logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW T5 2.5 TDI BNZ 2008 - Słabe osiągi, trudności z odpalaniem po remoncie silnika

T5 fan 02 Paź 2016 18:29 4470 4
REKLAMA
  • #1 15968179
    T5 fan
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 4
    Witam kolegow
    Jestem fanem t5ek pierwsza mialem 5 lat z silnikiem axd zrobilem ponad 180 tysiecy i zero jakich kolwiek problemow odnosnie silnika,maglownica i pompa wspomagania raz wymienione to tyle
    Odmlodzilem na bnz z 2008 z dpf po kilku miesiacach stukanie w silniku....olej w zbiorniczku masakra
    Oddalem do mojego zaufanego mechanika,moim zdaniem spec od diesli i tdi
    Diagnoza-peknieta tuleja 5 cylinder,walek rozrzadu wytarty itp itp praktycznie kapitalny remont przy przebiegu 220tysiecy
    Odebralem autko pali jezdzi ale troche glosniej chodzi pali 11-12 litrow
    Auto na dotarciu to jazda jak z jajkiem po 5 tysiacach wymie ilem olej
    Auto od poczatku po remoncie jak cieple gorzej palilo jak zimny ok(w cieple dni)
    Teraz chlodno to czy cieply czy zimny ciezko odpala
    Po 7-8 tysiacach chcialem potestowac autko i lipa 140 max
    Mechanik kazal mi podmienic przeplywke i bez rezultatu
    Filtr paliwa nowy
    Oddalem do mechanika ale innego gdyz przebywam zagranica
    Podpial pod kompa wszystko ok
    Podejrzewal nieustawiony precyzyjnie rozrzad
    Auto wczoraj na warsztacie i mechanik dzwoni i mowi ze gorna blokada od walka rozrzadu nie wchodzi
    Rozpial rozrzad obrocil walek o 180 i wchodzi
    Jutro do odbioru bo niespodziewal sie takiego obrotu sprawy i niebyl przygotowany z kompletem uszczelek

    Moje pytanie jako laika czy jest mozliwe aby auto wogole mialo prawo jezdzic itp z obroconym walkiem o 180!!!!!

    Prosze o pomoc i wnioski bo juz mam dosyc tego t5
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 15968201
    T5
    Admin grupy Samochody
    Posty: 12858
    Pomógł: 1004
    Ocena: 4171
    T5 fan napisał:
    Moje pytanie jako laika czy jest mozliwe aby auto wogole mialo prawo jezdzic itp z obroconym walkiem o 180!!!!!


    Nie. Mechanik coś kręci.
  • REKLAMA
  • #3 15968227
    T5 fan
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 4
    Cos mi tlumaczyl o wrzlobieniu na walku ze powinno byc w dol a bylo do gory....

    Dodano po 3 [minuty]:

    Czyli fizycznie jest niemozliwe aby ten silnik wogole mial prawo dzialac
    Ciekaw jestem jutrzejszego rezultatu jak bede odbieral......
  • REKLAMA
  • #4 15975732
    T5 fan
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 4
    A wiec wkoncu odebralem t5 od mechanika
    Chodzi duzo ciszej odpala jak powinien odpycha sie bardzo dobrze spalanie spadlo ale 140 max!!!zastanawiam sie czy nie jest w jakikolwiek sposob limitowany kaganiec czy cos
    Mechanik mowil ze ustawil rozrzad no i obrocil ten walek o 180*....
    Jak narazie jestem zadowolony tylko te 140 to malo dla mnie bo porzedni t5 do 200 dobijal wiem wiemto tylko bus ale czadami jak jest gdzie to mozna wydech przedmuchac
    Pozdrawiam
  • #5 15977899
    jano720
    Poziom 15  
    Posty: 78
    Pomógł: 13
    Ocena: 78
    Witam. Zmień mechanika bo on albo d..a albo robi ciebie w jajo.
    Żeby obrócić wałek rozrządu o 180 stopni nie trzeba rozpinać rozrządu
    tylko obrócić wałem korbowym o jeden obrót.
REKLAMA