Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica 601GE2 - nie działa piekarnik

slawekbelfer 24 Wrz 2016 09:17 3774 12
  • #1 24 Wrz 2016 09:17
    slawekbelfer
    Poziom 3  

Kuchenka Amica 601GE2.33ZpTaYN- nie działa piekarnik, nawet żarówka nie świeci się, wyświetlacz pokazuje godzinę, czy to wina przełącznika funkcji, czy może piekarnik ma jakiś bezpiecznik?
    Sprawdziłem napięcie, kable nie poprzepalane, zapalarka działa .

0 12
  • #2 24 Wrz 2016 09:35
    2808562
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 24 Wrz 2016 10:12
    newDJ
    Poziom 17  

slawekbelfer napisał:
    Kuchenka Amica 601GE2.33ZpTaYN- nie działa piekarnik, nawet żarówka nie świeci się, wyświetlacz pokazuje godzinę, czy to wina przełącznika funkcji, czy może piekarnik ma jakiś bezpiecznik?

Instrukcja obsługi w rękę i krok po kroku uruchomienie kuchenki.Sądzę że piekarnik jest sprawny,nie było przypadkiem zaniku napięcia?

2
  • #5 24 Wrz 2016 16:24
    slawekbelfer
    Poziom 3  

newDJ napisał:
    slawekbelfer napisał:

Instrukcja obsługi w rękę i krok po kroku uruchomienie kuchenki.Sądzę że piekarnik jest sprawny,nie było przypadkiem zaniku napięcia?

Zasilanie jest bo działa zapalarka i zegar, ale nie ma napięcia na grzałkach i żarówce więc jeśli nie tam jakiegoś bezpiecznika to z tego co czytałem na forum to prawdopodobnie przełącznik funkcji

1
  • #6 24 Wrz 2016 17:02
    2808562
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 24 Wrz 2016 17:41
    newDJ
    Poziom 17  

W tej Amice masz programator elektroniczny Tm.Spróbuj wyłączyć i włączyć zasilanie i od nowa za pomocą przycisków 3-4 i 5-6 ustaw czas.Zobaczymy czy piekarnik zadziała.

0
  • #8 24 Wrz 2016 19:42
    slawekbelfer
    Poziom 3  

newDJ napisał:
    W tej Amice masz programator elektroniczny Tm.Spróbuj wyłączyć i włączyć zasilanie i od nowa za pomocą przycisków 3-4 i 5-6 ustaw czas.Zobaczymy czy piekarnik zadziała.

dzięki za wiadomość, ale w w tej amice jest pokrętło wyboru funkcji mechaniczne tylko wyświetlacz jest elektroniczny pokazuje godzinę i czas pracy, a wyłączałem wiele razy przy rozkręcaniu ściany z tyłu kuchni i nic.

0
  • #9 25 Wrz 2016 05:52
    newDJ
    Poziom 17  

Moje niedopatrzenie,ta kuchenka ma programator Ta a nie Tm.W związku z tym mam pytania.Na wyświetlaczu,po ustawieniu czasu wyświetla się symbol wyglądający jak miska z trzema pionowymi kreskami?Gdy go nie ma piekarnik nie zadziała.Minutnik ustaw na pozycję z symbolem dłoni.Sądzę że programator będzie do sprawdzenia a nie wyłącznik funkcji.

1
  • #10 25 Wrz 2016 07:46
    slawekbelfer
    Poziom 3  

newDJ napisał:
    Moje niedopatrzenie,ta kuchenka ma programator Ta a nie Tm.W związku z tym mam pytania.Na wyświetlaczu,po ustawieniu czasu wyświetla się symbol wyglądający jak miska z trzema pionowymi kreskami?Gdy go nie ma piekarnik nie zadziała.Minutnik ustaw na pozycję z symbolem dłoni.Sądzę że programator będzie do sprawdzenia a nie wyłącznik funkcji.

symbol pracy piekarnika cały czas się wyświetla, minutnik ustawia się na wyświetlaczu tam gdzie jest zegar i nie ma tam żadnego symbolu dłoni, taki symbol jest na pokrętle mechanicznym, ale nie w tym typie.

0
  • Pomocny post
    #12 25 Wrz 2016 18:18
    nares
    Specjalista AGD

Jeżeli zegar prawidłowo ustawiony, to jest uszkodzony (wypalony) łącznik krzywkowy (funkcyjny) - wymontuj nie rozłączając przewodów i zajrzyj od spodu.

2
  • #13 01 Paź 2016 12:46
    slawekbelfer
    Poziom 3  

nares napisał:
    Jeżeli zegar prawidłowo ustawiony, to jest uszkodzony (wypalony) łącznik krzywkowy (funkcyjny) - wymontuj nie rozłączając przewodów i zajrzyj od spodu.

Wielkie dzięki kolego za fachową poradę.
    Łącznik krzywkowy wymieniony, piekarnik śmiga.
    Serwis chciał mnie skasować na 80 zł za sam przyjazd i ekspertyzę plus koszt naprawy. Zostało mi w kieszeni jakieś 150 zł.

1