Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Trafic 1.9Dci - Montaż elektycznych lusterek i elektycznych szyb FOTO

21 Sie 2016 11:36 6372 1
  • Poziom 1  
    Mam Renault Trafica z 2006 roku przedliftem, ze szrotu wyciągnąłem wszystko co się dało z Nissan'a Primastar ,żeby podłączyć elektryczne szyby, jak się potem okazało w Primastar'ze było również podgrzewane i elektrycznie sterowane lusterka więc również wiązłem, jako ,że wiedziałem ,że w moim Traficu w kostkach między drzwiami a kabiną nie ma poprowadzonej fabrycznej instalacji postarałem się wyciągnąć jak najwięcej aby z Waszą pomocą wszystko poskładać do kupy, oczywiście nie wyciągnąłem całej wiązki tylko kable z pinów z obu kostek od pasażera i kierowcy
    Na pierwszy rzut pójdzie przekaźnik, dałem ciała jak demontowałem i za chiny nie wiem gdzie idzie gruby i dwa rozgałęzienia cienkiego żółtego. (Można sobie zobaczyć foto wyżej tam widać ,że są trzy rozgałęzienia jedno idzie do białej kostki)

ZACZNIJMY OD KOSTKI PASAŻERA.
    Jest tam kilka przewodów bezpośrednio idących do kostki kierowcy więc z nimi nie mam problemu.
    Jest czarny przewód - masy
    Żółty jest od bezpiecznika - jednakże nie wiem z którym żółtym kablem z całej wiązki z pierwszej fotografii się on łączył?
    Jasny fioletowy jest od bezpiecznika i łączy się również z jasnym fioletowym z kostki kierowcy

Największy problem mam z trzema przewodami z foto poniżej idą one z kostki pasażera do kostki kierowcy najgorsze jest to ,że mają rozgałęzienia ,które nie mam zielonego pojęcia gdzie powinny iść? Możliwe ,że jakieś muszą iść do tej białej kostki? Jak demontowałem pamiętam ,że parę pinów wyciągnąłem z tej białej kostki zanim zobaczyłem ,że idzie tam spora ilość pinów z obudwu kostek.

Do tego z kostki pasażera do białej kostki idą dwa przewody fioletowy i jasno żółty czy ma ktoś schemat i opis pinów tej białej kostki? Nie wiem czy tam mam dobrze piny powpinane chciałbym to sprawdzić.

PRZEJDŹMY TERAZ DO KOSTKI KIEROWCY:
    tutaj nie wiem gdzie idzie żółty i czerwony przewód, żółty to pewnie bezpiecznik pamiętam były dwa bezpieczniki wsadzone w skrzynke bezpieczników jak demontowałem jednakże potem pomyliłem ,który żółty z którym szedł do danego bezpiecznika, to były chyba bezpieczniki od lewej szyby i od prawej szyby. 4 przewody idą do białej kostki do tej pory nie mogę sobie przypomnieć od czego ona jest? Czy jest to może ta kostka od której idą przyciski centralnego i podgrzewania szyb ,które są umieszczone obok lewarka zmiany biegów?

PROSZĘ PAMIĘTAĆ ,ŻE TEN DOSTAWCZAK TO ANGLIK WIĘC TROCHĘ SIĘ MOŻE MYLIĆ. Jakby każdy pomógł chociaż trochę może udało by się stworzyć pierwszą taką dostępną poradę bo przeszukałem pół internetu i nic nie znalazłem. Najważniejsze dla mnie to elektryczne szyby jeżeli jest jakiś szybki sposób na ich podłączenie z chęcią wysłucham.

Mam trochę schematów ale kompletnie nic z nich nie rozumiem, może jakiś elektryk byłby w stanie dzięki nim wyjaśnić mi łopatologicznie jak to wszystko poskładać do kupy?
    Renault Trafic 1.9Dci - Montaż elektycznych lusterek i elektycznych szyb FOTO Renault Trafic 1.9Dci - Montaż elektycznych lusterek i elektycznych szyb FOTO Renault Trafic 1.9Dci - Montaż elektycznych lusterek i elektycznych szyb FOTO Renault Trafic 1.9Dci - Montaż elektycznych lusterek i elektycznych szyb FOTO Renault Trafic 1.9Dci - Montaż elektycznych lusterek i elektycznych szyb FOTO Renault Trafic 1.9Dci - Montaż elektycznych lusterek i elektycznych szyb FOTO Renault Trafic 1.9Dci - Montaż elektycznych lusterek i elektycznych szyb FOTO Renault Trafic 1.9Dci - Montaż elektycznych lusterek i elektycznych szyb FOTO
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 32  
    Żółty przekaźnik ( podłącz go po skrzynkę bezpieczników jak w twoich schematach) 853 zasila bezpieczniki F19 i F20 . Bezpiecznik F19 zasila moduł 852 ( to ta czarna skrzynka na twojej instalacji) który steruje poprzez przełącznik 1168 w drzwiach kierowcy silnikiem szyby kierowcy 203. Bezpiecznik F20 zasila silnik pasażera 204 poprzez przełącznik w drzwiach kierowcy 1168 oraz w drzwiach pasażera 133.
    Oznaczenia kolorów
    RG - czerwony
    JA - żółty
    NO - czarny
    MA- brązowy
    BA - biały
    VI -- filetowy
    SA -- łososiowy
    VE - zielony
    BJ - beżowy

POWODZENIA :D :!: