Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja telewizji cyfrowej od UPC

05 Paź 2016 10:35 4377 2
  • Poziom 2  
    Dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że w dobrym dziale.

Od niedawna mam internet od UPC, a wraz z nim bezpłatny pakiet START telewizji - to jakieś 20 kanałów nadawanych cyfrowo. Podłączyłem kabel do telewizora TCL f40b3804, w którym wbudowany jest dekoder DVB-C no i problem jest taki, że nie mogę wyszukać kanałów. Jak widać na zdjęciu 1 tryb tunera jest ustawiony na kablowy -> wchodzę w "kanały" -> wchodzę w "wyszukaj kanały" (zdj. 2) -> wybieram "Polska" (zdj. 3) -> wybieram "UPC" (zdj. 4) -> wybieram "szukaj" (zdj. 5) i wyskakuje błąd szukania. Czy powinienem ręcznie wpisać częstotliwość, wybrać modulacje i wprowadzić współczynnik oraz ID sieci? Jeśli tak to gdzie szukać tych wartości?

Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Moderator - SAT
    Częstotliwość 146 MHz, modulacja 256, wspòłczynnik 6900.
    Kolejne częsyotliwości: co 8 MHz
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź. Była pomocna, bo dzięki niej dowiedziałem się, że te wartości są konieczne (pierwszy raz korzystam z DVB-C; zawsze leciałem na naziemnej) i trochę bardziej przekopałem internet dzięki czemu trafiłem na tę instrukcję:

https://www.msmenergetyka.pl/stegnypd/StrGl/D...zukiwania_niekodowanych_kanalow_cyfrowych.pdf

Z niej dowiedziałem się, że na Dolnym Śląsku częstotliwość to 114MHz, a ID sieci to 43155. Reszta taka sama jak podałeś. Teraz śmiga aż miło. Zostawiam link, bo może się przyda kolejnemu użytkownikowi UPC.