Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark c736dn powiela wydruk w jednym miejscu

pcnet 24 Aug 2016 11:53 1218 21
    pcnet

Level 32  
    lexmark c736dn powiela wydruk w jednym miejscu mniej więcej na środku strony przy puszczeniu więcej niż jednej str przy grubszej gramturze fuser założony nowy i problem jest nadal co może jeszcze być ?
    pcnet

Level 32  
    Tonery marki ONTI
    ERESJOT
    Level 22  
    Czy przed wydrukowaniem stron został wybrany "gruby papier" w zakładce ustawień wydruku?
    suri1986
    Level 24  
    Może jakieś zdjęcie wstaw.
    pcnet

Level 32  
    Papier jest zmieniany w ustawieniach ale drukarka nie zwalnia - chyba że one tak mają.
    Na zwykłym papierze tylko zdziera w jednym miejscu a na grubym dochodzą szare wzorki na całej kartce.
    Wszystko powstaje w piecu który jest zmieniony na nowy i to samo.
    ERESJOT
    Level 22  
    Załącznik się nie otwiera. Nie ma jak go podejrzeć.

Dodano po 3 [minuty]:

Z mojego doświadczenia taki wydruk to efekt słabo utrwalającego pieca, ewentualnie zbyt wilgotny papier. A jak puścisz te samą kartkę druga stroną, tak jakby duplex to też tak brudzi?
    pcnet

Level 32  
    Papier to już chyba każdy testowałem :) to nie wina papieru
    ERESJOT
    Level 22  
    A próbowałeś zatrzymać kartkę przed piecem, już z wydrukiem ale jeszcze nie utrwaloną i wtedy zobaczyć czy są te zabrudzenia czy nie. Może bęben nanosi te zabrudzenia przy zbyt grubym papierze? :|
    pcnet

Level 32  
    Właśnie zacinałem i wszystko co złe robi piec. To że zrywa to jeszcze zrozumiałe (szkoda tylko że na nowym) ale skąd piec na twardym papierze nanosi szare tło ( tego nie widać bo to jakby zły toner/developer) to nie wiem.A tonery też zmieniałem :)
    ERESJOT
    Level 22  
    Czy piecyk jest nowy ORYGINALNY Lexmarka czy nowy CHIŃSKI z folią n/n. Jeśli to chińczyk, to dalej bym nie szukał problemu. Raz dałem do Lexmarka chińczyka i się wyleczyłem z nich. Lepiej założyć używany w dobrym stanie i bedzie OK.
    pcnet

Level 32  
    nowy orginalny niestety :)
    ERESJOT
    Level 22  
    Jeśli oryginalny, to już nie ma się czego czepić :cry:
    No, może toneru. Ale to duże koszty.
    ERESJOT
    Level 22  
    Udało mi się otworzyć załącznik z próbką wydruku. Takie artefakty powstają zwykle przy uszkodzonym piecu. Spróbuj założyć stary moduł pieca. Jeśli będzie na nim lepiej niż na tym nowym, to problem rozwiązany. Jeśli będzie taki sam efekt, to pomyślimy dalej. :D
    pcnet

Level 32  
    Na nowym i na starym robi się identycznie i co najlepsze w tym samym miejscu zdziera (powiela) wydruk :/
    ERESJOT
    Level 22  
    Jeśli na obu piecach jest ten sam efekt, to jest jeszcze pas transferowy. Może z nim jest coś nie tak.
    pcnet

Level 32  
    tak jak pisałem na obu piecach to samo a pas do tego nic nie ma
    ERESJOT
    Level 22  
    Obraz na pasie to ostatnie miejsce przed piecem mające wpływ na wydruk. Jeśli nie tam, to może coś jest na drodze papieru i mechanicznie trze po kartce.
    pcnet

Level 32  
    No własnie kartka wychodzaca z pasa wchodzi do fusera a unit fusera skalda sie z rolek exit itd więc wszystko jest nowe
    ERESJOT
    Level 22  
    A rolka przesuwu pasa transmisji jest czysta, ta na której jest zebatka. Może ona jest zabrudzona i powoduje takie zabrudzenia. Po częstotliwości plamek na wydruku, widać że odległość między plamkami, może być obwodem rolki przesuwu pasa.
    pcnet

Level 32  
    Przecież napisałem że zacinałem i na pasie jest ok. Wszystko psuje się w piecu

Dodano po 51 [sekundy]:

Chociaż kiedyś miałem przy kopiarce i papierze transferowym że jak rolka była zła to potem piec zdzierał wydruk. Ale tu jest zwykły papier
    ERESJOT
    Level 22  
    Wspomniałem o pasie, bo raz miałem taki efekt w Samsungu przy zabrudzonej rolce od czarnego toneru. Na zatrzymanej kartce było OK, a w piecu nie wszystko utrwalało. Okazało się, że przez zabrudzoną rolkę obraz był źle naniesiony na kartkę w kilku miejscach i tam nie utrwalało.