Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCX 4828 - Zacinający sie papier tuż za fuserem

03 Wrz 2016 13:50 1203 13
  • Poziom 5  
    Witam
    Jak w temacie, systematycznie zacina się papier (w tylnej części z fusera wystaje jakies 5, 7 cm kartki). Co może być powodem? Gdzie szukać przyczyny? Na początek wymieniłem separator i rolkę gumową pobierającą papier. Nic nie pomogło. Proszę o podpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Markos
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Najprawdopodobniej masz uszkodzony czujnik wyjścia papieru. Patrząc z przodu jest on po lewej stronie przed rolkami wyprowadzjącymi. Dużo rozkrecania aby się do niego dostać a i czujnik trudno dostepny.
  • Poziom 5  
    Zauważę jeszcze ze zacięcia na paczątku były rzadsze, co kilkadziesiąt, bądź kilkanaście stron. Teraz juz systematycznie, więc czy może to być czujnik?
  • Poziom 22  
    Ale systematycznie, to znaczy zawsze przy pierwszej kartce czy też co którąś z kolei. Bo jeśli nie zawsze przy pierwszej to czujnik może być tylko zabrudzony paprochami które przysłaniają elementy w czujniku.
  • Poziom 5  
    Wyglądało to tak, że zacinało się co jakiś czas, wymieniłem rolkę pobierającą i separator. Niestety, nic to nie pomogło. Dziś otworzyłem drukarkę, wyjąłem fuser i szukałem gdzie może być przyczyna. Po złożeniu w całosść, drukarka zacina się już przy pierwszej kartce.
  • Poziom 22  
    Ten element nie jest w piecu. Jak wyciągniesz piecyk, to patrząc z tyłu, czujnik jest w prawym rórnym rogu. Do czujnika wchodzi wodzik plastikowy, umieszczony po prawej stronie obudowy pieca.
  • Spec od drukarek
    W CLX-6220 przy objawach tego typu w 99% uszkodzone były elementy zasprzeglające napęd rolki pobierającej papier - obracała się cały czas powodując zator w ścieżce papieru.
  • Poziom 5  
    Kazik napisał:
    W CLX-6220 przy objawach tego typu w 99% uszkodzone były elementy zasprzeglające napęd rolki pobierającej papier - obracała się cały czas powodując zator w ścieżce papieru.

Czy może wiesz gdzie ten napęd się znajduje? Na co zwrócić uwagę by to naprawić mam zepsuta podobna drukarkę na części czy jest możliwość podmiany czegoś?
  • Spec od drukarek
    Najczęstszą przyczyna jest sklejanie się elektromagnesu. Należy usunąć z jego elementów gąbki/gumki i dokładnie umyć z resztek kleju. Moim modelu (6220) znajduje się z prawej strony urządzenia.
  • Poziom 5  
    prosze mi napisac gdzie sie znajduje ten mechanizam zesprzeglajacy naped rolki i gdzie znalezc ten elektromagnez by moc go sprawdzic?
  • Poziom 25  
    Trzeba zdemontować tylną pokrywę, następnie lewą,pod którą jest moduł napędu - MAIN DRIVE ASSY, który też trzeba zdemontować (na szczęście dla leniwych, producent ponumerował na osłonie śrubki, które trzeba odkręcić). Wówczas, patrząc na prawą dolną część lewego boku, oczom twoim ukaże się pod mniejszą osłoną metalową zespół 3 zębatek oraz solenoid który zwalnia mechanizm poboru (ramię na sprężynce). Pod tym ramieniem jest gąbka amortyzująca. Na 99% ruchome ramię klei się do tej gąbki i odbija z opóźnieniem. Możesz wymienić cały solenoid, albo usunąć gąbkę i ewentualnie zastąpić ją czymś.
  • Poziom 5  
    Witam
    Ponizej zdjecie kol zebatych o , Ktorych pisales powyzej niestety nie widzę gabki amortyzujacej . O ktore ramie chodzi ? Prosze o odpowiedz bo juz nie wiem gdzie szukac.
    SCX 4828 - Zacinający sie papier tuż za fuserem SCX 4828 - Zacinający sie papier tuż za fuserem
  • Poziom 29  
    Witam

Wykrec ten zolty element i tam bedziesz mial gabke.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto