Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

DeLonghi ECAM 23.450 - Komunikat: Zbyt drobno zmielona, wyreguluj m造nek

16 Pa 2016 15:17 5241 5
  • Poziom 9  
    Ekspres ci郾ieniowy DeLonghi ECAM 23.450, mam go od nowo軼i (4 lata), przebieg ok. 3000 kaw.

Do tej pory nie by這 瘸dnych problem闚, wczoraj po raz pierwszy przy pr鏏ie zrobienia kawy pojawi si komunikat: "Zbyt drobno zmielona, wyreguluj m造nek / Zamocuj dysz wody i naci郾ij OK".
    Komunikat pojawi si przy pr鏏ie zrobienia kawy latte. Kaw mieli, mleko spienia, odzywa si pompa ale po chwili jej d德i瘯 zostaje st逝miony (tak jak gdyby si d豉wi豉, nie otwiera si elektrozaw鏎 ?) i zwraca komunikat o b喚dzie.

Taki sam objaw zauwa篡貫m przy pr鏏ie p逝kania, za陰czam film:

Zatkanie kamieniem raczej wykluczam, ekspres by regularnie (co ok. 150 fili瘸nek) odwapniany 鈔odkiem DeLonghi, po pojawieniu si b喚du przeprowadzi貫m profilaktycznie dwukrotnie odwapnianie ale nic to nie zmieni這.
    Dodam, 瞠 grza趾a dzia豉, nie ma problem闚, 瞠 spienianiem mleka, po pojawieniu si b喚du do pojemnika na fusy zamiast tak jak zwykle suchego kr捫ka zmielinej kawy trafia rozwodniona papka.
    Co ciekawe czasem uda si, 瞠 pracuje prawid這wo, potrafi zrobi nawet 5 kaw, ale po kolejnym uruchomieniu problem wraca.

Jest kto w stanie podpowiedzie na podstawie filmu i opisu od czego zacz望 lokalizacj usterki? Je郵i elektrozaw鏎, to kt鏎y.
    Z g鏎y dzi瘯uj za pomoc, o post瘼ach b璠 informowa.
  • Poziom 31  
    Witam
    Pierwsze pytanie czy leci woda .Druga zecz zabrudzony czujnik przeplywu wody

Dodano po 59 [sekundy]:

Trzecia zecz moze pompka wody siada
  • Poziom 9  
    Witam, dzi瘯uj za zainteresowanie spraw.

ssss napisa:
    Pierwsze pytanie czy leci woda

Po pojawieniu si komunikatu, za這瞠niu dyszy wody (tej po lewej) i naci郾i璚iu OK ekspres poprawnie podaje gor帷 wod. Niedro積a jest tylko dysza, z kt鏎ej normalnie powinna wyp造wa kawa. To samo dotyczy funkcji p逝kania (przycisk w lewym dolnym rogu na panelu). Przy pr鏏ie p逝kania mam ten sam komunikat o zbyt drobno zmielonej kawie.

ssss napisa:
    Druga zecz zabrudzony czujnik przeplywu wody

Wyj掖em go i otworzy貫m - 郵ad闚 zabrudze i kamienia nie znalaz貫m. Wiatraczek obraca si swobodnie. Usterk mechaniczn wykluczam, je郵i ju to co z podawanymi impulsami o ile taka awarie si zdarzaj - nie znam si.

ssss napisa:
    Trzecia zecz moze pompka wody siada

Mog si myli, ale r闚nie zdaje si by w porz康ku. Po wej軼iu ekspresem w tryb serwisowy (przycisk pojedyncza kawa + gor帷a woda) i w陰czeniu pompy pracuje r闚no i na m鎩 gust podaje z w篹yka za ni wod pod sporym ci郾ieniem (pisz o tej pompie bezpo鈔ednio za przep造womierzem - chyba, 瞠 jest jeszcze inna.

Ciekawe jest to, 瞠 s takie dni, kiedy komunikatu nie ma i wszystkie funkcje dzia豉j jak nale篡. Wczoraj komunikat si pojawi, wy陰czy貫m ekspres, w陰czy貫m ponownie i ju by這 ok. Dzisiaj r闚nie zaparzy dwie kawy i bez komplikacji zrobi p逝kanie.
    Elektrozawory (znalaz貫m dwa), kt鏎e do tej pory podejrzewa貫m zdaj si by ok, i chyba nie maj nic wsp鏊nego z wyp造wem wody z dyszy kawy (po od陰czeniu ich zasilania funkcja p逝kania nadal dzia豉 poprawnie).

Sko鎍zy si pewnie tym, 瞠 zaryzykuj i kupi nowy przep造womierz chocia myl帷e troch jest to, 瞠 bezpo鈔ednio przed pojawieniem si komunikatu o b喚dzie (zar闚no podczas p逝kania jak i robienia kawy) pompa startuje i odzywa si normalnie ale po chwili jej d德i瘯 zostaje st逝miony (jakby co blokowa這 przep造w, a nie sama pompa nie pracowa豉).
    Do miejsca widocznego na zdj璚iu wszystko wydaje si by dro積e (woda podawana przez pomp wyp造wa z widocznego w篹yka.
    Nie znam zasady dzia豉nia elementu ze zdj璚ia, ale po odkr璚eniu dw鏂h 鈔ub znalaz貫m w 鈔odku sporo kamienia, zala貫m to odkamieniaczem i zacz窸o dosy mocno reagowa. R闚nie element wyj皻y ze 鈔odka, a zw豉szcza spr篹yna i silikonowy grzybek by造 bardzo mocno zakamienione - podejrzewa貫m, 瞠 to mo瞠 w豉郾ie ten grzybek blokuje przep造w wody, ale jak si okaza這 jego czyszczenie nic nie zmieni這.
    Rozebra貫m r闚nie zaparzacz (mam na my郵i element z t這kiem i sitkiem za zbiornikiem wody), ale te chyba nie ma on nic wsp鏊nego samym p逝kaniem.
  • Poziom 1  
    S逝chaj mam co podobnego ale nie do ko鼪a...
    Pojawi si b陰d zamocuj automat zaparzyaj帷y. Znalaz貫m w kogo przypadku 瞠 pomog豉 wymiana przep造womierza. Kupi貫m bo kosztuje tylko 34 z. Okaza這 si 瞠 to nie to. Wtedy pojawi si b陰d
    Zbyt drbono zmielona kawa i w pojemniku na fusy nie by這 kr捫k闚 tylko zmielona rozleciana kawa. Okaza這 si 瞠 jak czy軼ili automat to nie dokr璚ili blaszki od t這czka i wtedy dzia這 si tak 瞠 nie da這 si przep逝ka ani zrobi kawy.
    Przez przypadek znalaz貫m 鈔ubk od blaszki i sprawdzi貫m czy jest tam blaszka okaza這 si 瞠 nie by這.
    Z innych opis闚 wynika 瞠 cz瘰two nie dokr璚one 鈔ubki s powodem r騜nych problem闚 r闚nie to miejsce z kt鏎ego wyjmujesz automat zaparzaj帷y.
    U cz窷ci ekspres闚 poza czyszczeniem automatu trzeba go smarowa smarem slikonowym spo篡wczym. My郵e 瞠 tak jest w豉郾ie w naszym modelu.
    Mam natomiast inny problem z tym samym modelem. W陰czam go. Robi kaw a po p馧 godziny jak jest ju nagrzany wyskakuje komunikat zamocuj automat zaparzaj帷y. Dzieje si tak zawsze jak si ekspres nagrzeje.
  • Poziom 9  
    Od dw鏂h miesi璚y komunikat nie pojawi si u mnie ani razu. Ekspres dzia豉 i tak jak wcze郾iej zaparza kaw.
    Je瞠li chodzi o cz窷ci nie wymienia貫m nic, jedynie wspomniane wcze郾iej czyszczenie, ale nie wiem czy mia這 to jakikolwiek wp造w na spraw.

Wygl康a na to, 瞠 pomog豉 zmiana kawy. Tak si sk豉da, 瞠 pojawienie problemu po raz pierwszy zbieg這 si z tym, 瞠 kupi貫m 鈍ie穎 parzone ziarna w sklepie internetowym MK Cafe. Od czasu jej zmiany na u篡wan wcze郾iej Lavazza Qualita Oro problem nie wr鏂i.
    Spotka貫m si w internecie z sugesti, 瞠 kawa powoduj帷a problem mo瞠 by dla ekspresu za "t逝sta" st康 komunikat.
  • Poziom 9  
    U mnie podobnie, mo瞠 to zbieg okoliczno軼i.
    Zastosowanie kawy mk Cafe spowodowa這 wydatek serwisowy na 1500 z
    Pozdrawiam