Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H 2006r - Obrotomierz silnika zaniża obroty

19 Wrz 2016 18:10 2688 3
  • Poziom 13  
    Witam!

Opel Astra III/H 2006r 1.7 DTH

Problem przytrafił mi się 2 razy. Na jałowych obrotach obrotomierz wskazuje 0rpm, gdy wkręcam na go na obroty to wszystko git ale o 1000rpm mniej. Po zgaszeniu i odpaleniu problem znika. Co może być przyczyną tego. Co odpowiada za odczyt obrotów w mojej Astrze? Często miewałem też problem z odpalaniem: przekręcam kluczyk i nic, cofnąłem znowu przekręciłem i odpalił. Odczytałem błędy (gaz+hamulec) pokazały się cztery:
    ECN161450 - Niby coś od immo
    ECN056003 - Nieprawidłowe Napięcie zasilające w instalacji elektrycznej pojazdu
    ECN050074 - Czujnik prędkości własnej pojazdu
    ECN070458 - Włącznik pedału sprzęgła

Niedawno wymieniałem baterie w kluczykach. Problem z odpaleniem występował przed wymianą baterii. Jeszcze nie zdążyłem zaobserwować czy nadal jest problem czy go nie ma

Co do napięcia: Niedawno astra straciła ładowanie okazało się że spaliła się dioda na alternatorze wymieniłem cały moduł i git.

Prędkość pojazdu normalnie pokazuje, kilometry też, więc nie wiem o co chodzi

Pedał sprzęgła Hmmm

Czy błędy po jakimś czasie same się usuną?
    Kontrolka service nie świeci się

Pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    Sygnał do obrotomierza idzie z ECU, a ten pobiera z czujnika wałka lub wału. Jeden z dwóch czujników siada.
  • Poziom 13  
    Skasowałem wszystkie błędy. Przed chwilą zapalił tylko kod ECN050074 Czujnik prędkości własnej pojazdu. Gdzie to się w ogóle znajduje?
  • Poziom 39  
    sterownik ABS, błędna interpretacja kodu.