Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SanDisk - Odzyskiwanie danych z karty

19 Wrz 2016 22:21 1203 7
  • Poziom 3  
    Witajcie, zwykle nie mam problemu z odzyskaniem danych z nośników, dyski czy karty nie wielka różnica, ale mam problem, którego rozwiązać nie mogę.
    Kilka dni temu, mój ojciec chciał usunąć zdjęcie z telefonu (z poziomu androida), ale coś mu się pomieszało i usunął cały katalog, który zawierał zdjęcia oraz filmy.
    Prosta sprawa wydaje się, problem polega na tym, że karta jest o pojemności 64Gb, i pracuje w formacie plików exFAT.
    Próbowałem DMDE (ma problem z odczytaniem tablicy),
    RescuePRO Deluxe i Disk Digger też nie pomógł.
    Dwa ostatnie programy uparcie odczytują zdjęcia z innych katalogów, albo jakieś naprawdę stare kiedy karta była jeszcze w poprzednim telefonie.

Jest ktoś kto może pomóc? Zależy na zdjęciach głównie ``jak dorasta kochany wnuczek`` a było tych zdjęć dość sporo...

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Ja używam w takich wypadkach Recuva ewentualnie ZAR.
  • Poziom 22  
    Próbowałeś Disk Digger na dokładnym skanowaniu?
    A nie nadpisałeś tego przypadkiem innymi danymi, lub może masz uruchomione coś w stylu defragmentacji karty?
  • Poziom 3  
    Dariusz, jutro spróbuję tym programem, dzisiaj za późno na rano w pracy trzeba być, dam znać czy coś wyszło czy nie.
    Próbowałem oby trybów, efekt ten sam tylko, że na dokładnym męczył ponad 3h, a efekt dokładnie taki sam jak przy RescuePRO Deluxe w 5 min :/
    Karta jest podłączona aktualnie przez przejściówkę na USB, ale robiłem próbę też na slocie w laptopie i żadnej różnicy.
    Nadpisanie nie wchodzi w grę, karta została odłączona i wyjęta zaraz po tym jak się to stało. Defragmentacja karty? Niby gdzie włączone? Pamięci tego typu nie defragmentuje się, podobnie jak dyski SSD :)
  • Poziom 22  
    Powiedziałem że to mogło być coś w stylu defragmentacji(a nie że to jest defragmentacja), coś co powoduje relokowanie zapisanych danych na karcie, np właśnie po usunięciu części jej zawartości.
  • Poziom 3  
    U mnie w systemie 7 o wszystkim decyduje ja (podobnie jak w Linux) i muszę potwierdzić wszystko, a ja nic takiego nie robiłem :)
    Właśnie o tym myślałem i zastanawiam się w jaki dokładnie sposób Android zamazuje dane, czy tradycyjnie czy może robi coś na styl zerowania i w dane miejsca wpisuje 0 ?
    Jeżeli nie pójdzie tymi programami o których mówił dariuszek1878 to spróbuje DMDE Pod Linuxem ewentualnie pod DOS`em.

Osobiście widzę dwa powody tego stanu rzeczy, albo Android wpisuje rzeczywiście 0 lub też ``porządkuje`` dane na karci po usunięciu jakiś danych, albo system plików karty (exFAT) to generalnie dwie zmienne, zawsze odzyskiwanie szło mi bez problemów. Może kontroler nie pozwala na głęboki odczyt danych? Też możliwe w sumie. Prawdę mówiąc zgłupiałem trochę.
  • Poziom 22  
    No ja też już kilka razy wyciągałem dane z kart SD i nie miałem z tym problemów, ale i format danych był inny i to były zawsze proste urządzenia (aparaty, kamery). Trzeba by dokładnie przegryźć się przez sposób zapisu danych na karcie w tym formacie i na twoim urządzeniu, może ten typ tak ma. Ewentualnie zrób test na innej karcie, wgraj coś, potem usuń i spróbuj odzyskać.
  • Poziom 3  
    Taki test dobry pomysł :) Telefon to jak dobrze pamiętam LG G4 ale jaki android to nie wiem heh,
    z aparatu gdzie jest generalnie jeden lub dwa formaty plików to już całkiem sama przyjemność odzyskiwać ale wiadomo, telefon zapisuje różne formaty i ilości plików.
    Jutro dam znać :) Dziękuje za taki odzew, mam nadzieje, że uda się odzyskać dane, póki co dobrej nocy życzę i mam nadzieje do jutra ;-)
    Pozdrawiam, Mariusz