Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawigacja Lark Freebird 5 Wifi plusy-minusy

lukash181 22 Aug 2016 10:32 6924 3
    lukash181
    Level 9  
    Witam, zastanawiam się nad kupnem Lark Freebird 5 Wifi, ogólnie parametry mi odpowiadają, tylko spotkałem się z jedną opinią w necie. Gość napisał, że podczas używania nawigacji w długiej trasie rozładowuję się bateria nawet gdy podłączona jest ładowarka samochodowa. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
    ziolek3004
    Level 2  
    Nie to prawdopodobnie był jednorazowy problem.
    TomekxD
    Level 29  
    Gość stosował za słabą ładowarkę.
    Kris2404
    Level 11  
    Witam,
    mam tą nawigację (tableta 5"), od kilku miesięcy, po kolei -
    zalety - android 4.4.2, można cokolwiek zainstalować, wifi, BT, działa szybko (4 core), można dołożyc kartę micro SD , polecam SDHC klasy 10.
    wady - używać oryginalny zasilacz, lub mocniejszy, słaby wyświetlacz, tzn jest w miarę jasny, ale z kątami widzenia tak sobie. Bateria trzyma krótko, pamięć wewnętrzna to niecałe 500 MB - żenada. Nie działa ( przynajmniej u mnie) Automapa, albo wywala się po 5 -10 min działania, albo po zainstalowaniu i próbie odpalenia - Aplikacja została zamknięta ?!?!?!?. Oryginalny Navitel może i OK, ale w wersji darmowej po kilku dniach nie działa nawigowanie, nic nie działa. Działa np. MapFactor Navigator Free, jest OK. Nie polecam wgrywać za dużo aplikacji , bo od razu jest komunikat - brak pamięci wewnętrznej -żenada. Działają mapy googla, też offlin'owe - jest OK.
    Generalnie - mieszana ocena, fakt - w miarę tani, ale chyba lepiej kupić tableta z min 5", lepiej 7" i z min 1GB RAM (mniej nie ma sensu), z Android 4.4.4 lub 6.0. Na np. 5.0.1 jest znany problem z GPS. Ale wybór należy i tak do Suwerena.

Pozdrawiam
    Krzysztof