podam ci co napisał kol @any na innym forum:
KOMUNIKATY:
1.Brak odpowiedzi z dekodera w fazie aktualizacji firmware (2ga faza)!
2.Błąd w fazie negocjacji 6. Ack low
3.Nie może wysłać pliku pod podany adres
W TAKICH PRZYPADKACH NALEŻY:
1 .Jeżeli używamy systemu XP zainstalować "User port"
2. Sprawdzić w pioniero ustawienia portów (najlepiej użyć
pioniero4 pod odpowiedni model tunera)
3. Sprawdzić KABEL LPT,POWINIEN BYĆ 1:1, wszystkie żyły połączone
najlepiej sprwdzić miernikiem
4. Sprawdzić ustawienia portu LPT w biosie powinno być ECP lub ECP+EPP,
5. Sprawdzić ustawienia LPT w "MENEDŻER URZĄDZEŃ"
port LPT (tak mam ja i działa wszystko)
zakres wejscia/wyjscia 0378-037f
zakres wejscia /wyjscia 0778-077a
przerwanie 07
bezposredni dostep pamięci 03
6 .Sprawdzić model płyty tunera i upewnić się że wybraliśmy odpowiednie
adresy dla tego modelu
powodzenia