logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Cieknąca woda z rurki do zaworu podczas odkręcania i zakręcania - co może być przyczyną?

theyesman 02 Paź 2016 20:55 3795 5
  • #1 15968618
    theyesman
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Witam,
    Czy ktoś wie może to wina zaworu że woda leci z oznaczonego strzałkami miejsca? Po odkręceniu i zakręceniu wyleci miseczka wody, w trakcie grzania z kolei nie leci nic. Myślałem na początku że to ta rura doprowadzająca wodę jest gdzieś pęknięta ale to wtedy leciałoby cały czas, prawda? Macie może jakieś pomysły?
    Załączniki:
    • Cieknąca woda z rurki do zaworu podczas odkręcania i zakręcania - co może być przyczyną? 20151006_211317.jpg (632.75 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Cieknąca woda z rurki do zaworu podczas odkręcania i zakręcania - co może być przyczyną? 20151006_211342.jpg (541.35 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Cieknąca woda z rurki do zaworu podczas odkręcania i zakręcania - co może być przyczyną? 20151006_211402.jpg (480.19 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #2 15968680
    brofran
    Poziom 41  
    Posty: 6632
    Pomógł: 648
    Ocena: 1400
    theyesman napisał:
    Myślałem na początku że to ta rura doprowadzająca wodę jest gdzieś pęknięta

    Z fotki wynika że to jest przyczyna.
    Dokręć nakrętkę zaworu, jeżeli to nie usunie wycieku , trzeba wymienić , ewentualnie spróbować uszczelnić ( zakleić ) rurkę doprowadzającą .
  • #3 15968791
    theyesman
    Poziom 2  
    Posty: 3
    brofran napisał:
    theyesman napisał:
    Myślałem na początku że to ta rura doprowadzająca wodę jest gdzieś pęknięta

    Z fotki wynika że to jest przyczyna.
    Dokręć nakrętkę zaworu, jeżeli to nie usunie wycieku , trzeba wymienić , ewentualnie spróbować uszczelnić ( zakleić ) rurkę doprowadzającą .


    A czy wtedy woda nie wyciekałaby cały czas? Bo to jest dość dziwne wg mnie że tylko po odkręceniu i zakręceniu leci. A problem jest też taki że rura idzie przez cały pokój w podłodze do rozdzielacza więc jeśli to jest jej wina to muszę skuć posadzkę żeby znaleźć wyciek...
  • #4 15968818
    stanislaw1954
    Poziom 43  
    Posty: 15144
    Pomógł: 2003
    Ocena: 4626
    A co tu na zewnątrz jest podłączone ?
  • #5 15968823
    brofran
    Poziom 41  
    Posty: 6632
    Pomógł: 648
    Ocena: 1400
    theyesman napisał:
    Bo to jest dość dziwne wg mnie że tylko po odkręceniu i zakręceniu leci.

    Pod wpływem różnic temperatur w rurce PEX szczelina kurczy się i rozszerza , a tym samym szczelina się zmienia . Czy cieknie z zaworu łatwo stwierdzić wzrokowo , ew. owinąć lekko sznurkiem i sprawdzić czy namoknie . :|
  • #6 15968954
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 42  
    Posty: 7018
    Pomógł: 623
    Ocena: 2111
    Obstawiam, że to 10-letni pex marki metrix. Woda wypływa z uszkodzonej rury od dawna przez peszel osłonowy.
    Wymieniałem juz kilka takich podejść pod warunkiem, ze rury są w peszlu i ułożone z łagodnymi łukami.
REKLAMA