Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie o KSS210A

sharkey 08 Lip 2005 16:58 1462 5
  • #1 08 Lip 2005 16:58
    sharkey
    Poziom 12  

witam

szykuje sie do wymiany uszkodzonego (kreca sie silniki,ale naped nie "widzi" plytki) lasera KSS210A (w zamian za KSS150A),bedac w paru sklepach widzialem "oryginalne" lasery w cenach od 39 do 49zl. w necie min. to 50-55 (+przesylka). sadze,ze w tej cenie to w sklepach maja podrobki,czy istnieje mozliwosc rozpoznania oryginalu?? moze sa jakies charakterystyczne cechy na ktore nalezy zwrocic uwage???

pzdr.

0 5
  • #2 08 Lip 2005 22:41
    Marcinkow1
    Poziom 16  

Witam!
    Też chciałem kupić oryginalny laser w sklepie, sprzedawca zapewniał mnie, że to jest 100%oryginał ja się już zdecydowałem to przyniósł z zaplecza laser zapakowany w pudełko z chińskimi napisami. Oczywiście odpowiednio skomentowałem to oszustwo i wyszedłem ze sklepu
    Pozdrawiam.

0
  • #3 08 Lip 2005 22:52
    Piszczel
    Poziom 12  

Hej o co Wam chodzi. A co to znaczy orginalny. Przecież dużo firm robi KSS-210. Wszystkie są orginalne. Choński też. Cyba że chiński miałby napis Sony i kosztował 30 zeta, no to może być podróbka.
    Z tego co wiem sklep powinien Ci dać jakąś gwarancję (najczęściej słowną -ale lepsze niż nic).
    Tanie lasery działająpoprostu krócej. Ale cena 45 zł jest w porządku.
    Ja bym nie kupił lasera z allegro. Element taki łatwo uszkodzić mechanicznie - a wiadomo jak jest z przesyłkami.
    Niezapomnij odblokować (glut cyny) i nie kręc przypadkiem PR-kami.

Pozdro.

0
  • #4 09 Lip 2005 11:48
    sharkey
    Poziom 12  

a wiec zakupilem wczoraj laser za 49 zl. pudelko z krzaczkami, napis: made in japan, wykonanie bardziej solidne w porownaniu z podroba jaka mialem w cd, miejsce prowadzenia walka posiada mosiezne tulejki, czarna-plastikowa oslona soczewki posiada w plaszczyznie poziomej 2 zalamania, potencjometr jest z zoltym pokretlem, soczewka posiada oslone anty refleksyjna w postaci ok.4mm paska, a nie jak podroba na calej powierzchni. a najwazniejsze,ze po wlozeniu wszystko od razu ruszylo ;))

0
  • #6 17 Sty 2008 00:34
    luke_power
    Poziom 11  

Możesz kupić laser ten w sklepie, on jest taki sam jak inne, bo wszystkie prawie to chińszczyzna. oryginały sa, ale kosztuja ponad 500zl. kss210a to i tak nic szczególnego. czas jego pracy to i tak 200h:D

0