Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirpool ADG 6999 FD - Błąd F6 E4

Ireczkops 12 Wrz 2016 15:01 2298 2
  • #1 12 Wrz 2016 15:01
    Ireczkops
    Poziom 9  

Witam.

Sprawa dotyczy zmywarki Whirpool AGD 6999 FD. Podczas programu mycia wyskoczył kod F6 E4 (brak opisu w instrukcji). Po rozebraniu na dolnej płycie zmywarki pojawiła się woda co podniosło pływak i zatrzymuje zmywarkę. Oczyściłem wszystko i ponownie odpaliłem zmywarkę. Na programie płukanie wszytko poszło ok. Po włączeniu pełnego cyklu znów w połowie mycia wyskoczył błąd F6 E4. Pojawił się ponownie wyciek na dolnej płycie. Z tego co mi się wydaje to wyciek jest z rurki "awaryjnej" ( są dwie, wyciek jest z lewej).
    Tabletka się rozpuściła.
    Sprawdziłem odpływy i podłączenia. Wszystko wygląda na drożne. Mam wrażenie że w którymś momencie zmywarka próbuje wyrzucić wodę i ma z tym jakieś problemy co powoduje że woda wycieka przez te awaryjne wężyki i podnosi pływak.
    Czy kogoś spotkało coś podobnego lub czy ktoś potrafi rozszyfrować kod błędu.

Z góry dzięki.

0 2
  • Pomocny post
    #2 12 Wrz 2016 15:15
    Piotr2608

Poziom 38  

Kod błędu

Zmywarka Whirpool ADG 6999 FD - Błąd F6 E4

Tłumacząc z polskiego na nasze - jeśli jest woda pod zmywarką oznacza to iż gdzieś jest przeciek/nieszczelność, jeśli wody nie ma - uszkodzony wyłącznik pływakowy.

0
  • #3 03 Paź 2016 07:56
    Ireczkops
    Poziom 9  

Dziękuje za "rozkodowanie błędu".

Dla osób mających podobny problem. W moim przypadku kod sygnalizował podniesienie się pływaka awaryjnego na dolnej płycie oczywiście przez jej zalanie. W takiej sytuacji należy osuszyć płytę i znaleźć przeciek.
    U mnie była to nietrzymająca dolna uszczelka w drzwiach zmywarki. Co powodowało przelewanie się wody przez otworki awaryjne i odprowadzenie jej na dolną płytę. Inne miejsca możliwych przecieków to niedokręcony zbiornik na sól lub niedokręcony dozownik wody ( po lewej stronie, w połowie wysokości ( chyba tak zwany płaszcz wodny). Jeśli to nie pomoże to zostaje rozebranie zmywarki i szukanie już pod spodem. ( w drzwiczkach jest tylko elektronika więc nie ma co ich rozbierać).

Mam nadzieję, że komuś pomoże.

1