Cześć. Fiat PUnto 1, silnik 1.1, 55 KM, 1996. Chciałem wymienić poduszkę pod silnikiem tylnią/pod skrzynią biegów/pod nogami kierowcy. Objaw: lewarek skrzyni biegów drży podczas jazdy i na biegu jałowym, przy zapalaniu i ruszaniu czuć że coś się kolebie. Zaciągnąłem ręczny, wbiłem bieg i delikatnie ruszałem samochodem i mocno pracują dwie poduszki ta pod skrzynią oraz lewa pod akumulatorem. Ale najwięcej wychyla się ta pod skrzynią stąd podejrzewam że jest rozszarpana.
3 śruby od metalowego trójkąta poduszki które są połączone z saniami odkręciłem, ale nie mogę odkręcić dwóch śrub od łapy która jest połączona z skrzynią biegów, a także tej w środku poduszki (która przytwierdza gumę (bałwanek) do trójkątnego metalu od dołu. Lałem Wd40, obiłem młotkiem śruby od łapy przy skrzyni, grzałem kilka minut palnikiem, nie mogę odkręcić tych dwóch śrub i tej trzeciej w środku dumy. Jaki jest na to sposób? Jaka jest kolejność demontażu poduszki?
Poduszkę nową mam firmy Impergom 40 PLN, cała czarna bo pomalowana.
3 śruby od metalowego trójkąta poduszki które są połączone z saniami odkręciłem, ale nie mogę odkręcić dwóch śrub od łapy która jest połączona z skrzynią biegów, a także tej w środku poduszki (która przytwierdza gumę (bałwanek) do trójkątnego metalu od dołu. Lałem Wd40, obiłem młotkiem śruby od łapy przy skrzyni, grzałem kilka minut palnikiem, nie mogę odkręcić tych dwóch śrub i tej trzeciej w środku dumy. Jaki jest na to sposób? Jaka jest kolejność demontażu poduszki?
Poduszkę nową mam firmy Impergom 40 PLN, cała czarna bo pomalowana.