawienia, pliki, internet i cała reszta.

Zauważyłem, że użycie tych przycisków, które nie działają, często (ale nie zawsze) powoduje zawieszenie się telefonu, które skutkuje tym, że telefon przestaje reagować też na wszelki dotyk i przestaje być jakkolwiek użyteczny - ale wtedy wciąż działa reorientacja ekranu, godzina, wyświetlacz i nawet można do mnie zadzwonić, ale nie da się już w żaden sposób odebrać. Ekran też się również już nie wyciemni.

Uprzedzając pytania - tak, telefon kilka razy upadł i raz wpadł do wody (czystej, miska z wodą z kranu), od razu go wtedy rozłożyłem na ile można bez użycia śrubokręta, a więc bateria, sim, microsd, i tak leżał około 48h. Ale to nastąpiło jakieś pół roku temu, od tego czasu aż do dziś działał bez zarzutu, śladów rdzy też nie widać - oczywiście na ile mogę to sprawdzić nie rozkręcając telefonu.

Pytanie nr1 - Czy to błąd oprogramowania, czy uszkodzeniu uległo coś fizycznie?
    Pytanie nr 2 - Zakładając, że to tylko soft, czy da się coś zrobić, żeby go przywrócić do życia bez użycia kodu format factory?
    Pytanie nr 3 - Czy mogę jakoś od strony menu serwisowego ustawić podłączenie USB w tryb Samsung Kies żeby móc podłączyć go do PC i zgrać kontakty i pliki z pamięci telefonu? (Obecnie mam ustawione na tryb pamięci przenośnej, a przypominam że nie mogę wejść w ustawienia telefonu)

PS - raz po kilkugodzinnej zabawie przycisk menu zaczął działać, ale tylko do czasu kolejnego wyłączenia telefonu - mój błąd, mogłem wtedy ustawić co trzeba...
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    fajrant06
    Level 13  
    Witam.Zalecam wgranie nowego softu,jeżeli to nie pomoże rozebrać telefon i sprawdzić czy np nie zrobił się nalot pod przyciskami,jak tak to przeczyścić.
    Lech1991
    Level 9  
    O tym wiem, pytałem czy da się tego uniknąć, lub (jeśli nie) jak zmienić tryb USB z poziomu trybu serwisowego?