Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirpool ADG 6999 FD - Błąd F6 E4

Ireczkops 12 Sep 2016 15:01 5835 2
    Ireczkops
    Level 10  
    Witam.

Sprawa dotyczy zmywarki Whirpool AGD 6999 FD. Podczas programu mycia wyskoczył kod F6 E4 (brak opisu w instrukcji). Po rozebraniu na dolnej płycie zmywarki pojawiła się woda co podniosło pływak i zatrzymuje zmywarkę. Oczyściłem wszystko i ponownie odpaliłem zmywarkę. Na programie płukanie wszytko poszło ok. Po włączeniu pełnego cyklu znów w połowie mycia wyskoczył błąd F6 E4. Pojawił się ponownie wyciek na dolnej płycie. Z tego co mi się wydaje to wyciek jest z rurki "awaryjnej" ( są dwie, wyciek jest z lewej).
    Tabletka się rozpuściła.
    Sprawdziłem odpływy i podłączenia. Wszystko wygląda na drożne. Mam wrażenie że w którymś momencie zmywarka próbuje wyrzucić wodę i ma z tym jakieś problemy co powoduje że woda wycieka przez te awaryjne wężyki i podnosi pływak.
    Czy kogoś spotkało coś podobnego lub czy ktoś potrafi rozszyfrować kod błędu.

Z góry dzięki.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    Piotr2608

Level 40  
    Kod błędu

Zmywarka Whirpool ADG 6999 FD - Błąd F6 E4

Tłumacząc z polskiego na nasze - jeśli jest woda pod zmywarką oznacza to iż gdzieś jest przeciek/nieszczelność, jeśli wody nie ma - uszkodzony wyłącznik pływakowy.
    Ireczkops
    Level 10  
    Dziękuje za "rozkodowanie błędu".

Dla osób mających podobny problem. W moim przypadku kod sygnalizował podniesienie się pływaka awaryjnego na dolnej płycie oczywiście przez jej zalanie. W takiej sytuacji należy osuszyć płytę i znaleźć przeciek.
    U mnie była to nietrzymająca dolna uszczelka w drzwiach zmywarki. Co powodowało przelewanie się wody przez otworki awaryjne i odprowadzenie jej na dolną płytę. Inne miejsca możliwych przecieków to niedokręcony zbiornik na sól lub niedokręcony dozownik wody ( po lewej stronie, w połowie wysokości ( chyba tak zwany płaszcz wodny). Jeśli to nie pomoże to zostaje rozebranie zmywarki i szukanie już pod spodem. ( w drzwiczkach jest tylko elektronika więc nie ma co ich rozbierać).

Mam nadzieję, że komuś pomoże.