Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TOSHIBA Satellite PRO krzaki przy uruchomieniu

soundman 06 Jul 2005 15:33 981 1
    soundman
    Level 17  
    Witam

Mam taki problem laptop wyłaczył sie normalnie po kilku godzinach próbowałem go uruchomic znowu i nie udało się.
    Otórz dzieje sie cos takiego mam załozone hasło w biosie oczywiscie je pamietam pojawia sie zapytanie o hasło proboje wpisac pierwszą litere a tutaj zonk pojawiają sie 3 gwiazdki backaspace nie dziala enter tez nie uruchamiają sie tylko diody sygnalizujace wlaczenie klawiatury numerycznej i duzych liter naciskam Fn i symbol zeby wyłaczyc klawiature numeryczną to zaczynaja diody migac albo zgasną i zaraz sie zapalą róznie.
    Próbowałem wyciągnąć klawe i włozyc spowrotem podejzewając ze cos sie spaprało przy złączu ale bez rezultatu probowałem podłączyć zewnętrzna klawiature i ona zachowuje sie w ten sposób ze przy pytaniu o hasło zapalają się num lock i scrool lock i nie mozna ich wyłączyćczyli przewiduje ze nie jest to wina klawiaturki.

Pytanie moje co to moze byc od czego zacząć ?? w stacjonarnych kompach jestem biegły ale w laptopach niebardzo no i nie mam zbyt wiele częsci.
    Czy mogł paść bios ?? a jezeli tak to jak zrobić aktualke bez klawiatury czy biosy w laptopach są PLCC ??

z góry dzięki za odpowiedzi.
    soundman
    Level 17  
    Dzisiaj jeszcze pokombinowałem i przy odpiętej oryginalnej klawce i podpiętej zewnętrznej jest to samo diody zapalają sie nawet przy odpiętych obydwu klawiaturach.