Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SE66A592EU/22 rozszczelnienie przy pompie

vinopij 13 Paź 2016 21:19 366 2
  • #1 13 Paź 2016 21:19
    vinopij
    Poziom 8  

Witam,
    Moja zmywarka Siemens SE66A592EU/22 typ S9VT1S nabawiła się rozszczelnienia przy pompie. Silnik, a dokladnie guma stabilizujaca spadla z trzpienia i zapewne przez to pompa byla pod odrobine innym katem niz powinna co doprowadzilo do wypaczenia uszczelki i wycieku.
    Tu kapie:
    Siemens SE66A592EU/22 rozszczelnienie przy pompie
    I teraz pytanie. jak rozkręcić ten model zmywarki dalej by wymienic uszczelkę?

Poprawiłem zamieszczony obrazek na fotosik.pl TONI_2003

0 2
  • Pomocny post
    #2 13 Paź 2016 23:34
    Lodxx
    Specjalista AGD

To model z plastikowym spodem, trochę jest dłubania aby go rozebrać. Na pewno od środka musisz odkręcić korek od soli i jego nakrętkę, odkręcić plastikową obejmę pod filtrem wkręty to prawdopodobnie Torx 20.

Następnie możesz zdemontować plastikowe uchwyty napinające drzwi, od strony płaszcza wodnego odpiąć węże odpływowe i przewody od przełączników. Od frontu i z tyłu masz po jednym wkręcie w każdym rogu również Torx 20. Możesz odpiąć również wiązkę przewodów i to by było chyba wszystko. Później kładziesz zmywarkę na plecy i wyciągasz cały spód.
    Pozdr

1
  • #3 15 Paź 2016 14:38
    vinopij
    Poziom 8  

Dzięki za pomoc, trochę to inaczej wyglądało, ale kilka rzeczy było takich samych :-)
    Gdyby ktoś szukał info jak to rozebrać to znalazłem na YT kanał RepairClinic (polecam!)
    Poniżej prawie identyczny Bosh (ten nie ma zbiornika na sól)

Link

Aha i uwaga jest taka że trzeba uwaznie odpinac kabelki bo jest ich tam w cholere. Można się pogubić. Zbiornika z solą nie trzeba odkręcać.
    Temat zamykam.

0